Mám obavy z 3. pôrodu

28. júl 2022

Ahojte .
Možno sa niekto bude čudovať,ale mam obavy z 3 pôrodu.
Obe deti som rodil prirodzene, prvý vyvolávany ,nic moc nastrih po zadok.
Druhý bez vyvolavacky, bez nastrihu cvičila som s Aniball plus masáž hrazde 2 kozmetické stehy.
Muž bol pri oboch pôrodoch.
Ale mam obavy teraz kedy ma to "chyti" ze ak v noci zase tak niekto k deťom musí,aké to bude,bolesti, zase ak budu opatrenia ako som mala pri 2 porode no neviem ci je tu niekto kto ma pochopi. Už viem čo ma caka aj zato obavy.

sarahh09
28. júl 2022

Ja som sa tretieho pôrodu tak bala, že keď mi odtiekla plodová voda od strachu som sa pozvracala.
Bol to super pôrod a bolestí asi 10 minút.
Strach ma kazda žena aj pri šiestom dieťati.
Je to prirodzené.
Treba si dohodnúť kamošku, sestru, susedu ktora bude ochotná prísť k detom aj o polnoci ak bude treba keď sa jej zavolá.
Držím palce.

mila06
28. júl 2022

Neboj sa tretie sa narodi rychlo, aj ja som mala 3porody a s aniballom som cvicila iba pri prvom. Vsetky 3 boli bez zraneni alebo nastrihov. Ja som sa tiez bala.... kto bude s detmi, ale no tak ma odviezol manzel do porodnice a siel domov, ostala som tam sama, ved som uz vedela co a ako bude nasledovat a moj manzel nechcel zostat pri ziadnom porode. Ak mas niekoho kto byva blizko a moze prist aj v noci bolo by to fajn, lebo ja som dostala silne kotrakcie v noci a svokra byva pod nami tak prisla k nam. Ja som stihla tretie porodit pred covidom tak s opatreniami nemam skusenosti, ale hadam to bude podobne ako si to mala s druhym...drzim palce a neboj bude to rychle.

mariska1989
28. júl 2022

Tiež to bolo u mňa všelijaké .prvý tiež vyvolávany. Jeden kozmetický steh vo vnútri na boku . Druhý sa spustil sám v noci o 2 keď som bola v nemocnici kvôli zlým odozvam malej a nakoľko som bola v termíne tak si ma tam nechali . Bez nástroju . Tretí čo ti poviem v čase covidu , manžel príchod zo zahraničia , povinná karanténa, posličkovia už cez deň ale mala vydržala v pohode . A ako začal 3 pôrod? . Odtiekla mi plodová voda začiatok kontrakcií hneď čo 3 minúty, deti spali tak manžel má zaviezol do nemocnice a mohol ísť tak nazad kvôli opatreniam 😔 takže 5 hodín v 3 minútových bolestiach stupnujucich rýchlejšie ako v prvom či v druhom . Ale netreba sa znepokojovať keď to príde v noci tak to príde .porodiš aj bez manžela .držím palce až to je čo najviac podľa tvojich predstáv

mariska1989
28. júl 2022

@mila06 rýchlo??? No u mňa to tak teda nebolo .všetke pôrody boli časovo rovnaké

cecilia29
1. aug 2022

No aj mňa čaká tretí a som pred nim asi najustrachanejsia a najnervoznejsia 😁 a to som mala obe prirodzene.

autor
1. aug 2022

@cecilia29 Véd ja tiež obe prirodzene pôrody..
Asi vieme co nas caka8

cecilia29
1. aug 2022

Áno. Je to tým . A asi cítime aj väčšiu zodpovednosť

autor
1. aug 2022

@cecilia29 áno presne aj tým 👌

zuzi0911
3. aug 2022

Obe dcéry vyvolávane a druhy pôrod ťažší,dlhsi a bolestivejsi...bojím sa co bude teraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre