Bolesť po stolici dva mesiace po pôrode

p3tuliatko
7. feb 2013

Ahojte, chcela som sa Vás spýtať či ste aj vy niektorá z vás mali bolesť ked ste išli na záchod. Som 2 mesiace po pôrode a ešte stále keď idem na WC pociťujem neskutočne pálenie, bolesť, oškieranie a potom aj pride krv ☹ ☹ a ešte cca 6 hodín po navštívenia wc mám neskutočné pálenie. Čím to môže byť sposobené keď predtým som nikdy nemala stým problémy? Čo si nato môžem dať? 😒

sissy27
7. feb 2013

@p3tuliatko nebudú to hemoroidy? 😒

xlucia
7. feb 2013

@p3tuliatko daj si bepanten. a potom si to zrkadielkom skontroluj ci nemas hemoroidy.

kattrin5
7. feb 2013

Hemeroidy kup si kremy alebo take vlhcene utierky a po kazdej potrebe sa nimi poriadne poutueraj popripade aj osprchuj resp umy, mne to po asi tyzdni prestalo a uz sa nastastie nevratilo a to som s placom sedavala na wcku a bola som s tym aj u doktorky

p3tuliatko
autor
7. feb 2013

@sissy27
@xlucia
@kattrin5
ja som si nato dala infadolan tak uvidime či to pomoze ked nie pojdem k doktorke lebo to už neni normalne toto :( :(

andrejka1974
7. feb 2013

@p3tuliatko určite sú to hemoroidy ,stáva sa to často po pôrode,treba používať masticku a zmeniť aj stravu

matidami
7. feb 2013

@p3tuliatko môže to byť aj trhlina na konečníku, nie hneď hemoroidy ..

sendy182
7. feb 2013

@p3tuliatko vyskúšala si toto? http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... upraviť stravu, na lačno ak môžeš harmančekový bylinkový čaj, veľa ovocia, celozrné pečivo, neviem či toleruješ mliečne výrobky.........ak sa ti to po tých čípkach nenapraví tak sa poraď s doki...... 😉

lydik
7. feb 2013

Hemoroidy... Mna to preslo po 4 mesiacoch. Pouzivala som Faktu cipky a brala Psylium.

kbeata
7. feb 2013

@p3tuliatko 2 mesiace je este skoro 😉
jedna mamina v porodnici bola zle zasita/hradza/potom ju presivali 😒
alebo skus aj susene slivky vo vode vyluhovane aspon 24 hodin a vypit to 😉
po prvom porode ma bolelo teda dost dlho,urcite aj par dni po sestonedeli,druhy raz,sice po 20-rokoch to bolo nic,mozno len tie 4 dni v porodnici,ale doktorky si dali zalezat pri siti a ze vraj idu po starych jazvach 😀

dandulina
7. feb 2013

Ja som mala podobny problem cca 6 mesiacov po porode, pri tvrdsej stolici sa mi konecnik akoby trosku poskrabal a bola aj krv trosku..pomohla mi dubova kôra..urobila som si odvar podla navodu a sedavala v nej tak 15 minut par dni a bolo po probleme. Upravis este trosku stravu, aby si nemala tvrdu stolicu a to prejde

viktoria2011
7. feb 2013

@dandulina Ta dubová kora fakt pomože?Aj ja ju mam kupenu len som darobna si ju spravit lebo si vždy hútam,že to nepomože....

dandulina
7. feb 2013

Mne zabrala super..ani ziadne maste mi dobre nepomohli..urcite vyuzijem aj po druhom porode, ked by sa mi to objavilo znovu..akurat odprucam neaky samostatny hrniec na odvar..lebo dost farbi

aristka
7. feb 2013

to sú hemoroidy,pomôže dobová kôra ,v lekárni dostaneš rôzne mastičky a keď ideš na stolicu môžeš si dať aj glycerínový čípok na zmäkčenie stolice a jedno pomôže ,kedy sa ti dá precvičuj panvové dno niekoľko krát denne,lepšie sa ti stiahnu a je to aj prevencia pomočovania 😀

slady
7. feb 2013

ja z vlastne skusenosti odporucam dubovu koru - urobit z nej caj a v tom si posediet - vyplachnut dva krat denne dane partie 🙂 do dvoch dni bude po probleme 🙂

slady
7. feb 2013

@viktoria2011 no ja som tie masticky a capiky vybrala tri balenia a zabrala az kora

viktoria2011
7. feb 2013

@slady aha,ja mam mastičku Procto-glyvenol a doteraz mi zaberala no už si akosi telo nato zvyklo a žiaden účinok zrazu :(

slady
7. feb 2013

@viktoria2011 no mne capiky zaberali tak ze chvilu hej, potom nie potom zase chvilu bol pokoj a takto asi dva mesiace az som sa nasrdila, vymacala som sa 2x (iba!!!) v dubovej kore a bol pokoj, som tomu verit nechcela a cakala som ze sa to zase vrati a doteraz mam pokoj... vrele odporucam. mimochodom, pomaha aj hojeniu poporodnych poraneni 🙂 rovnako je dobra aj praslicka, obe veci maju stahujuci a hojivy ucinok 🙂

slady
7. feb 2013

@viktoria2011 ja si vzdy vravim ked mam nejaky akutny problem ze tu mi asi bylinky nepomozu a vzdy sa osalim, obucham v lekarni prachy a aj tak to napokon zriesim bylinkami/stravou 🙂

dahra
7. feb 2013

Ja som mala tiez problemy, pouzivala som Faktu mast, ale prvé dni po potrebe som sla rovno do sprchy a dokladne sa vyumyvala a potom natrela mastickou. To robim vzdy, ak nahodou niekedy trosku cítim palenie, lebo to chcem zastavit v zaciatkoch. Ja som hemoroidy nemala, ale crevo som mala jemne vyduté von a musela som si to v tie prvé dni aj zatlacat,ked som si davala masticku. Potom sa to same upravilo.

viktoria2011
7. feb 2013

@slady no ja som bylinkám tiež neverila,odkedy som sa vydala a svokre ta všetko by liečila bylinkami,mna to akosi nechytilo ale asi to teda vyskusam.....

p3tuliatko
autor
8. feb 2013

@slady a tu dubovu koru kde kupim? aj lekarni? a to si mam dať do hrnca a vtom sedieť hej? budem mať večernu romantiku pri telke aspon 😝 😝 😝

slady
8. feb 2013

v lekarni kupis, vela to nestoji, ja som si len uvarila silny caj - zaliala som zo styri lyzice v cajniku, nechala poluhovat, potom som si to preliala do lavorika a posedkala zo 15 minut 🙂 no na saciku sa vacsinou pise sposob pripravy, ak pisu ze to mas vyvarit tak kludne to vyvar v hrnci, mne to pomohlo aj len zaliate a vyluhovane 🙂 inak este mam skoro cely sacok, keby si bola z BB tak ti ho posuniem 🙂

slady
8. feb 2013

dajte vediet ci vam tak zabrala zazracne ako mne 🙂

p3tuliatko
autor
8. feb 2013

@slady No niesom :( Nevadi .... však ja sa popytam čosi aj svokry robi v lekarni tak by mi hadam vedela poradiť dobre, lebo každy vravi niečo ine ale je pravda že každemu zabera niečo ine ale ta kôra je vraj dobra som počula tak uvidim.... a to mi akože čo spravi ten odvar mi to zmäkčí či čo :-/

slady
8. feb 2013

@p3tuliatko ma stahujuce a liecive ucinky, cize zahoji ranu, prestane ta to palit aj krvacat, proste robit problemy a budes kadit ako predtym 🙂 ale pozor na zapchu - papj pekne ovocie zeleninku nech si to zas nerozdrazdis 🙂

p3tuliatko
autor
8. feb 2013

@slady však papam papam nič som nezmenila stale jem to iste nikdy som stym problem nemala najrpv som tomu prikladala že asi to tak ma byť po porode kvoli šitiu no ale ako vidim tak nie 😒 no skoro každy si tym prejde hadam 😲

timcsika
8. feb 2013

@p3tuliatko Ahoj moj syn má už 1,5 a ja ešte stále pociťujem občas strašné pálenie a pichanie v konečníku, mne to lekár odvôvodnil, že je to tým tlakom ktorý bol pri pôrode. Teraz čakáme 2 bábätko a už teraz mám obavi ako to dopadne po pôrode.. 😒 Takže ti neviem odpovedať do kedy to budeš pociťovať.

opica89
8. feb 2013

to možu byt aj hemoroidy skus kupele v dubovej kore to pomaha

p3tuliatko
autor
8. feb 2013

No už som si kupila dubovu koru aj nejake maste, čapiky.. uvidime ci to pomoze ... ach jo ... :-/

lililion
12. feb 2013

Mne na hemoroidy zabral Diosminol - je to výživový doplnok v tabletkách a pôsobí priamo na žili v okolí konečníka. Mne teda úplne zmizli. Taktiež je dôležité, aby si jedla veľa vlákniny a mala mäkkú stolicu a netlačila na WC. Veľa štastia, je to beh na dlhé trate.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre