Bolesti hlavy po epidurálke

pakes
4. feb 2013

Ahojte baby,mala niektora z vas bolesti hlavy po epiduralke?uz to trva viac ako 2 mesiace a som zufalaaa. ☹ Je to skor taky tlak v hlave sprevadzany nevolnostou a tocenim hlavy.Bola mi podana aj krvna zatka,ale nepomohlo mi to.Skusala som rozne analgetika,infuzie,masaze a ziadny vysledok.Doktori vravia ,ze to prejde ale kolko to bud este trvat?Budem vdacna za kazdu radu 🙂

annalena
4. feb 2013

@pakes pises, ze si mala epidural (nie spinal) , lebo ak ti prepichli tie obaly epiduralnou ihlou, tak to moze trvat velmi dlho. Uvadza sa niekolko mesiacov az rok.
Tak ako to popisujes, su to typicke postpunkcne bolesti, toto musia riesit, pytaj sa jednoznacne do anesteziologickej ambulancie. A opakovat krvnu zatku.

pakes
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sykorka162
4. feb 2013

Ahoj no ja som mala tiez tieto bolesti, pichli mi epi tak zle ze som si necitila celu dolnu cast tela plus mi toho dala anesteziologicka asi viac bo povedali, ze ta epi mala efekt ako spinal. u mna hrozna bolest hlavy hned ked som sa po sekcii postavila, nepomáhali cipky proti bolesti, spravili mi zatku, bolest ustala na 1 deň a potom odznova. zatku vraj nemohli opakovať druhy krat, kazali oddychovat, vela vela pit a tiez kolove napoje, mne to našťastie prešlo kym ma pustili z nemocnice. konzultovala som to aj s mudr. z inych porodnic aby som mala iné názory konkrétne s iným porodnikom, chirurgom a anesteziologom a všetci povedali ze sa pri tom epi prepichne nejaký obal a z neho vyteká mozgomiesny mok, ono to vraj samé odzneje vzdy, len si treba pockat. verim ze je to hrozne tiez som si to zazila, snad ti to rychlo prejde. pre mna boli najhorsie ze som sa nevladala starat o babo poriadne resp. som pri tom hrozne trpela. jaj a ta zatka sa musí pichnúť presne tam kde pichali epi aby prave to miesto vyplnili tvojou krvou a po takej dobe uz presne miesto hluchí nenájdu. aspon tak som ja počula. vela zdravia prajem

annalena
4. feb 2013

@pakes antidepresiva ti na bolest hlavy nepomozu, zas nejaky kompetentny lekar 😠
neskusila si ineho lekara?.... daju sa urobit aj specialne vysetrenia MR/CT s kontrastom, ktore by diagnozu mohli potvrdit. len neviem, ci ti to niekto odporuci, ked uz teraz maju taky pristup,
krvna zatka sa da opakovat, na 1x je uspesna len asi u 80% pacientov, u zvysku pomoze az na 2. alebo 3.x. Podla dokumentacie by malo byt jasne, v akej vyske bol epidural pichany.

pakes
autor
4. feb 2013

ano tam bol asi problem,aj ten doktor tvrdil ze nevidi uz miesto v pichu,tak mi to pichol od oka zjavne preto to nepomohlo.jeden den je celkom,ze to zvladam a dalsi je 2xhorsi 🙂 dakujem za povzbudzujuce slova,snad to nebide tvat uz dlho...len keby si ti nasi lekari vedeli priznat chybu 😒

muca1212
4. feb 2013

@pakes jednoznačne skús masáž akupunktúrnych bodov, na nohách, alebo Akupunktúru 🙂 to ti určite pomôže , niekde si zablokovaná :-

pakes
autor
4. feb 2013

myslis ze to pomoze? a nepoznas nejakeho dobreho odbornika?

latvia
5. feb 2013

@pakes bolesti hlavy po dobre pichnutej epiduralke nie su, bolesti hlavy su po spinalke. krvna zatka ma ulavit od bolesti hlavy po spinalke hned, je mozne, ze sa ti krvna zatka urvala, ak si dostatocne dlho po jej aplikacii nelezala

andreaszomolanyi
12. sep 2016

@cerez Dobrý deň chcem vám pekne poďakovať za rada ja som mala také bolesti že som plakala už som bola tak zúfalá že som vyskúšala čo ste napísala a pomohlo mi to hlava má prestala bolieť chcem vám ešte raz pekne poďakovať za rada 😊

cerez
12. sep 2016

@andreaszomolanyi Mali ste bolesti po spinálke?

93simona93
25. nov 2016

Dobry vecer. V pondelok to bol mesiac a pol po porode. Bola som v uplnej narkoze. Mavam bolest hlavy ale ta bolest je este znesitelna. Neznesitelne je to ako sa mi stale toci hlava. Uz neviem co robit. Som naozaj zufala. Stale placem lebo mam strach. Byvam len sama s dvoma detmi.Dokedy to bude trvat? Alebo co mam robit aby to uz konecne prestalo. :( vopred dakujem za odpovede

andreaszomolanyi
25. nov 2016

Áno po spinalke ale také že nič horšie som v živote nezažila

andreaszomolanyi
25. nov 2016

Vyskúšajte to čo napísala carez na prvej strane mne to pomohlo a mala som naozaj strašne bolesti

katrenka11
14. apr 2017

@andreaszomolanyi ako ste mali hlavu podopretu? Vankusom? Z coho ste si urobili valcek? Take plachty uz doma nemám.

andreaszomolanyi
14. apr 2017

katrenka11 Ahoj ani ja som doma nemala dala som si dve posteľné prádla na paplón do sulca po celej dĺžke od krku až po zadok a bez po hnutia som tak spala celú noc teda skôr nespala budeš cítiť ako prvé tlaK na krku potom strede hrbta a nakoniec na krížoch ale musíš to vydržať ráno som stála hlava prec trochu som ešte cítila tlak cez deň som sa aj bála že sa to vráti ale nakoniec to bol asi iba do zvuk a odišlo to úplne a preto som dala dve navlecky aby som no nesplaskla váhou a tlačilo to tak ako málo Ada

andreaszomolanyi
14. apr 2017

@katrenka11 Ahoj ani ja som doma nemala dala som si dve posteľné prádla na paplón do sulca po celej dĺžke od krku až po zadok a bez po hnutia som tak spala celú noc teda skôr nespala budeš cítiť ako prvé tlaK na krku potom strede hrbta a nakoniec na krížoch ale musíš to vydržať ráno som stála hlava prec trochu som ešte cítila tlak cez deň som sa aj bála že sa to vráti ale nakoniec to bol asi iba do zvuk a odišlo to úplne a preto som dala dve navlecky aby som no nesplaskla váhou a tlačilo to tak ako málo Ada

katrenka11
16. apr 2017

@andreaszomolanyi ďakujem skusila som to s uterákom a tvrdým matracom, trošku pomohlo ale ešte stále bolí.káva a tonic pomôže. Zmierni bolesť a tlak v hlave.Dnes 5 deň hádam to postupne prejde.tebe prešlo na druhý deň?

ludmilaka
16. apr 2017

@katrenka11 Ahojko, mne to prešlo z minúty na minútu. Trvalo to 2 týždne. Takže určite to raz prejde. Už nikdy by som to nechcela zažiť, chápem ťa...

6699333
16. apr 2017

Baby ja nemám skúsenosti s epi ale s migrénou áno dostala som ju po prvom trhu je to hotová hrôza niekedy nemôžem vôbec fungovať len ležať a objímať záchodovú misu

andreaszomolanyi
16. apr 2017

@katrenka11 aho Áno na druhý deň ale ja som naozaj celú noc na tom ležala ani sa nepohla muž kŕmil malého cez noc tak treba to skúsiť znova od krku dole si dať uterák do valca a hlavu rovno nie na vankúšI a vydržať

mojlubik
28. jún 2018

Baby a mali ste niektorá problém z koordináciou ?

ivankomonika
28. jún 2018

Ahoj ja som mala brutálne migrény hneď po cisára ku, dali mi krvnú zatku a v momente bolesti prešli, jedine som ľutovala že som si ju nedala skôr a trpela som tri dni brutálne... Nevedela som ani vstať z postele bola to taká príšerna bolesť akoby som mala bombu v hlave ktorá každú chvíľu vybuchne....

mojlubik
6. jan 2019

@ivankomonika tak nakoniec som dostala krvácanie do mozgu , neboli to bolesti po epidurale , ležala som na jis potom na neurologii no nebola to žiadna sranda

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambii5
8. mar 2021

@mojlubik ahoj a ako ti nato prosím přišli? Ako dlho tá bolela hlava a potom prišlo to krvácanie?

mojlubik
9. mar 2021

@bambii5 mala som problém s koordináciou , sama som išla do nemocnice , vyšetrili má a hneď to bolo jasne MR hlavy to potvrdilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre