Bolesti kĺbov po pôrode

lyduska2
24. apr 2012

Mamičky, máte niektorá skúsenosti po pôrode so silnými bolesťami všéééétkych kĺbov? Rodila som pred štyrmi mesiacmi a myslela som si, že je to hormónmi a samo sa to upraví, ale je to čím ďalej, tým horšie... ☹ ☹

ivankapru
5. apr 2013

Dobry den mile mamicky, mala by som na vas jednu prosbu. Ak ste uz po porode, po spontannom porode mala by som zaujem zistit vase pocity a prezivanie pocas porodu. Ak ste absolvovali psychofyzicu pripravu na porod ste o to lepsia adeptka na vyplnenie mojho dotaznika.Koncim vysokoskolske studium a toto je dotaznik v ramci mojej diplomovej prace. Vysledky budu pouzite... len na skolske ucely. Zaberie vam asi 5 min. pri vyplnovani, je zalozeny na anonymite a velmi by ste mi pomohli. Za vyplnenie vopred dakujem. Ivka.http://www.iankety.sk/dotaznik/284787065/ Zobraz celú správu

tindilindi
20. jún 2013

ahojte, mna boleli bedrove klby este mesiac po porode, rodila som bez vsetkeho a vo vode, co bolo super, ale bolesti mi zacali pred porodom a ostali aj po. Po mesiaci som isla k ortopedovi, ten mi predpisal bedrovy stahovaci pas a po troch dnoch bola bolest fuc. A to ma bolelo tak ze som az krivala. Tak dufam, ze aspon niekomu pomozem mojou radou. Majte sa a vela zdravicka.

katuska54
21. jún 2013

@tindilindi ahoj, mozes mi poradit? mna boli pravy bedrovy klb,ale tak moc,ze krivam a s bolestou chodim a vstavam k malej. nechcem sa cpat tbl zbytocne. kojim a chcem sa zbavit tej bolesti. posles mi link na ten pas co si si kupila? alebo kde si ho kupila. dakujem 🙂

tindilindi
23. jún 2013

ahoj, no to chod rychlo k ortopedovi, povedz aky mas problem a on ti ho predpise, to ti na mieru spravia a treba ho potom nosit ked si v pohybe, nie ked lezis. chod hned zajtra k tomu doktorkovi.
prajem vela zdravicka

tindilindi
25. jún 2013

Ahoj katuska, dufam, ze si bola u ortopeda, potom ozvi ci ti to preslo a ako rychlo a daj radu dalej 🙂. Prajem krasne dni

lenyy
18. júl 2013

dievcata zial pridavam sa : 4,5 mes po porode s epi a mam uplne odpisane kolena, strasna bolest / nad kolenami tesne/ niekedy cez zatate zuby vstavam. clenky tiey pobolievaju ale to je nic oproti tym kolenam. viete niekto poradit?

bubka35
18. júl 2013

@lenyy ahoj presne som to mala aj ja len mne to zacalo uz kratko pred porodom a bolesti sa stupnovali. nakoniec som si zacala davat artrostop s kolagenom a bolesti sa trocha zmiernili a zvysila som si davky multivitaminov a hlavne mineralov a teraz uz je ok-nemozem sice robit drepy a behat velakrat po sebe po schodoch ale bezne chodenie je uz ok. no trvalo to rok kym sa to ako tak upravilo.

lenyy
18. júl 2013

@bubka35 este kojim tak nechcem do seba cpat preparaty. ale ako dokojim budem to musiet nejako riesit. obavy mam najma z toho zevraj tehotenstvo je moze byt spustac reaumatickych ochoreni a toto sa mi na to uplne priznakmi podoba

bubka35
18. júl 2013

ja som sa toho tiez bala nakolko mne tehu spustilo autoimunitnu hypotyreozu takze by mohlo aj reumat. artritidu ale nakolko multimineraly a vitaminy-hlavne kde je vit D zjavne zabrali, tak to po doktoroch neriesim-staci mi endokrinolog a gyn kde som ako na hodinach klavira🙂 ono to mozu byt aj odvapnenene kosti.drzim palce.

ewwwe
27. júl 2013

Ahojte, pridavam sa k vam, mna zacal boliet pravy bedrovy klb cca 5 tyzdnov pred porodom zacala som normalne krivat. Tesila som sa ze to po porode ustupi som 3 tyzdne po porode a bolest je stale tu, uz som bola aj u chyropraktika ktory mi napravil krize ze som ich mala posunute. Potom som uz bola aj u ortopeda ten mi z bedoveho klbu vytiahol vodu, povedalz e to je vynimocne ze toko vody som tam mala. Tu vodu poslal na rozbor, ze tam mam zapal ale nie infekcny. Pichol mi do klbu kyselinu hyaluronovu, no bolest este neustupila mala by som ist na dalsie 2 injekcie. Mala by som brat lieky proti zapalu no nemozem lebo kojim. Teraz cakam na bedrovy pas, uvidim ci i apson to pomoze. Klb ma boli uz aj ked lezim ako keby mi tam rezali ziletkami. Uz nech to skonciiii je to strasne otravna bolest. Ani kocikovat nemozem ist, som z toho strasne frustrovana. Este skusim aj ten vit. D s Ca ako pisete.

briketa
27. júl 2013

@ewwwe mne pri prvom porode praskla panva, mala som tam minitrhlinku, ale samozrejme bolest nepredstavitelna, vobec som nemohla dostupit na jednu nohu. tri tyzdne v bedrovom pase den aj noc a bez akehokolvek lieku sa to uplne upravilo.

1talizmanik1
27. júl 2013

mne pri porode rupla panva, vysunulo klb...behala som s tym vyse roka a nakoniec padlo hodnotenie, ze to uz bude boliet do smrti 😖

ewwwe
27. júl 2013

@1talizmanik1 to nemzslis vazne???

1talizmanik1
27. júl 2013

@ewwwe myslim......

ereborn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ragat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianca2
23. dec 2013

Ten vitamin D dava zmysel. Aj mna 4 mes po porode (uplne prirodzenom) velmi boli kosti,mala som pocit ze vsetky v tele,chrbat,bedra,kolena,clenky. Bolo to v maji,opalovala som sa a preslo to za 1-2 mesiace. Opalovanim sa ziskavaju vysoke davky Dcka aj 20 tis IU. Neskor som si robila krvne testy v zime, Dcko na spodnej hranici a beriem uz asi pol roka 5000 IU obden. Kontrolny odber ukazal ze teraz som zhruba v strede normy,tak mozem brat veselo dalej. Dcerku kojim,aj jej davam D ale nie take vysoke davky, rozdiel nech si berie z mlieka. Co jej brali krv tak moze smelo jest dcko.

ereborn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ragat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianca2
25. dec 2013

@ereborn opalovanie ti nahradia kapsule vitaminu D.ja beriem od Swanson 5000 IU v jednej kapsuli.swanson a jamieson su prirodne znacky.

ereborn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindy11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikina1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindy11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielaob
3. jan 2014

@katuska54 myslim, ze mozes mat ten isty problem ako som mala po porode ja. objavilo sa to asi po 3 mesiacoch. strasne ma bolel lavy bedrovy klb, tak ze som krivala a nevedela som vstat z postele, a ked som mala maleho zdvihnut, to bolo nieco neskutocne. rano to bolo lepsie a k veceru som sa vyslovene nevedela postavit, ani lezat ani nic... bol to problem, ze sa mi bedrovy klb po roztiahnuti pocas tehotenstva nedostal naspat. fyzioterapeut mi to vysvetlil, ze to je ako ozubene kolieska, ktore do seba nezapadli naspat. musel mi to napravit. prvykrat sa mu to nepodarilo, lebo som sa nevedela uvolnit a povedal, ze je to najtazsi chvat na tele, takze som musela ist druhykrat no a to som uz pocula puknutie. 🙂 potom uz len rehabilitaciu na 2 tyzdne, aby preliecila zapal, ktory tam bol. ale uz po par dnoch rehabilitacie to bolo v poriadku.

julinkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eugenie11
16. jan 2014

ahojte ja mavam strasne bolesti klbov ako som porodila... neviete co si mam nato dat aby sa mi ulavilo?? vdaka

lauranka
16. jan 2014

skus si dat na miesta kde ta fest bolia Heatpack... ja to pouzivam konkretne teplu terapiu s vonou salvie... velmi dobre vecer na uvolnenie....

nadyne
20. mar 2014

ahojte, mam 28 rokov a dg hernia disku, cize vysunuta platnicka 5,8mm. v nr mi povedali, ze na operaciu to nie je, trapim sa s bolestami kazde dva mesiace, da ma to na postel zakazdym, injekcie, niekedy aj rzp si volam, co nemozem nohou pohnut. pred nedavnom som zacala pouzivat novinku na europskom trhu, je to ajurvedsky olej, prirodny, z 13.bylin, 3-5x denne si ho vtieram na to miesto a citim sa lepsie. manzel to pouziva na sanku, mal ju zlomenu a znamy po zlomenine nohy. nevieme si to vynachvalit. je to na bolesti rozneho druhu {svaly, klby, chrbat,chrbtica, artritida, migreny, upchate dutiny..}. pozrite si www.painoff.sk, tak sa ten olej aj vola, a su aj na facebooku. urcite skuste, stoji necelych 15eciek. drzte sa

ivanocka83
21. mar 2014

Ahojte baby ja som 4 dni po porode a klby ma bolia a nevravim o krizoch mala som 3 porod ,dufam ,ze to prejde ,ide to od krizov dole,citim to aj na pomaly aj naprstoch nanohach.Dufam ze to preeejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre