Bolesti konečníka pri stolici a krvácanie po pôrode

timea1985
16. sep 2015

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci mal niekto problem s bolestivym konecnikom pri stolici a krvacanim po porode a co nato pomaha?
vdaka

danielalila
16. sep 2015

Ahoj.sice som nekrvacala, ale bolesti som mala ukrutne , zacalo to asi tyzden po porode, hemeroidy.ani sediet som nemohla, vlastne bolelo to vkuse:( kup si v lekarni masticku na hemeroidy

cinkatko
16. sep 2015

Vypada to na ty hemoroidy. Zkus masticku - i kdyz zabira az za par dni. Nebo se poptej v lekarne na cipky, mozna pomuzou rychleji. Take se nezapomen umyt po kazdem pouziti wc a pokud citis ze mas dole takovou bulku - vacek, snaz se to pomalu strcit dovnitr. Protoze pak ztvrdne a budes potom muset jit k doktorovi. To jsem cetla na netu. Taky jsem mela pred par mesici tento problem. Tak hlavne opatrnne a odpocivej, dej si vanu a neboj bude to ok 🙂

lola911
16. sep 2015

dubova kora na sedaci kupel, cipky, masti ak sa to po tyzdni nebude zlepsovat chod lekarovi, je vela veci co sa da okolo toho robit 🙂

timea1985
autor
17. sep 2015

dakujem za rady..uz mam faktu cipky a caj dubovu kora tak snad pomoze... 🙂

cinkatko
17. sep 2015

Nemas za co, hlavne odpocivej 🙂

lola911
17. sep 2015

este by si si mohla kupit masticku lebo ak budes robit sedaci kupel tak dubova kora dost vysusuje a klusne ti staci takych 10min si sadnut do vyvaru.... stahujuce ucinky pocitis takmer ihned po kupeli 😉 a pouzivaj masticku po kazdej stolici 🙂 inak je dost komplikovane po kazdej stolici sa ist sprchovat nie predsa kazdy mame doma bidet tak kludne staci pouzivat mokre servitky tie co sa pouzivaju pre babetka a vyvarovat sa tvrdemu toaletnemu papieru..... nevysedavat dlho nawcku.... vyvarovat sa jazdeniu na bicykli a sedeniu na studenom 🙂 potrebujes este aj zaradit do tvojej stravy vlakniny cize jablka, hrusky, slivky, marhule.... vsetko co ma duzinu 😉 nie banany tie ucpavaju.... v podstate snazit sa nemat tvrdu stolicu 🙂 a ak krvacas tak si treba kupit Fe zelezo, tym zabranis anemii 🙂

mia997
17. sep 2015

Nebolí ťa kostrč náhodou? Ja som ani sedieť nemohla

timea1985
autor
18. sep 2015

Vdaka lola911 🙂,uz som zaradila aj to ovocie presne tie,ktore pises 🙂... a mia997,neboli ma kostrc...

maggda1
6. máj 2017
Používateľ maggda1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maggda1.

čo sa hemoroidov týka, nedá sa všetko riešiť stravou, dôležitá je hygiena ako prevencia.. mastička je síce fajn, ale to už je neskoro. Ten bidet je ozaj dobrá vec, my máme doma z biobidetu, je to síce trošku drahšie, ale do zdravia sa investovať oplatí.

maggda1
21. jún 2017
Používateľ maggda1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maggda1.

ešte k tomuto, dá sa zohnať aj iba bidetová doska, netreba meniť celé wc a ani pridávať zariadenie do kúpeľne.. doska sa len nainštaluje na wc ;) 🙂

lapersefona
2. okt 2017

Mne pomohlo, zmäkčiť stolicu - vlákninou. A po každom veľkom vyprázdnení umyť a konečník a potrieť ho kremíkovým gélom SILICEA BALSAM od Hubneru,, ten mi pomohol aj pri boľavých ďasnách.
Dá sa užívať aj orálne za lyžičku na prečistenie čriev.

Dá sa kúpiž napr. https://www.drmax.sk/hubner-silicea-gastro-inte...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre