Bolestivé hojenie po väčšom šití

lenkaa222
20. máj 2016

Ahojte som ôsmy deň po pôrode..sili ma zvnútra aj von..Z vonku to dosť boli poraďte ako dopomôcť k rýchlejšiemu hojeniu? Nedokážem fungovať,chodiť , sedieť jednoducho nič..vdaka

lenkaa222
autor
20. máj 2016

@margarita
@cichlida
@laura1804 kocky A potom ako ste to mali so sexom? Nie je to až také podstatne ale zaujíma ma či sa vám niečo po tom siti zmenilo či to prvýkrát bolelo...

margarita
20. máj 2016

@lenkaa222
mna to po ziadnom z porodov pri sexe nebolelo, jedine som mala problem so suchostou, asi vdaka hormonom a kojeniu, ale to vyriesi lubrikacny gel.
najvacsi problem so sexom pri stupajucom pocte deti je najst si cas a vladat pre mna 😀 😀 😀

lenkaa222
autor
20. máj 2016

@margarita ale mala si väčšie šitie?

datelinka31
20. máj 2016

@ewelyn3 pane boze, to ako sa da, toto som snad ani nemala citat..ako z hororu

margarita
20. máj 2016

hej, pri kazdom porode ma nastrihli, myslim, ze najma kvoli velkosti deti, ich hlavicke a sirokym ramienkam....moji vazili 4120, 4250, 4440 a 3720g. ten posledny bol mensi len preto, ze mi ho vyvolavali uz 2 tyzdne pred TP 😀 inak by mal odhadom aspon 4660g.
a hlavicky mali 36cm obvod,
na ilustraciu dodam, ze ja mam mimo tehu 53 kg cistej vahy.
dodnes moj doktor nechape, ze je mozne, ze som rodila vsetky 4 prirodzene za par hodin...vdaka Bohu.

kadan
20. máj 2016

@lenkaa222
poznám veľmi dobre po 1 pôrode :-/
určite si zaobstaraj vankúš / ak nie sedieť sa dá an na mäkšom čo máš doma/ a rob si repíkový kúpeľ, alebo ak ti to robí veľký problém lažkaj na posteľ a rob obklad a veľa veľa vetraj
mne doktorka šitie veľmi stiahla aj preto ma to strašne bolelo
držím palce

sardinka335
20. máj 2016

@margarita 😀 😀 😀 😀 asi tak aj u nás - duch je ochotný ale telo slabé....
@datelinka31 nestresuj sa, vieš ako to je ...temy o porodoch su vzdy ako z hororu...a potom je to uplne inak. Zeny radi dramatizuju a nadsádzaju...nehovorim ze dotyčna ale tak pozname....Ako sa vravi ,,ked išlo dnu pojde aj von,, Uzivaj si tieto pekne chvile s bruškom.

margarita
20. máj 2016

@sardinka335
podla mna to tak priroda zariadila schvalne, nech nemame zase dalsi porod ledva do roka od posledneho, nie? 🙂
vravi sa, ze zena potrebuje na sex dovod, muz iba priestor 😀 a my s mm mame aj dovod, aj priestor, ale kym vecer poriesime vsetko co sa pri detoch neda a kym pospia, pospime aj my obaja a to este na opacnych koncoch domu. tomu sa vravi prirodzene antikoncepcne metody 😀

kadan
20. máj 2016

@evittam moja kolegyňa rodila 10 dní po mne cisárskym a na 4 deň jej popraskali stehy takže šili znova... 😖 😠

simaaprilova
20. máj 2016

@lenkaa222 mne pomohol asept sprej.najprv som sa po kazdej potrebe umyla cistou vodou,vysusila,nasprejovala aseptom a zase ten sprej vysusila.dala som sa dokopy do dvoch tyzdnov.od zaciatku som aj sedela,behala.akurat dva stichy som mala silno utiahnute a spravilo sa mi dive maso okolo a to mi gynekologycka vypalila nejakym roztokom.podotykam ze som bola roztrhana zvonka aj zvnutra a sila ma doktorka 55min.ked som sa jej sphtala kolko mam asi stichov len sa na mna pozrela ze by to bolo na dlho kym by to zratala😀

tykat
20. máj 2016

sprchovat vlaznou vodou a vetrat, to by malo stacit...ak je bolest velka a neustupuje tak ist k dr. ...moze tam byt zapal, infekcia, problem...

lenkaa222
autor
20. máj 2016

@tykat ako vetrať keď krvacam?

tykat
20. máj 2016

@lenkaa222 nezakryvat, nechat co najviac na vzduchu, kludne lahnut v nocnej koseli s pokrcenymi roztiahnutymi nohami a nechat vetrat, podlozit si len nieco pod zadok...krvacat este nejaky cas budes...hlavne nech sa to nezapari pod nejakou vrstvou oblecenia.

cichlida
20. máj 2016

@lenkaa222 no po tom prvom porode uuplne v pohode- ja som sa ani necistila ani nic aj ked to bolo skoro, bolesti neboli, po druhom som sa v podstate 6 tyzdnov cistila ze strach a potom to bolo take neprijemne prve dva razy, a do toho polroka sme striedali fakt asi dve polohy, aby som to necitila - potom uz normalka😉

candii
20. máj 2016

@ewelyn3 do polky stehien??????? 😮😮😮😮 to sa da pre Boha???

0silvia0
20. máj 2016

@candii to je asi nadnesene napísané, lebo ja tiež nechápem, čo má stehno s rodidlami 😕 Ešte tam niekde hore, no dobre, dajme tomu ale polka stehna, to sa mi nedá ani predstaviť....

fruzsiskvarkova
20. máj 2016

@lenkaa222 Ja som si kúpila gél na hojenie hrádze Mithra a aj spray som mala. Spray som používala hneď na druhý deň ráno, a gél potom doma. A teda poviem ti, že je to bombaaa vec! Síce som nemala veľké šitie ale veľmi mi to napuchlo a ten spray mi to stiahol za necelý deň. Vždy potom ako som sa umyla som si to natrela gélom o chvíľku nastriekala spray a skoro som vôbec necítila, že by som tam dačo mala. Ja som sedela už v pôrodnici normálne na celom zadku, aj keď to občas zabolelo - ale treba dodať, že mám naozaj vysoký prah bolesti, čo aj doktor na sále skonštatoval(vtipálek). :D
No a áno hlavne vetrať a vetrať a vetrať - daj si nočnú košeľu nepremokavú podložku pod seba a aj popôrodnú vložku a nech sa tá rana vetrá. Je to snáď to najdôležitejšie. 🙂
A keď máš veľké bolesti daj si niečo od bolesti - aj ja som brala asi týždeň Ibalgin ale hlavne kvôli rozídenej panve, ktorá mi občas ani chodiť nedovolila.
Neboj sa sex bude úplne ako pred tým! 😉

candii
20. máj 2016

@lenkaa222 ja som bola nastrihnuta az po konecnik.. po kazdej potrebe som si nastrih vyumyvala vlaznou vodou. Aj 7-10x za den. Mala som poporodne nohavicky aj vlozky. Inak som nijako neosetrovala .. do 2t som bola v pohode ze som si mohla normalne sadnut. Krvacala som 7t .. skoro ma slahlo. Sex je uplne ako predtym.. prvy krat to ani vobec nebolelo ..

ewelyn3
20. máj 2016

@0silvia0 no vraj jej popraskala koza, neviem ci mala problem s elasticitou alebo co ani ci jej to az do krvi prasklo, ale ze cela bola dost potrhana a nevedela si sadnut cele sestonedelie. Ci tomu aj trochu nepridala a nezdramatizovala to v zavere, ked nam o tom rozpravala, to tiez neviem, mozne je vsetko. Ale aj dieta bolo stvorkilove. No stavaju sa vselijake veci, ale treba mysliet pozitivne, ze mne sa to urcite nestane, a vsetko dobre dopadne!

ewelyn3
20. máj 2016

@lenkaa222 mna to prvykrat bolelo...cca 2 mesiace po porode, tak sme to nechali tak a skusili znova asi o tyzden a to uz bolo v pohode. Ale v mojom pripade uz ta citlivost nebola taka ako pred porodom...po druhom dietati uz necitim skoro nic...ale postupne sa to zlepsuje, aj lekar hovoril ze to niekedy chce aj roky, ale ze citlivost sa postupne obnovi...nie uplne ale bude, tak uvidime 😉

romina1912
20. máj 2016

ja som mala porod kliestami, mala mala zaseknute ramienka, sili ma dost. Bolelo to asi 4 tyzdne, najhorsie bolo vyjst po schodoch, sadnut ani nevravim. Ja zijem v uk tak repik som nemala ani neviem ci by som ho tu kupila ale ako pisu kocky , hlavne vetrat. Doma som spavala na podlozke bez vlozky , pomerne rychlo sa to zahojilo. Na velku som sa bala ist presne 11 dni, aj mi dali lieky aby stolica bola makka ale nemala som odvahu, ja som ani jest kvoli tomu nechcela. Ja som zasita velmi pekne, keby nemam jazvu ani poznat to nie je. Boli to len ked si cupnem rozkrocmo alebo ,,zle'' sadnem tak to taha. Sex sme mali asi po 8-9 tyzdnoch, bolelo to len na zaciatku, potom uz celkom ok

martullina
20. máj 2016

Ahoj.... Ja som tri tyzdne po porode a teda zasita som bola skrz naskrz (32 stehov).... Mne pomahalo hned od zaciatku sprchovanie.... Hlavne to drzat ciste a napriklad lepsie ak mas nocnu koselu ako pyzamo aby sa " vetralo" 😉 a este som pouzivala prve dva tyzdne poporodne vlozky tie vetraju (su hnusne velke ale pomahaju 😉) ja si uz viem sadnut konecne takze uspech a to este stale par stehov drzi....

hoffka777
20. máj 2016

@lenkaa222 ahoj ja som mala veľmi narocny cisarsky pôrod aj sa mi to dost zapálilo a nic co mi dalo v nemocnici mi nepomáhalo az mi jedna pani dala taky sprej z aloe vera ktorý mi krásne zahojil ranu za 1 den bol zápal preč a potom som si to natierala masticku z aloe vera ak by si mala záujem to viem zohnať mozes mi napisat mail na barpet@centrum.sk

anakristina
21. máj 2016

Baby vonkajsie sitie tyzden po porode v pohode ale vo vnutri to hnisa. Uz aj v nemocnici to svrbelo :( skusim dnes repikovy kupel ale co ked to neprejde? Neviem chodit je to horsie ako porod lebo obcas aj placem od bolesti

seahorse27
21. máj 2016

@anakristina Na tvojom mieste by som zavolala do porodnice alebo svojmu gyn. a poradila sa. Ak to hnisa, to nie je dobre - je tam infekcia. Ono by sa to malo den po dni zlepsovat a ta bolest by urcite nemala byt taka, ze places od bolesti. Podla mna to nie je ok, hnis tam nema co robit...aj ked s vnútorným sitím ja nemam skusenost....

evittam
21. máj 2016

Ak ti hnisá vnútorné šitie, že až plačeš od bolesti tak sa neraď na MK ale bež do nemocnice, preboha! 😖
@anakristina

evittam
21. máj 2016

@kadan
No ako to tu čítam tak som fakt len rada, že som to nezažila.......Držím prsty všetkým nech ste čím skôr "zahojené" a v pohode.

evittam
21. máj 2016

@datelinka31 Asi tak - netreba čítať takéto scenáre a hlavne sa nestresovať. Ako som písala - ja mám po prvom prirodzenom pôrode vnútorné šite asi 30 stehov - ani som o ňom nevedela už týždeň po pôrode a všetko bolo aj je v poriadku, zvonku som mala len jeden steh a to len preto lebo "v najlepšom" mi lekár povedal "netlačte" 😀 😀 - syn išiel trošku ramienkom. Dcérku mám akútnou sekciou - tiež všetko v pohode aj vnútorná aj vonkajšia jazva (môžem v kľude nosiť bikiny) - akurát vnútornú niekedy cítim pri zmene počasia - ale to je v pohode. A po oboch pôrodoch som normálne chodila, starala sa o dieťa už v pôrodnici aj doma. Držím pršteky a hlavne si užívaj tehu, nestresuj sa podobnými príbehmi. 😉 A ako už bolo napísané - "von to ísť musí" a ľahšie to išlo dnu ako to pôjde von. 🙂 😉

krukky
21. máj 2016

Lenkaa222 pises mi z duse! V piatok 13. porod vsetko prebehlo v pohodicke bola som stastna ako dobre s rychlo porod prebiehal. Peklo nastalo v noci po.. odvtedy nesedim nechodim nelezim ako clovek.. bolest horsia pre mna ako cely porod.. sprchujem aj vetram aj repikujem a cakam zlepsenie, ktore zatial neprichadza. Som zufala vsetky kocky v nemocnici chodili v pohode a ja ako najvacsii lazar.. nemozem si ani uzivat malicku tak ako by som chcela lebo vsetky pohyby su utrpenie... :(

lenkaa222
autor
21. máj 2016

@krukky presne tak isto..A to som si myslela že to bude bez šitia keď pôrod ok...som z toho úplne nervózna keby aspoň to chodenie sa zlepšilo..A cez deň ako vetras?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre