Bolestivé hojenie po väčšom šití

lenkaa222
20. máj 2016

Ahojte som ôsmy deň po pôrode..sili ma zvnútra aj von..Z vonku to dosť boli poraďte ako dopomôcť k rýchlejšiemu hojeniu? Nedokážem fungovať,chodiť , sedieť jednoducho nič..vdaka

lenkaa222
autor
21. máj 2016

@martullina
@fruzsiskvarkova
@candii kočky a cez deň ako vetrať? Iba tepláky a vložka keď ešte krvácam

candii
21. máj 2016

@lenkaa222 ja som nevetrala .. v porodnici vraveli ze nepremokavu podlozku pod seba a iba vlozku prilozit alebo bez vlozky. To mi prislo.ako komplikacia. Iba som velmi casto sprchovala ..

lenkaa222
autor
21. máj 2016

@candii sprchujem aj ja..V noci spávam iba s tou podložkou tak ako píšeš

krukky
21. máj 2016

@lenkaa222 tak teraz cez vikend lezim v posteli a partner sa stara o malicku nosi mi ju len na kojenie a ja lezim s rozvapenymi nohami na posteli a pod sebou mam tu nepremokavu podusku... horsie je ze furt chce prist niekto na navstevu a ja nemam silu sa ani obliekat z nocnej kosele...

seahorse27
21. máj 2016

@krukky Navstevy jednoduchu upovedom, ze par tyzdnov musia pockat, ze nie si ok...to musia pochopit. Aj tak nechapem, preco sa ludia trepu k tyzdnovemu babu...

candii
21. máj 2016

@krukky boze toto presne poznam .. ja ked som prisla s porodnice kazdy sa k nam trepal. Normalne som uz aj plakala kvoli tomu ze som nemala pokoj a kazdy ma otravoval

lenkaa222
autor
21. máj 2016

@krukky ja tak ležím cez týždeň doobedu keď nikto nieje doma a v no čo teraz cez víkend sa mi moc nedá keďže mám ešte staršieho doma ale keď aj na 5minut tak vetram

laura1804
21. máj 2016

@lenkaa222 mna to brutal bolelo, ale je to teraz po roku uz ok. Hlavne veeeela gelu treba a je to fajn.

mmoni89
21. máj 2016

@anakristina a na čo čakáš, že to len tak prejde? Keď to hnisa treba ATB, takže čím skôr k lekárovi

sima188
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka32
21. máj 2016

@lenkaa222 Ja po prvom porode som prezivala to co Ty...na zadok som si sadla po 8 tyzdnoch hojenia. Pri druhom porode som si uz vedela pomoct a posadila som sa bez bolesti do 10 dni. Zasita som bola krizom krazom, ale uz som vedela, co mam robit. U nas v porodnici pouzivali taky roztok, ktory mi sestricka nalievala na vlozku (vzdy som si ho od kazdej jednej, co mala sluzbu pytala rano po vizite a na noc) a ten som si kupila aj domov v lekarni a davala som si ho 2 - 3 krat denne. Kym som sa cistila, vzdy aj po cikani, som sa osprchovala...len cistou vodou. Ked sa chvilu dalo, tak som sa dakde zvalila a vetrala. Alebo pri kojeni...ja som kojila poleziacky, cize aj vtedy napriklad...vzdy ked to bolo mozne...som sa vetrala. 😅 Dala som sa dokopy rychlo.

anakristina
21. máj 2016

@mmoni89 prvy porod.... Nehnisa rana ale vnutri.teda tak zapacha. Ja neviem ci to nema takto boliet odkial to mam vediet? Ak Jeeej to zapal mozem vobec kojit?

anakristina
21. máj 2016

@evittam preboha kde mam dat malu ked kojim :( ach ste ma nepotesili. Myslela som si ze som citlivka :(

evittam
21. máj 2016

@anakristina No tak radšej riskuj otravu krvi alebo niečo - nie je to dobré keď to hnisá - to je všetko čo ti na to môžem povedať....na tvojom mieste by som prestala sedieť za compom a utekala do nemocnice. Ale to už je tvoja vec.
Nie nemá to tak bolieť - ako som už písala vyššie - ja som mala vnútri po prvom prirodzenom pôrode minimálne 30 štichov - po príchode domov z pôrodnice som o nich ani nevedela - a nie že by ma to bolelo ako teba a smrdelo.....

evittam
21. máj 2016

@anakristina A prepáč za úprimnosť - no jasné, ak to nemáš odkiaľ vedieť a nemôžeš sa od bolesti ani pohnúť tak nesedím doma ale idem sa nechať vyšetriť a nie vypisujem na MK a ohrozujem svoj zdravotný stav!

lenkaa222
autor
21. máj 2016

@mmoni89
@evittam keby to hnisalo tak ako to zistím? Aké sú prejavy?

sardinka335
21. máj 2016

Boze moj ako sory baby ale nemam slov.....tak si zoberte zrkadielko a šup sa pozriet čo sa tam dole deje. Kebyze vam to hnisa tak tam vidite biele ložiska - čo ste nikdy nemali nič zahnisane? Ja som normalne videla pri stehu biele hnisave lozisko, same to vytieklo, same sa to zhojilo, stehy vypadnu same. A osobne si neviem predstavit spat bez vlozky alebo chodit bez nohavičiek s vlozkou....normalne som chodila s vlozkou a neriešila nejake vetranie a hovadiny....fakt čím viac sa tým človek zaoberá tak tým dlhšie ho to trapi. Ja som bola šita pri kazdom porode a tolko cavykov som teda nerobila.

anakristina
21. máj 2016

@evittam volala som s dr a ze to ma tak hnisavo zapachat. Mam si to len povrchovo cistit repikom a ak by sa to o par dni zhorsilo tak ist na pohotovost.

anakristina
21. máj 2016

@evittam aha teraz som to citala. Som cez tel. Z postele nesedim za pc.... Dr povedala ze to zapacha viac ako kramy. No nic. Maj sa

dendulik82
21. máj 2016

Ja som si riadne nesadla asi 2 mesiace po porode. Radsej som stala alebo lezala. Cestu autom som preplakala. Potom to pomalicky preslo a dnes uz ani neviem, ze som bola sita. Repikom som oplachovala a dojcila len po leziacky...maly si tak sice az moc zvykol, nechcel uz v inej polohe potom papat, ale nevadilo mi to, vzdy sa dalo riesenie najst.

sardinka32
21. máj 2016

@sardinka335 Netreba to vetranie hned zosmiesnovat. Ja som po prvom porode bola zasivana hodinu patnast...zahnisalo sa mi to sitie tak, ze som musela ist na gyndu. Ani sa necudujem, lebo ked ma clovek stehy/rany, neustale krvaca a na to si capne vlozku, tak je to logicky dosledok.
Po druhom porode ked som lezala na oddeleni, som sa porozpravala s jednou sestrickou a ta mi povedala, co mam robit, aby sa to uz nezopakovalo. Mala som doma uz jedno dieta a potrebovala som sa zahojit cim skor. Povedala mi, aby som sa stale sprchovala, poradila mi z coho si mam robit obklady a vravela mi, ze nech sa rana vetra, vzdy ked sa da.

kadan
21. máj 2016

@evittam ja som bola pri druhom sita este viac, ale bolo to o 90% lepsie😉 ja som tiez radsej necitala vela, lebo su niektore temy hororove.
Kazda z nas je ina, kazde tehotenstvo a porod. 😉

evittam
22. máj 2016

@lenkaa222 No to netuším, ak máš podozrenie tak treba ísť k lekárovi - my tu nemáme "vešteckú guľu". 😉

rakywanda
22. máj 2016

@lenkaa222 ja som sa tiež hojila príšerne dlho, vždy keď bol kľud (malá spala, alebo bol doma muž) som si ľahla, nohy od seba a vetrala, prípadne som si dávala obklady z repíka alebo kostihoja, cikať som chodila do sprchy (na odporúčanie v pôrodnici, tak som si vypestovala pekný reflex - vždy keď som začula sprchu, chcelo sa mi...), sedieť som nemohla, takže keď som stála, jednu nohu som si dala vyššie, aby som vetrala
trvalo mi rok, kým ma bolesti prešli a mohla som sa normále postaviť z postele, či natiahnuť nohy

martullina
23. máj 2016

@lenkaa222 ja som nosila take volne lanove nohavice a mala som kupene tie jednorazove nohavicky a poporodne vlozky.... Tie nohavicky su bomba vec lebo su dierkovane a vetraju a poporodne vlozky su lepsie ako klasicke lebo su priedusne a maju daky iny lep zo spodu.... Mne sa krasne uz skoro vsetko zhojilo uz len tie nestastne hrube stehy pri konecniku... Tam mam vela uzlikov tak to ze sa bude hojit Aj 6 tyzdnov....

moncicatko
23. máj 2016

@lenkaa222 ahoj,necitala som ostatne,tak neviem,ci uz ti niekto toto radil. Ja som pri prvom porode mala tiez zle hojenie,asi po dvoch tyzdnoch,ked to zacalo hnisat, som si zacala oplachovat rany repikom a za par dni bolo po,rana sa pekne zahojila. Pri druhom porode som hned od prveho dna oplachovala repikom a 2 z 5 stehov vypadli uz v porodnici,ako sa to rychlo zahojilo. Tak skus toto,mohlo by ti to pomoct.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre