Bolí pôrod?

lilinkakasacova
4. jan 2017

ahojte chcem sa spytat boli porod ? viem že každa žena to ma inak ale ja som budem prvorodicka a chcela by som aspon vediet ako to bude prebiehat ?

fadama
4. jan 2017

@lilinkakasacova ja som povedala po porode prvy a posledny krat.

baaambulkaa
4. jan 2017

čo si budeme klamať, bolí to...príšerne....:D ale zvládnuť sa to dá a pri iných bolestiach nevieš, kedy skončia, pri pôrode našťastie vieš, že skončí po pár hodinách a bude to ten najkrajší pocit...

malasandrika
4. jan 2017

Pôrod samotný bolel, lebo som nestihla epidurálku pre rýchlosť pôrodu, trval 11 minút, na 4 kontrakcie na pôrodnom stole. Potom prišlo šitie a to bol masaker. Vtedy som vykríkla, že moje dieťa bude jedináčik. Bonding som nemala, a bola som šťastná, lebo som cítila všetko.
Hlavne netreba nič pozerať a príliš si názory iných nepripúšťať, každý pôrod je iný.

alchemilkazltozelena
4. jan 2017

@lilinkakasacova si ma rozosmiala s touto otazkou..to ako keby si sa pytala ze ci ta bude boliet keby si svoju hlavu zacala pretlacat cez malicku dierku a chcela sa dostat von napr. z jaskyne..lepsie prirovnanie ma nenapada

adrianka22
4. jan 2017

@lilinkakasacova som úplný posero bojím sa ihly je mi zle z krvi takže som s pripravovala na pôrod všetkým čo so našla na internete a v múdrych knižkách pila som alchemilku cvičila som s aniballom keď ma chytili kontrakcie vypila som čínsky čaj na urýchlenie pôrodu a pôrod nebolel trval desať minút dve a pol zatlacenia bez nastrihu a šitia tak ako som si to prišla a verila tak to bolo žiadna epiduralka jediné čo ma bolelo bola kanyla

juhseverzapad
4. jan 2017

@lilinkakasacova po tretej som sa rozlúčila s nemocnicou a povedala som jej zbohom už nikdy nechcem vidieť tieto chodby 🙂 No a teraz čakám dvojičky

inka04
4. jan 2017

Tiez som sa velmi bala porodu, som velmi precitlivela, ked mi beru krv, mam pocit, ze idem umriet a to som odrodila 2 deti. Mala som oba porody komplikovanejsie, druhy porod ovela tazsi, resp. velmi tazky - vakuumextraktorom, ale aj tak mozem povedat, ze ako prvorodicka, bolo pre mna najtazsie to, co prislo po porode. Porod prejde velmi rychlo, zena je asi vplyvom hormonov v takom opare, ze to nevnima realne. Ja napriek velmi komplikovanemu a tazkemu druhemu porodu, kde som sa zotavovala 3 mesiace, nemam strasne spomienky - da sa to prezit. Treba sa pozitivne naladit🙂

anickadusicka13
4. jan 2017

Porod pre mna bol jeden z najkrajsich, asi aj uplne najkrajsi zazitok, je to neopisatelne, bolo to nadherne, aj ked som si jeden cas myslela, ze ma uz roztrhne, ze nech uz ma aj na sekciu beru, len nech uz sa to skonci :D, (kontrakcie s trvali 15 hodin), ale touz bol konec za chvilu a potom ten kasny pocit, ktory trvva az dodnes a to uz peknych par rokov tomu bude 🙂 mala som 30, prvorodicka, bez nastrihu,sitia, epiduralu, oxitocinu, skocila som po dvoch hodinach zo stola ako srnka :D Jednoducho krasny porod ....

xstelinka
4. jan 2017

@lilinkakasacova Mna samotny porod nebolel.Boleli kontrakcie, neskutocne.Pri prvom porode ma bolelo sitie,myslim,ze mi nepichli lokalku.A potom sa mi cca 3-4tyzdne zle sedelo a lezalo,hojilo sa sitie.Pri druhom som chcela epi,ale nestihli sme to.Kontrakcie boleli o mnoho viac,ale cely porod vratanie kontrakcii a sitia trval necele 3 hodiny.Sitie nebolelo,pichli mi lokalku.Pri oboch porodoch som si pri kontrakciach hovorila,ze uz nikdy viac a teraz cakam tretie 👶

laura1984
4. jan 2017

@adrianka22 Ahoj, kde sa dá kúpiť ten čísnsky čaj na urýchlenie porordu? dakujem

malyslonik
4. jan 2017

@tanecnica82 taka odpoved sa mi paci! cvicila si pred tym?

malyslonik
4. jan 2017

@inka04
a co pride po porode - nespavost, plakanie? 🙂
ja som tiez panicky hypochonder, vsetkeho sa bojim 🙂

andromeda_ja
4. jan 2017

Prvá doba pôrodná (otvaranie) je u prvorodičiek dlhšia. Obyčajne je bolestivá až keď sa dosiahne otvorenie na 4-5cm. Vtedy sa otváranie zrýchli a kontrakcie zosilnejú. Správnym dýchaním sa dá bolesť predýchať. Posledná polhodina je najintenzívnejšia. Keď už príde tlak na konečník (pocit na stolicu) tak už treba začať tlačiť. Samotné tlačenie uľavuje od bolesti. Treba tlačiť, čo najdlhšie a ako na stolicu. Ak sa treba medzitým nadýchnuť, tak sa netreba zľaknúť, uvedomíte si silný tlak v pôrodných cestách. Potom sa dostane von hlavička, chvíľu počkáte, kým sa dieťatko dotočí a posledné zatlačenie a s veľkou úľavou a pocitom nesmierneho šťastia je bábätko na svete 🙂 Potom Vás čaká dotepanie pupočníka, váženie bábätka a do 20 minút jedno dve za tlačenia na vypudenie placenty (to už tak nebolí). Nasleduje šitie ak je potrebné. Netreba sa báť, párkrát to len pichne. Sťahovanie maternice je u prvorodičiek takmer bezbolestné. Prebieha pomaly a väčšinou ho cítiť krátko po prisatí bábätka. U viacrodičiek je to cítiť ako slabšie kontrakcie. S každým bábätkom je to o niečo intenzívnejšie. (Vlastná viacnásobná skúsenosť 😉) Prajem krásny, bezproblémový pôrod. Každá kontrakcie Vás privedie bližšie k vytúžené mu dieťatku. Bolesť zubov je oveľa horšia, lebo tá sa po pár hodinách nekončí.

dajulienka
4. jan 2017

Moj porod trval 3.5 hodiny pohodine kontrakcii mi pichli epiduralku uz som bola otvorena na 4 cm(hodina kontrakcii znesitelna ale iba preto ze to trvalo hodinu kazdu minutu a pol kontrakcia)po epiduralke ziadna bolest aj vytrhnuty vlas boli viac ako som ja citila aj doktor sa cudoval ze nic necitim.jedine ze som ho nevedela vytlacit ked som nic necitila tak doktor tlacil somnou.Maly bol vonku na 3 zatlacenie .Epi este fungovala dalsich 10 hodin a to vravia ze ucinkuje tak hodinu potom dopichavaju ak treba.Takze moj porod asi taky ze v poho aj kazdy den ked neratam tu hodinu kontrkcii.Ale po tych 10 hodinach to sitie omynalo ani spat som nemohla

libawet
4. jan 2017

@lilinkakasacova každá žena je individuálna, a teda aj každý pôrod je iný a taký bude aj Tvoj, preto je zbytočné sa na to pýtať a dopredu sa stresovať, iba čo sa budeš viac báť, na čo je to dobré? A keď to príde, bude Ti šuma fuk, či to bolí alebo nie, príroda si urobí, čo potrebuje, a budeš sa už len tešiť z dieťatka, na všetko zlé zabudneš.

sibalka21
4. jan 2017

@lilinkakasacova :D Samozrejme, ze porod boli, myslim, ze tato otazka je uplne zbytocna... A akoto bude prebiehat? To musis zistit len ty sama... Kazdej to prebieha uplne inak....

pijavickaa
4. jan 2017

V prvom rade, kazdy porod je iný a v druhom, boli to. Príšerne.

Ale pravda je, ze časom na tu bolesť naozaj zabudnes.

stankaz33
4. jan 2017

V živote som si nemyslela že niečo môže takto bolieť :D
ALE po pôrode som tomu neverila, no na tú bolesť som fakt zabudla, viem len že to neskutočne bolelo, myslím kontrakcie, keď mi dovolili tlačiť tak už má nič nezastavilo :D aj šitie sa dalo prežiť... aj to hojenie potom...
Miliardy žien to zvládli a ešte aj zvládnu, príroda vie čo robí ;) zvlasnes aj ty ;)

simaaprilova
4. jan 2017

@lilinkakasacova par komentov som si precitala a dobre niektore radia,nepocuvaj svoje "mudre"okolie.moja svokra,sestra,kolegyne,kamosky(aj tie ktore nerodili) sa mi snazili opisat porod ako nieco co sa neda prezit,ze ja som prave ta, ktora to nevydrzi a olutuje,ze sa na to vobec dala....atd.a po tychto vypocutych vsemoznych scenaroch sa ma moja mama spytala,ci sa bojim?!a ja ze vlastne nie.neviem co prave mna caka.a naozaj som nevedela.a presne tie hororove scenare sa mi nepotvrdili🙂 rodila by som bez srandy kazdy den ak by som mala mat taky porod ako prvy🙂 o 02:00 ma zacalo tu a tam pobolievat brusko,krize.tak reku idem lustit krizovky a na bok krizoviek som si pisala intervaly.raz ma pichlo o 20min,potom o 5min,potom zase o 14min.myslela som si ze tak asi to nebude ono ked je to take nepravidelne.o 05:00mi odisla zatka krvava.tak som obliekla,vytiahla kufor ku dveram,odlozila kura do mrazaku co som mala vybrate,muzovi som napisala co ma porobit doma a az potom som ho zobudila co aj lutujem ze som sa sama neodviezla😀 o 6:30 prichod do nemocnice,prezliect,vyliezt na kozu a bola som otvorena na 7cm 🙂 vsetci okolo mna stresovali a ja som bola neopisatelne kludna.ja som sa tak tesila na babo🙂 pustili mi hned vodu a klystyr spravili a bolesti som mala od 09:10 ako menstruacne a take ozajstne bolesti asi o 9:45 a o 10:05 bola mala na svete🙂 aj ma sili hodinu,aj presivali a to bolelo.porod menej😀 ale kazda ma aj iny prah bolesti.ja mam vzdy bolestivy menzes az odpadavam,zvraciam a tie kontrakcie som nemala o nic bolestivejsie.asi som uz bola zvyknuta.prajem kazdej taky lahky porod aky som mala ja🙂

ajka_paradajka
4. jan 2017

Porod ta bude boliet tak, ako sa na to sama psychicky pripravis. Treba sa tomu uplne poddat a uvolnit sa. Tesit sa na babatko a snazit sa mu cestu von co najviac ulahcit. Ja som rodila pred vyse rokom a povazujem to za najkrajsi zazitok v mojom zivote. Pre mna boli najbolestivejsie kontrakcie cca pol hodinu pred tlacenim, to som sa otvarala uz posledne 2-3 cm. Dovtedy sa to dalo naozaj v pohode predychat. Pocas tlacenia ma uz nebolelo nic, necitila som ani nastrih. Sitie bolo uz horsie, pretoze som sa dotrhala aj vo vnutri a trvalo tristvrte hodinu...no pocas neho som sa sustredila na plac synceka a upokojovala sa myslienkami, ze sme to zvladli a sme obaja zdravi 🙂 cely porod som sa spoliehala na moje telo, verila som,ze vie co robi...zeny su predsa stavane na to, aby porod zvladli. Aby tu bolest dokazali akceptovat a zniest. Vdaka tomu,ze som si to v mysli takto nastavila, som nepocitovala ziadny stres. Prave naopak, bola to taka nedockava radost, velmi som sa na drobceka tesila. Nie je to vobec take zle, ako sa to prezentuje. Naozaj 😉

lienka182
4. jan 2017

@lilinkakasacova ja som mala silne bolesti krizov a samozrejme aj stahovanie bruska... Samotny porod bol rychly pre mna aj bezbolestny a krasny 😘 sitie som necitila vobec - dopichli mi epidural. Neboj nic 😊

bonaquaba
4. jan 2017

Kazdy porod bol iny, prvy trval 18 hodin a bola to najvacsia bolest fuuu, PRI druhom som nevedela, ze rodim treti bol podobny ako prvy, Len v lahsej verzii, takze niekoho boli viac niekoho menej, kazdy organizmus je iny a aj porod je iny, ale samo bolest tam bude

sugarfree999
4. jan 2017

ja som rodila pred 2 tyzdnami. bola som pozitivne nalade a dufala som, ze vsetko bude ok, ze proste si to tak v hlave nastavim, ze vsetko zvladnem. a uprimne? bolo to ciste peklo 😀 pytas sa tak narovinu, tak uprimne hovorim, hoci sama od seba by som to prvorodicke nepovedala 😀 este teraz mam traumu. rodila som 20 hodin a nazaver som dostala este aj hemoragicky sok a takmer som vykrvacala. od porodu sa pri rychlejsej reci zajakavam :-O

moja rada znie: vypytaj si epiduralku!

simaaprilova
4. jan 2017

@ajka_paradajka presne si to pekne opisala, ze nedockava radost🙂 nejak tak som to brala aj ja🙂 naozaj ta psychika vela spravi.a presne ta pol hodinka posledna uz bola taka vaznejsia,ale tiez znesitelna🙂

errinye
4. jan 2017

Ahoj, ja som mala epidural 2 x a keby som cakala tretie tak tiez si dam. Maj to v zalohe. Epidural bolo pre mna vykupenie...Porod tak bude krasnou spomienkou 😇

majkabr
4. jan 2017

jasné že bolí a ešte ako hlavne kontrakcie

biba12
4. jan 2017

Každý pôrod sa raz skončí ale to co nastane po ňom neskončí nikdy ;)

petrusa87
4. jan 2017

presne tak netreba čítať skúsenosti žien, nedá sa posúdiť každý pôrod je iný aj bolesti môžu byť iné - niektoré majú slabšie niektoré silnejšie, mne bolesť vyrážala do kríž oba pôrody a kámošky to nemali,, aj ja som sa toho obávala, ale som si hovorila, že všetky ženy matky si tým prejdú prečo by som to ja nezvládla

ajka_paradajka
4. jan 2017

No este mi neda nieco dopisat 😀

Ber to tak,ze si tym proste musis prejst. A je na tebe,ci si to ulahcis a spravis z toho krasny zazitok, alebo celozivotnu traumu. Si silna a vynimocna, kolke zeny sa snazia otehotniet a proste to nejde...ja som tiez ten citlivy typ, ktory bolest znasa dost zle a pri odbere krvi sa mi toci cely svet. No ked som si po par tyzdnoch tie najsilnejsie bolesti spatne vybavila, vedela som ich prirovnat priblizne k jednemu typu bolesti. Boleli presne ako ked v noci dostanes krc do lytka. Ta taka ochromujuca bolest,kedy sa nedokazes pohnut a len trpnes a cakas, kedy to prejde. Tak mozem prirovnat tie posledne kontrakcie pred tlacenim 🙂 dufam,ze sa mi podarilo ta aspon trosku povzbudit...

aspinka
4. jan 2017

Ano boli. V pripade ze mas strach pocit neistoty a obavy zvol epidural 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre