Bolí pôrod?

lilinkakasacova
4. jan 2017

ahojte chcem sa spytat boli porod ? viem že každa žena to ma inak ale ja som budem prvorodicka a chcela by som aspon vediet ako to bude prebiehat ?

kajabartal
4. jan 2017

Ahoj, pozri si youtube.com a tam najdes milion videi z porodov. rozne miesta, rozne porodne polohy, rozne situacie, rozne komplikacie, a potom trosku budes mat prehlad co sa deje na porodnych salach ale aj v domacom prostredi pri porodoch, pocity ti ale sprostredkovat neviem

ale_na
4. jan 2017

Ahoj tak mne zacali bolesti rano 2:30 o 7.30 som isla do nemocnice a maly sa narodil 11.45hod. Porod: hrozne ma od 2.30 bolelo brucho a to po cely cas ked sa maly narodil bolo vsetko ok sitie bola katastrofa :( a potom este horsie,zle ma zasili puklo mi to museli ma znovu sit :( a to bolo este horsie bojim sa mat dalsie dieta :(

tanecnica82
4. jan 2017

@lilinkakasacova ja som mala velmi slabe bolesti ...voda mi odtiekla okolo osmej vecer, bolesti ziadne, tie som dostala okolo pol jednej po polnoci,ale nic strasne, ako keby som mala menstruacne krce a o pol hodinku maly na svete.

hrjanka
4. jan 2017

Boli, to k tomu patri...za seba ti poradim, nezistuj si nic, mozes sa len zbytocne vystrasit. Ja som nezistovala nic a sice som rodila 21 hodin, ale dala som to celkom v pohode a bez zbytocneho stresu

anjelicek26
4. jan 2017

Bud ta tu vydesia alebo ti budu klamat... oboje neni dobre 😂 Cim viac sa budes bat, tym viac sa zablokujes, tym horsie bude porod postupovat...chod na predporodny kurz, robi ho kazda porodnica, tam ti vsetko vysvetlia a aj pocas porodu ta budu sestricky navigovat a ti pomahat a zvysok spravi tvoje telo za teba. Keby to bolo ze skriabes steny - tak si das pichnut epidural. Teraz uz sa aj tak cuvnut neda, babatko nejako von bude musiet ;)

lenicko
4. jan 2017

Ak sa bojíš bolesti, dohodni si epidurál. Stlmí to bolesť aspoň načas a aj keď už nezaberá, stále je to znesiteľnejšie ako bez. Zažila som obe možnosti, tak môžem porovnať. Ale bolesť je individuálna a aj každý pôrod iný. To že bolí na to sa telo a aj ty psychicky pripravuješ, bez toho to asi nejde. Možno cisárskym, ale ten zas bolí potom keď sa hojí.

nika_17
4. jan 2017

@lilinkakasacova Ja som mala epiduralku,bez nej by som to asi nedala.Pred samotnym porodom to boli riadne tlaky tam dole,porod trosku bolel,ale ked ti polozia dietatko na hrud v okamihu ta prestane vsetko boliet a budes si len vychutnavat drobca 🙂 nie je to nic strasne,da sa to v pohode zvladnut

hivanik
4. jan 2017

@lilinkakasacova Hlavne nic negoogli ziadne videa. Ja som uz mala odrodene ked som pozrela jedno video a skoro som odpadla., nekecam. A pritom som mala porody ok. Porod je krasna a najprirodzenejsia vec aku moze zena zazit. Odmenou je vonave babatko.

slivka5
4. jan 2017

@lilinkakasacova je to u kazdeho individualne.. Niekoho boli viac, niekoho menej, mozno budes ta stastnejsia 😉 aj miesto bolesti moze byt ine, ja som ratala s bolestou brucha a najsilnejsia bola ako je kostrc. Pozor ak beries magnezium a nevysadis ho nacas. A pre istotu vybavit papiere na epidural, mna zachranil pred cisarskym.

malibu21
4. jan 2017

Tes sa na pôrod a bude to ľahšie, myslou but len pri dieťati ako si ho chytis ovonias a pobozkas prvý krát. Mám za sebou klasický porod a aj cisársky. každý sa ináč hojil a každý rôzne bolel. Za mňa je jedno ako ideš rodiť ape ako telo pripravis na všetko. Ale len tesenim sa na dieťa a mysľou byť pri ňom čo najskôr a byť uvoľnená ,správne dychaniale sú najdôležitejšie veci. Drž sa a veľa síl 🙂

majka4848
4. jan 2017

@lilinkakasacova mňa samotný pôrod nebolel ale tie kontrakcie boli neskutočne :D tie boleli zo vsetkeho najviac. Našťastie ma nezašívali. Úprimne, obdivujem tie ženy, ktoré ešte zvládnu šitie, ja by som to už nezvládla 🙂 moja rada, rob všetko preto aby ta nemuseli zašívať. Ostružina malinová, každé ráno lanové semiačka s jogurtom, aniball alebo epino a masáž hrádze. Ja som sa zaobišla bez masáže. Hlavne sa neboj, všetky ženy sú silne nato aby to zvládli tak zvládneš aj ty ;) držím palce 😉

lilinkakasacova
autor
4. jan 2017

dakujem vam dievcence 🙂

renimac
4. jan 2017

@slivka5 mozes upresnit to s magneziom? Dakujem 🙂.

mandarinka34
4. jan 2017

To si musis sama zažiť inak nepochopis,ja tiez som pozerala videa ,ale pochopila som to az ked som mala po tom,po 4,5 roka si spomeniem na kazdy detail trvalo to neskutocnych 21 hodin a to som prenasala 7dni bez epiduralky by som bola stratená😁

26lenka6
4. jan 2017

Kontrakcie boleli, niektoré ako pri silnejšom menzese, niektoré viac ale dalo sa to vydržať, nástrih som necítila, samotný pôrod mňa osobne štípal lebo som bola natrhnutá aj zvnútra a malý išiel von hlava+ruka ale štípalo to len ako pri zapálenom mechúre a šitie nebolelo ale bolo nepríjemné cítiť ako ťahá niť. A nemala som epidurál lebo u nás ho nedávajú a dalo sa to v pohodičke zvládnuť. Môj názor je že sa netreba dopredu báť, jednu to bolí viac, inú menej, tak sa netreba dopredu stresovať lebo s telom v krči od strachu to ide určite horšie. Držím palce aby si mala rýchly a bezproblémový pôrod 🙂

slivka5
4. jan 2017

@renimac ono sa berie napr. pri podozreni na predcasne otvaranie sa a v dost velkych davkach, ak ho vcas nevysadis tak moze byt problem otvorit sa ked uz treba. Aspon u mna to tak bolo.

maxiva
4. jan 2017

Iba sa dostrasis zbytocne😉da sa to vydrzat😄

renimac
4. jan 2017

@slivka5 ahaaa, rozumiem. Tak ja ho uzivam len sem tam, ked mam krce, nie casto. Dam si na to ale urcite pozor 😉.

ivanecka0602
4. jan 2017

No tak mne to zacalo o polnoci a mala sa natodila o 7.10.podla vsetkych na ptvorodicku super...mna samotny porod nebolel pretoze tie kontrakcie boli posledne dve hodky take drsne ze samotne babo som ani necitila kedy vislo von...a stehy len take kozmeticke a tiez som necitila...to asi z toho co sa dialo...len take stipanie..no ale potom po par hodinach si sadnut alebo wc, no hruza...ale to prejde...ja som sa tak bala porodu ze som ani babo nechcela ale clovek zvladne vsetko :D a posledny mesiac som si nezistovala nic sak naco sa stresovat....neboj aj ty to das

slivka5
4. jan 2017

@renimac tak to veru..mam podozrenie ze som prave preto rodila 28 hodin 😖 😅 navyse casto ho naordinuju aj ked nie je az tak potrebne..

nini1010
4. jan 2017

Je voda mokra?je slnko horuce?nasleduje po noci den?
Ano boli,ako slak.
Normalne by som to prvorodicke nikdy nepovedala ale ak sa pytas,no tak odpoviem pravdu.
Ale epidural je super 🙂

nice202
4. jan 2017

ano

prunee
4. jan 2017

Boli to, ale kazdu inak, judnu viac, inu menej. Netrap sa tym, jednoducho si povedz, ze urobis vsetko pre to, aby si dietatku pomohla von na svet, a ze mu tu cestu ulahcis. Ja som bola len na naprogramovana 🙂

eliniatko
4. jan 2017

Bolí pôrod? Reálna odpoveď je - áno, bolí, veľmi. Najviac ako je to možné, aby bolelo. Nie jednorazovo, ale tým že to trvá nejakú dobu, že tvoje telo dáva von, hodiny, niečo okolo 3-4 (+) kilové, otvorom, no veď ty vieš akým malým (a predtým musí otvoriť "cestu" vovnútri, ktorá je tiež malá). Je to, aspoň za mňa, najväčšia najhoršia bolesť v živote (horšie kontrakcie, ako samotné tlačenie, to je v podstate také vykúpenie. ALE zároveň je to bolesť aj taká, na ktorú sa najrýchlejšie zabúda, a ktorá jediná za to naozaj stojí. Sú aj ženy, ktré to bolí menej. A potom je tu vždy možnosť epidurálu, ktorý ak sa bojíš a si za neho si môžeš zaplatiť (ale 100 % záruka že nebude nič bolieť to tiež nie je). Sekcia, ak by si sa tomu chcela vyhnúť, zasa veľmi bolí po. Takže zhrnutie - bolí, bolí, bolí, bolí pred, počas, aj po (nejakú dobu), ale je to bolesť čo prinesie niečo, za čo by si ju podstúpila aj 1000x, a bude horšia, ak sa budeš stresovať, blokovať, nerváčiť, a lepšia, ak to proste ncháš plynúť a budeš myslieť pozitívne, veriť sebe, telu, dietku, lekárom. Nijako sa neporovnávaj s nikým iným, lebo každý to prežíva úplne inak, inak vníma bolesť, aj má iné dieťa a inak dlhý a (ne)komplikovaný pôrod (sú maminy čo ani nevedia že rodia a potom po príchode nemocnice je bábo do minút/hodiny vonku), a sú maminy čo prežili aj 40hod. utrpenie. Ty sama nemáš šancu vedieť ako to bude (a ani keď už budeš mať po a budeš čakať ďalšie, zasa je to lotéria a bude to pravdepodobne zasa úplne iné) - preto dopredu sa báť a stresovať ti nepomôže, a ani bábu. Naopak psychická pohoda, hoc i cvičenie vopred (napr. s epinom a pod.), kurzy atď... ti to uľahčí, dokonca veľmi. A čo ti možno zaručiť je, že určite nakoniec bolesť prejde a ostane ti len to dobré z nej. 🙂

katka708
4. jan 2017

Ja som zažila oboje v jednom. 22hodin kontrakcie a nakoniec cisársky. Kontrakcie dosť výrazne boleli posledných 10 hodín. Ale v hlave som mala ze čoskoro uvidím synčeka tak som to nejako pre trpela. Pomáhalo mi prechádzanie a pri každej kontrakcie som sa zohľadniť a chytila postele. V podstate ma najviac boleli kríže. Z brucha to za sekundu vyletelo do krížov a minútu to tam odoznievalo. A potom prišla ďalšia 😂. Ale dalo sa to. Ten CR ma potom dosť naštval. Mohli ho teda spraviť už skôr a ušetriť ma bolestí 😁. A zasite brucho teda prvý deň boli podstatne viac ako kontrakcie....

janinah
4. jan 2017

nič nepozeraj,nijaké príbehy iných žiien nečítaj,akurát ťa to vystraší.....prečítaj si odborný článok o dobách pôrodných a čo sa vtedy v tele deje....dôležité je nastaviť sa v hlave,psychicky,teš sa na drobčeka a nestresuj dopredu,komunikuj s personálom na sále a neboj,doposiaľ porodila každá čo sa už raz na porodnicu dostala😉

slivka5
4. jan 2017

@lilinkakasacova veru to cvicenie s balonikom tiez odporucam, budes mat lepsi pocit pripravenosti 🙂

kajabartal
4. jan 2017

@tanecnica82 stastna zena :D

sayurinka
4. jan 2017

To, či pôrod bolí závisí od mnohých vecí no najmä od toho, ako to ty dokážeš spracovať. Samozrejme na teba tiež vplýva okolie, podnety, momentálna situácia, atď.
Ja zo svojej skúsenosti môžem povedať, že ma pôrod bolel tak pol hodinku, resp. tolko mi trvalo uvolniť sa, ponoriť sa do vlastnej vizualizácie a "vypnúť". Predstavila som si rozburene more a každa kontrakcia predstavovala vlnu ktora mi pomahala dostať sa na pevninu. 3 hodiny z pôrodu mám zafixované takto, nepamätám si čo bolo okolo mňa, nepamätám si bolesť.
Najťažšie je sa pri bolesti uvoľniť a prijať ju, lebo telo sa automaticky vzpiera a je napäté, no keď sa ti to podarí stane sa znesiteľnou a bude to jednoduchšie 🙂
Želam ti aby si mala na porod dobre spomienky a hlavne krasne zdravé bábo kt ti bude robiť radosť celý život ❤

sense
4. jan 2017

nemysli na to ci boli...ale tes sa ze budes mat dieta v naruci.... rozhodne aspon teda ja by som ziadne videa nnepozerala, lebo budes este viac vystresovana... moja svokra prirovnala porodne bolesti k bolestiam pri ladvinovom zachvate....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre