Bolí pôrod?

lilinkakasacova
4. jan 2017

ahojte chcem sa spytat boli porod ? viem že každa žena to ma inak ale ja som budem prvorodicka a chcela by som aspon vediet ako to bude prebiehat ?

malyslonik
5. apr 2017

@veto ja som katastrofalny neurotik! Takze treba sa odosobnit a sustredit na pokyny....
A dychat plytko ☺️ Snad to zvladnem!

evittam
5. apr 2017

@malyslonik No neviem to k nicomu prirovnat. MS mavam bez bolesti.

evittam
5. apr 2017

@malyslonik Chod na predporodnu pripravu, tam ta to naucia-to dychanie.😉

ludkka0407
5. apr 2017

@lilinkakasacova ja ako prvorodicka som dala porod za necele 4 hodky,bolelo to,ale asi viac sitie ako samotny porod😊a horsie to bolo potom,odporucam vankus s dierou na sedenie😁inak sa to da zvladnut a v dnesnej dobe aj s epi,tak nestresovat a drzim palceky a hlavne pozitivne

usiatko308
5. apr 2017

@lilinkakasacova Ja som tiez prvorodicka a bola som pripravena na to, ze to bude velmi boliet a ze to bude trvat 10-12h. Lenze nakoniec mi porod museli vyvolat, lebo som prenasala a cele to trvalo len 4h, comu zodpovedala aj intenzita bolesti. Kontrakcie boli uplne extrem a tlak na panvu taky, ze som si myslela, ze sa mi rozleti na milion kuskov. Ale pripisujem to tej vyvolavacke a mojej citlivosti. Po celu prvu dobu porodnu som bola presvedcena, ze toto dieta bude jedinacik 🙂🙂 , ale ked bolo po vsetkom, som nazor zmenila a isla by som do toho hocikedy este raz.
K samotnemu vytlaceniu babatka sa neviem vyjadrit, lebo moj porod bol ukonceny ako akutna sekcia.

matula211
5. apr 2017

Tak nie je to prechádzka ruzovou záhradou, ale myslím si, že to dáš...všetky, co tu pisu už majú pôrod zväčša za sebou a su tu...mám za sebou dva pôrody a ver, že teraz v dobrom vzpominam, dokonca aj na bolesti...bola som na seba hrdá, že som to bez epi zvládla...máš obavy ako každá prvorodicka, ale keď príde deň D a hodina H, budeš to chciet mať za sebou a ver, že vydrzis...nebudeš počítať hodiny a minúty, koľko už rodis, lebo na to nebudeš mať myšlienky...bude ta motivovať vytúžený koniec a vziať si dieťa do rúk a stiskat ho...

kvojtanikova
5. apr 2017

@malyslonik ahoj ak chces prirovnat kontrakcie k dacomu tak si predstav ze ti treba hrozne na velku ale fakt desne...a nikde nie je zachod a ty si dakde na zastavke autobusu akebo kde a musis to jedine predychat. A ked to skonci mas par minut ulavu a potom zas...a zas...a az napokon ked si v hlave povies ze "hanba nehanba pos.riem sa aj na ulici pred ludmi" tak to je moment kedy zacnes tlacit a sup babatko zachvilu pride😁

nevesta1974
5. apr 2017

Ano boli, tak ako vsetko v zivote za co stoji bojovat! Kazda mame iny prah bolesti a kazdy porod ma iny priebeh. Moja rada: nepanikarit, pozriet a dopredu nacvicit dychanie, to naozaj velmi pomaha, pocuvat por.asistentky a dodrziavat ich pokyny a mysliet na to, ze kazdou kontrakciou, kazdou bolestou si blizsie k vytuzenemu cielu 🙂 Vsetko sa raz skonci a tak je to aj s porodom. Drzim palce, prajem rychly porod a potom sa tu s nami mozes podelit o skusenost ;)

jasminkaj
5. apr 2017

@malyslonik Ked som zvládla pôrod ja, zvládne to každá.. lebo bez preháňania ja revem už keď ma štípne osa 😝 Dala som si pichnúť epi a neľutujem, za 4 hodiny od prvej kontrakcie bola malá na svete... a bolesti som mala dokopy asi hodinu. Viem, že odporkyne epidurálky ma isto ukameňujú svojími komentmi, ale je mi to jedno... pre mňa bolo dôležité mať to rýchlo za sebou, nestresovať seba aj bábo deň-dva dlhokánskym pôrodom.. A s mm doteraz na tú noc spomíname s úsmevom ❤

evittam
6. apr 2017

@jasminkaj Preco by ta mal niekto ukamenovat?😉 Kazdy podla seba. Ja som​ epi vobec nechcela a nikde ta nenechaju rodit v bolestiach den-dva.😉

malyslonik
7. apr 2017

@kvojtanikova haha dobre 😂😂😂

malyslonik
7. apr 2017

@jasminkaj dakujem ❤️❤️
Nad epi som nerozmyslala, ale chcem, aby ma rodil moj gynekolog, ktory, ked som mala asi 22 - zavolal sestricku svoju aby ma drzala za ruku pocas vysetrenia 🙄😂😂 Takze mi ju asi sam navrhne 😎😎😎

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre