Boli ste hospitalizovaná na predčasné otváranie sa?

dominikab123
28. aug 2019

Ahojte žienky 🙂 máte niektorá skúsenost s tým, že ste sa začali otvárať v 36tt a boli ste hospitalizovane, stabilizované a pustili vás domov? Za aký čas sa vám to potom zase rozbehlo?
Mňa hospitalizovali v nedeľu v 36+1, krcok otvorený na pol palca, skrátený na 1,5cm a polotuhy a tvrdnutie bruška. Nasadili mi magnézium. V piatok ak bude všetko také isté ma pustia. Preto ma zaujíma či sa to rozbehne ďalej alebo to ostane až do termínu 🙂 🙂 Snáď sa do pár dní nevrátim keďže malá je stále zle otočená 😒

malicka_mysicka
28. aug 2019

@dominikab123 ahoj, ja som bola v 36 na jeden v 37 na dva prsty v 40 na 4 prsty a prenasala som este vyse tyzdna, lekar sa len smial, je to strasne individualne, radsej bud zbalena ale mozes kludne donosit do terminu. Babatko je uz vyvinute a vypyta sa ked bude pripravene tak hlavne nemaj stres 😉

kiki9871
28. aug 2019

@dominikab123 mna hospitalizovali v 35tt, velmi caste tvrdnutie bruska (interval aj kazdych 5 min), otvorena na cca 2cm a krcok skrateny na 1cm..polezala som si 2 dni na infuziach a po tyzdni na kontrole je zatial vsetko ako ked ma pustali z nemocnice..samozrejme, ze uz som doma len v klude..ale zatial sa necitim, ze by som sla rodit 😅 i ked mi lekarka vravela, ze to uz moze prist aj teraz ale aj nemusi

tukanec
28. aug 2019

@dominikab123 mne dali kvoli tomu pesar v 31 tyzdni. teraz som uz 39, pesar vonku a stale drzim pokope 🙂 vela lez a oddychuj, nedvihaj tazke veci

lenicka298
28. aug 2019

Ahoj, ja som išla na pohotovosť v piatok ráno to som bola 36+4 a bola som na 1 cm otvorená. Hneď mi nasadili infúzie, magnezium, že to skúsime oddialiť ....večer sa mi rozbehli kontrakcie a v sobotu ráno, že sa mám rozhodnúť či idem rodiť alebo vydržím bolesti a skúsime to ešte oddialiť. Tak mi dali ďalšie infúzie a kontrakcie poľavili. A v nedeľu ráno mi povedala primárka, že už som na 4cm otvorená a nedari sa to oddialovat,tak tomu necháme voľný priebeh... zase mi začali pomaly kontrakcie, o 20.00 hod mi odtiekla plodová voda a 00.50 som už mala krásnu zdravú dcérku 😍

dominikab123
autor
28. aug 2019

@lenicka298 u mňa vidia veľký problém v tom že sa neotočila takže ležím beriem magnézium bruško stále napäté a ctg nič neukazuje a nález sa nemení.... Tak vôbec neviem na čo sa pripraviť a či to nepríde už čoskoro 🙂🙂

dominikab123
autor
28. aug 2019

@tukanec ležím v nemocnici tu sa nedá toho veľa robiť ale tak dúfam ze na konci 36tt ma pustia keď sa stav nezmení 🙂🙂

lenicka298
28. aug 2019

@dominikab123 no už len čakať ako sa bábo rozhodne ☺ každé telo je iné, niekomu sa to podarí zastaviť, niekomu nie. Baba čo somnou ležala na izbe tak bola na 2cm otvorená, podarilo sa im to zastaviť a pustili ju domov. Ja som sa tiež chystala v pondelok domov s ňou 😄 Vôbec som nečakala, že by som mohla porodit skôr.... veď deň pred tym som bola ešte v robote a zrazu to prišlo 😄

evkamotka
28. aug 2019

36 mas super, mne odtiekla voda v 34 s tym sa uz vela cakat nedalo...

dominikab123
autor
29. aug 2019

@lenicka298 mňa ani nenapadlo keď som tu šla že sa otváram 😂 a tiež mi nepríde dáko veľa pol palca a nemení sa to tak ma snáď už pustia na konci 36tt domov 😂

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
29. aug 2019

@dominikab123 len som tym chcela povedat, ze ked si vyse 36,babatko je uz velke a hej nie je to na termin ale ani sa netreba obavat vaznych problemov ;)

lenicka298
29. aug 2019

@dominikab123 ja som bola na tom tak isto 😀 na pohotovosť som išla lebo som začala jemne krvácať a prvé bábo, tak reku radšej ideme. Pre istotu som sa ráno o 5 pobalila a išli sme😃 Sestrička, že to nič neni, že som zbytočne prišla, ale že ma teda ešte pozrie lekár... Tak ja spokojná, že idem domov a lekár, že v žiadnom prípade, že sa otváram a ideme to skúsiť oddialiť.... Tak som bola v tom, že mi dajú lieky a v pondelok pôjdem domov. No išla som akurát tak o poschodie vyššie na porodnicu 😄 a domov sme išli vo štvrtok už dve😍 no uvidíš teda ako to bude pokračovať, ale pokiaľ sa stav nemení tak je to dobre a snáď ťa pustia 😊
Ja som sa bála jedine o malú, či bude v poriadku, lebo sestričky ma strašili, že to je ešte nízky týždeň na pôrod a neni isté či bude v poriadku. Tak som tam celé dni revala, aj keď mi môj lekár na poslednej poradni povedal, že kľudne môžem rodiť, že mala je úplne vyvinutá, že sa nemám báť a tak aj bolo.... Dnes ma akurát moje Šidlo 10 mesiacov 😍 Takže psychika robí veľa 😉

evkamotka
30. aug 2019

@lenicka298 v ktorom tt si bola?

lenicka298
30. aug 2019

@evkamotka v 36+4tt keď som išla na pohotovosť, a 36+6 som rodila😊

danzy
30. aug 2019

35+2me pustili a za dva dny jsem porodila, ale neni se co bat mimi uz je upecene ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre