Bolia ma kríže. Sú to už kontrakcie?

ivula20
24. nov 2012

ahojte maminky...som prvorodicka a fakt neviem co ma cakaa...dnes ma strasne bolia kriiize sice som dnes aj dost pochodila, ale do toho mam aj trosku bolesti ako pred kramami... ze by to uz boli tie kontrakcie?

hamca
24. nov 2012

ahoj, tak u mna sa kontrakcie prejavovali bolestami v kriziach, ako keby pred menzesom, presne ako opisujes. Vobec som necitila kontrakcie v bruchu, ako mnohe mamicky popisuju, takze podla mna uz coskoro budes mat babo doma 😉

ivula20
autor
24. nov 2012

ale ja praveze mam aj bolesti v brusku ale nie silnee....
@hamca

hamca
24. nov 2012

@ivula20 no ono sa kontrakcie u kazdej zeny prejavuju inak, my sme boli v porodnici na izbe 3 kocky a kazda sme to mali ine. Ale bolesti v bruchu a kriziach su neklamnym znakom, ze sa to blizi 🙂 napr. u mna to nebolo tak, ze kontrakcia pride a odide, mna zacali boliet krize a neprestali pokial sa mala nenarodila.
Ale ja som mala tu vyhodu, ze u mna zacal porod tym, ze mi odtiekla plodova voda, takze som uz lezala v nemocnici a tam ma kazdu hodinu kontrolovali.

ivula20
autor
24. nov 2012

ved uvidiime ako to dopadne , ale dakujem
@hamca

cerez
24. nov 2012

@ivula20 Tak to nejak začína, tie prvé bolesti sa môžu podobať ako na začiatku menštruácie.

cikyta
24. nov 2012

@ivula20 Toto, čo opisuješ som mala o polnoci...ráno som šla do nemocky a o 20:05 hod. sa mi malá narodila 🙂

ivula20
autor
24. nov 2012

@cerez asi to bolo len chviilkovee pretoze brusko uz nebolii... len tie kriize 🙂 ale to mna staale 🙂

linuska1
24. nov 2012

@ivula20 ked pride prava kontrakcia. tak budes vediet ze je to ona.. 😉 ta sa neda s nicim pomylit... 😉

cerez
24. nov 2012

U mňa to začalo práve tak a striedalo sa chvíľku kľud a znova. Postupne prichádzali sťahy, nepravidelné a s nimi aj odtekala plodová voda.

ivula20
autor
24. nov 2012

@cerez ja by som to uz rada mala za sebou 🙂 ale daako je teraz klud a ked si lahnem tak to zacne 🙂

cerez
24. nov 2012

@ivula20 Odišla ti už zátka?

ivula20
autor
24. nov 2012

@cerez nie 🙂)

chovancova27
24. nov 2012

Keď to budú kontrakcie, to určite spoznáš🙂 😉

cerez
24. nov 2012

Uvidíš čo ti povie dr., keď pôjdeš do poradne. Ak by si dovtedy nevedela alebo nebola si si istá alebo by si sa zle cítila, choď do nemocnice. Dajú ťa na pásy, skontrolujú a budeš vedieť aspoň na čom si.

kleyta49
24. nov 2012

Ja som taketo bolesti mala 2 tyzdne 🙂 A porodila som 7 dni po termine, vyvolavanim 🙂

ivula20
autor
24. nov 2012

@kleyta49 hadam vyvolacka u mna nebude nutnaaaa 🙂

simojka
24. nov 2012

U mňa boli kontrakcie veľmi silné,neskutočná bolesť a nevedela som to vydržať.A asi dva týždne pred pôrodom som mala falošné kontrakcie - poslíčkov.Ale najprv mi odtiekla plodová voda a potom po niekoľkých hodinách sa to stupňovalo,prichádzali bolesti a na sále som nakoniec porodila do pol hodinky.Myslím,že každý prežíva bolesť inak,ale kontrakcie pred pôrodom sa nedajú pomýliť.Držím palce nech to máš rýchlo za sebou.

tintinamartina
24. nov 2012

ahojky, čakám tretie bábo a mám rovnaké pocity ako ty, ale garantujem, že prvé kontrakcie určite spoznáš. prvý pôrod sa mi rozbehol sám, v noci mi začali kontrakcie v podobe bolestí ako pred menštruáciou, a chodila som na veľkú potrebu, za noc som bola asi 4krát, ale poriadne sa to rozbehlo až ráno, bolesti boli silnejšie, častejšie a pravidelnejšie, porodila som 10,20h. a druhý pôrod mi vyvolávali, bolo to horšie, pretože kontrakcie boli od začiatku dosť silné a hlavne často. rodila som od 8hrána a porodila som o 16h. moja skúsenosť, lepšie rodiť prirodzene, ako cez vyvolávačku. bola som netrpezlivá a vyvolávačku som si dohodla s primárom,,, teraz to nechám nech sa to rozbehne samé, ak to bude možné. takže ak ťa bude bolieť v podbrušku a tlačiť na stolicu, tak by to malo byť ono 😉 ale pred tým by ti mala odísť zátka 🙂 🙂
držím palček 🙂 😉

lussi2
24. nov 2012

@ivula20 mňe začali taketo bolesti ako pred menzes asi o 11 hod. a mala sa narodila večer o 19 hod. Zo začiatku som si myslela, že čo ake bolesti veď to nič nie je, ale potom ...Drž sa 🙂

ivula20
autor
24. nov 2012

@lussi2
@tintinamartina
@simojka
dakujem 🙂 ale myslim ze u mna to tak skoro este nebude... ale jeden nikdy nevie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre