Časté nutkanie na močenie po pôrode

mirka5633
9. nov 2011

Dobry den . Neviem ci tu niekoho najdem s takymto problemom ..Som 6 mesiacou po porode zo zaciatku sa mi nic nerobilo no posledny mesiac a hlavne tento tyzden mam stale nutkanie na mocenie, ale len v tom pripade ako odydem z domu... Nevidrzim ani cestu do obchodu stale nato myslim az mi steka pot po cele a som nervozna pozeram kde uvidim zachod a strachujem sa ze to nevidrzim... Ked dobehnem tak väcsinou ani zomna nic nevide .. A ked som doma nemusim ist na WC cely den a ani si nespomeniem ze by mi bolo treba ☹ Neviem ci je to sposobene psychykou ale uz nevladzem mam strach ist aj na prechadzku lebo co ak nahodou ... Uz mi je niekedy aj doplacu z toho .. Mate niektora s tymto skusenost? Dakuejm

jafnka
9. nov 2011

@mirka5633 ahoj. ja síce nie som mamička, ale mala/mám rovnaký problém. behala som aj po doktoroch a záver bol hyperaktívny močový mechúr a je to najmä o psychike. najprv som brala 4 mesiace vesicare, potom zase 4 mesiace mictonetten, ale ani jedny nezabrali. nakoniec mi gynekológ predpísal spasmed, ktorý som brala cca 7 mesiacov (poslednú tabl som mala tento víkend). nemôžem povedať, že som sa toho úplne zbavila, ale povedzme, že je to na znesiteľnej úrovni.

mirka5633
autor
9. nov 2011

.

mirka5633
autor
9. nov 2011

@jafnka A sla si s tym hned ku gynekologicke alebo k obvodnemu dr.. Lebo ja sa chystam v piatok .. Myslim si ze je to skor v podvedomi ale radsej sa dam vysetrit .. Dufam ze som len prechladnuta alebo co no je to neznesitelne a cim dalej horsie

jafnka
9. nov 2011

@mirka5633 úplne ti rozumiem, ja som najprv šla k obvodnej, ale tá mi povedala len, že si mám robiť uro čaj po ktorom som samozrejme behala ešte častejšie, tak ma potom konečne objednala k urológovi. ten mi vzal moč na vyšetrenie a urobil sono, všetko som mala ok tak mi povedal, že je to ten HMM a nasadil tabletky. takže určite choď k dr. nech ťa pozrie lebo ak je to "len" zápal, a nie to čo mám ja, tak je dobré nech sa to podchytí čo najskôr lebo sa to zvykne potom často vracať. a inak na zápaly sú vraj veľmi dobré brusnice

mirka5633
autor
10. nov 2011

@jafnka No raz som uz mala zapal mocovich ciest a aj oblicky dotoho bola to bolest strasna .. ked som sla na Wc tak som sa drzala radiatora a myslela som ze ho od bolesti utrhnem zo steny ale teraz nemam ziadne bolesti len pocit plneho mechura a ze ak nie teraz tak sa asi pototo ... pojdem zajtra dufam ze to nebude nic vazne a ze mi da nejake tabletky alebo co .. moc sa mi teda po doktoroh behat nechce 🙂

bodka13
10. nov 2011

@mirka5633 ...takýto problém som nemala,mňa skôr po prvom pôrode trápilo udržanie môču-mala som oslabený držiak po pôrode ale behom 2-3 mesiacov sa to pekne upravilo bez tabletiek
....pri tebe ma napadlo,či nie si náhodou tehotná 😕 lebo aj vtedy sa v prvých týždňoch tehotenstva behá na wcko,teda je ten pocit,že musíííš ísť 😀

jafnka
10. nov 2011

@mirka5633 ju, tak taký zápal som ešte nemala, ale to by aspoň vedeli poriadne a hlavne rýchlo vyliečiť. len pekne choď k dr a neboj určite majú wc 🙂 a daj potom vedieť čo ti povedal

mirka5633
autor
10. nov 2011

@bodka13 Joj len ma nestras tehotna momentalne nechcem byt akurat si uzivam syna co ma len 5 mesiacou ..*Po druhom hned netuzim 😖 toto je ine ako ked som bola tehotna skor pocit tlaku na mechur neviem no uvidime ...
@jafnka zajtra idem trosku sa aj bojim dufam ze to je len nachladnutie ...urcite sa ozvem co mi povedal

jafnka
14. nov 2011

@mirka5633 ako u dr? čo ti povedal, že to je?

mirka5633
autor
14. nov 2011

@jafnka Ahoj🙂 Bola som dala som im moc na papieriku bol cisty no poslali ma do laboratoria kde mi zistili ze tam nieco mam co presne to som nezistila ale ze to nieje vazne a da sa to preliecit tabletkami ... Dali mi antibiotika a kvapky proti bolesti ... o 10 dni mam ist na kontrolu... zatial beham stale a co je horsie asi som tam chytila nejaku chripku .. mam nadchu boli ma hrdlo ,hlava,usi a uz aj zuby ...Dnes som dostala este aj herpes .. 🤐 Clovek sa ide poliecit a pride este viac chory.. dufam ze to maly odomna nechyti

jafnka
14. nov 2011

@mirka5633 tak dúfam, že tabl zaberú čo najskôr

mirkava
15. máj 2014

@mirka5633 Ahoj, uz je to dávno čo si písala o tejto téme, ja som teraz dva mesiace po porode a mám podobný problém, len by som chcela vedieť, či si to nejako vyriešila, alebo či to nejako prešlo...

alenka777
15. máj 2014

@mirkava mala som ten istý problém, treba dať moč na kultiváciu, určite tam bude nejaká baktéria...

mirkava
18. máj 2014

@alenka777 mne ale asi pada maternica alebo mocový mechur, neviem ci to bude tým... mala som ist s močom zajtra ráno, ale som dostala ms taze to musim odlozit :(..... mala si aj palenie pri močení? lebo ja nemam

amandas
30. sep 2014

ja som mala po porode podobny problem. ale teda s tym ze to bolo o to horsie ze som mala unik mocu.. nic tragicke male crknutie, ael teda hanbila som sa ako pes :( lekarka mi odporucila Incovenal Comfort plus cvicenie.. je to lepsie nez to bolo predtym.. a teda dufam ze sa toho zbavim uplne.. lebo teda takto zit. a byt v strese aby som sa nesmiala, nerobila ziadne prudke pohyby.. je teda uplne na figu :(

domca3333
30. okt 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

amandas a ako dlho si uzivala, resp. uzivas Incovenal Comfort? ja som pocula o nom vela chvali.. a tiez ho uzivam. zatial iba kratko. asi 3 tyzdne.. mam pocit ze mi to uz pomalicky pomaha.. uz teraz sa tesim ked sa toho uniku zbavim uplne.. citim sa presne ako ty.. takze uplne chapem co pises...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre