Celodenné tvrdnutie bruška v 39. týždni

emakiki
19. máj 2013

ahojte, viem, že je tu takýchto tém vela, ale ja som sa chcela spýtať, či je normálne, že mám tvrdé brucho celý deň... vlastne od rána...aj ma pobolieva... nechcem robiť paniku, malá sa hýbe a ja sa síce necítim najlepšie, ale ani najhoršie... na poradňu idem v utorok...Stvrdlo mi asi 3.krát za celé tehotenstvo...tak neviem či mi môže tvrdnúť aj takto dlhsie... ďakujem

skibaby
22. máj 2013

myslim, ze v 39tt je to uz uplne normalne...mne tvrdlo od 20tt a veeelmi casto, bola som napchata magneziom a guajacuranom a aj napriek tomu, ze mi hrozil dost predcasny porod - od 20tt som bola otvorena, tak som to dotiahla az do 38+6 a planovanu sekciu 😉

erikasofiina
22. máj 2013

@emakiki vies ja mam stale taku hodinu po 6tej kedy mam silne bolesti 😉 ale inak v pohode necitim sa nato aby som mala ist rodit 🙂 a termin mam za 9dni 🙂

veronicka1901
22. máj 2013

@erikasofiina Mne zacalo tvrdnut brucho v 36tt+6 a na druhy den bola mala na svete 🙂. Pritom tomu nič nenasvedčovalo, mala som dobré tehotenstvo bez problémov a vždy som si myslela, že budem prenášať 😀

danka86
22. máj 2013

Kamoska mi pred tyzdnom volala, ze jej uz tri hodiny tvrdne brucho, ale nema ziadne bolesti. raz jej stvrdne po 5min, raz po 10min, ale proste na par sekund stvrdne a nic. zacalo jej to o 15h a o 19h sa nakoniec rozhodla, ze sa ide ukazat do nemocnice. dali ju na monitor a zistili, ze su to kontrakcie, otvorena na 2prsty, tak si ju tam rovno nechali. o 00:30h v noci porodila 🙂 takze tazko ti radit. pokial sa ti to deje uz niekolko hodin po niekolko minutovych intervaloch, tak by som sla sa aspon ukazat, prinajhorsom ta poslu domov. ale pokial ti stvrdne len niekolko krat za den, tak by som to vobec neriesila, to je normalne. vela stastia 🙂

emakiki
autor
22. máj 2013

@erikasofiina no ja to mavam nepravidelne... tebe to mozno zacne prave v tu hodinu... 🙂 ja mam za 7 🙂
@danka86 dakujem, uz som bola odvtedy na poradni, doktorka povedala, ze mam byt rada, ze mi tvrdne, tak to ma byt a je to ok... odvtedy mi tvrdne stale... vecer kontrakcie a rano bolesti a tvrde brucho...ale vraj sa este len pripravujem...tak som zvedava... 🙂

erikasofiina
22. máj 2013

@emakiki hm heh vcera sme sa smiali s mm ze nas mali nam oznamuje ze kedy pride na svet 🙂
@veronicka1901 no ja si chcem este uzit to brucho 🙂 aj spanok 🙂

dennissa16
22. máj 2013

@emakiki máš pravdu, máme lepšiu starostlivosť a čo sa týka malého, tak ten sa nijako nelíši od v termíne narodených deti. On sa tam už proste nezmestil, preto sa pýtal na svet, hneď ako to šlo 🙂 Ja som malé a chudé žieňa a on riadny chlapisko. Vieš, aké mal pokrútené ušká, keď sa narodil. Skoro som dostala infarkt, keď mi ho priniesli 🙂 Nemal miesta 😀

emakiki
autor
22. máj 2013

@dennissa16 tak to je dobre, vedel veru kedy ma ist von...si predstav ze by tam bol dlhsie, to by si mohli odniest rucicky, nozicky a kto vie co vsetko by mal povykrucane... vela zdravia malinkemu 🙂

drobcek11
23. máj 2013

ja mam termin v sobotu ale posledne noci nemozem spavat lebo mi tvrdne brusko najma v noci plus mala je hore takze ma vykopava z postele 😀 rano ked mm stava do prace a vidi ako vyzeram po prebdenej noci az sa zhrozi 😀 😀 no co uz neviem preco to tak je, aj ma bolieva podbursko a rano to akosi prechadza tak ja neviem veru

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 ja mam az v stredu termin a tiez mam taky problem... a plus k tomu tvrdnutiu(tvrdne mi uz non stop) a bolesti, ma trapia aj nohy opuchnute, v noci v nich mam krce, kyselina neskutocna, akoze uz vazne nevladzem, chodim ako kacica a unavena som stale... a to mi este par ludi povie aby som si uzila posledne dni, ked je mala v brusku...vrazdila by som 😀

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki ja som dnes do rana konecne po dlhom case spala kludnejsie a hlavne aj male bolo kludne takze som nemala az take bolesti no to tvrdnutie je spojene u mna s tlacenim malej na mechur na kosti takze to vie sakra zaboliet 🙂 my uz posledne dni skusame vselico aby sme sa uz dopracovali k malej 😀

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 jaj uz aj mna mala tlaci celkom dole a ked zacne hýbat hlavinkou, cítim ju az ako keby v posve... je to velmi neprijemne a vcera vecer sa vrtela a vrtela, az som jej dohovarala, ze maminu to boli... 🙂 no ja som teraz prestala robit vsetko pre to aby sa uz narodila, lebo nechcem aby to bolo 26.5.... a pri mojom stasti sa asi vtedy narodi... takze od 27. uz budem robit vsetko co sa odporuca....inak sa stale hybem, pretoze sme jej robili izbu a teraz este chodbu dorabame... po schodoch chodim stale, aj na prechadzky dlhe... okrem sexu... to az od toho 27ho 🙂

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki my sme skusali sex dnes rano a mam trosku bolesti tak uvidime 😀 pre mna je tazke sa aj prechadzat uz a to kolko krat chodim na wc uz ani neratam

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 tak drzim palce, aby to pomohlo... na wc chodim nonstop aj ja... ale mna aj zapeka uz par dni, co sa cudujem, ked vsetky hovoria o prehanani... ale uz dva dni mi skruca creva, stale citim pohyb criev, normalne to vo mne vrie a je to dost pocut...

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki vidim ze mas presne to co ja aj mna zapeka normalne sa tesim ked citiim ze mi treba na wc :D pre mna je zvlastne to ze napr rano idem normalne na velku neni to nic moc ale predsa a potom tak dve tri hodky na to uz ma boli brucho a uz sa mi neda ist na wc...veru asi prvy kratv zivote si prajem dlhsi pobyt na wc-ku 😀

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 no mame toho asi viac spolocneho, nez sme si mysleli...ja som si vcera spomenula ze v taske do porodnice, mam cipky po porode, aby sa mi lahsie islo na WC...tak som si jednu supla a do 15 minut som uz utekala a vsetko zo mna vyslo...uplne skvely pocit 😀 konecne... skus aj ty volaju sa Glycerini Galvex....

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki ja byvam v uk neviem ci to tu maju, mne celkom pomaha feniklovy caj, uz som pocula o tych cipkoch keby sa dali kupit tu tak si ich asi kupim musim pozret ci maju

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 aha, tak to je problem...ja pijem caj z ostruziny malinovej a myslim, ze ten mi to sposobuje... ale ked mas zaruceny recept ako si pomoct, tak je dobre...ja som vzdy mavala problem s velkou potrebou, ale teraz sa mi to zhorsilo...doktorka mi predpisala na zaciatku tehotenstva Lactecon sirup, ale ten mi veru moc nezabral...

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki akurat som nasla na nete take citronove napoje ktore sa mozu aj v tehu tak si ich asi pojdem kupit a vyskusam ako mne sa da ist v pohodke na wc len stale mam pocit ze som plna a dakedy ma z toho boli brucho

emakiki
autor
24. máj 2013

@drobcek11 no tak skus...ale nie je to uz zbytocne? uz mame len par dni 🙂 aj ja mam stale pocit plnych criev, ale kazde dve hodiny sme hladne 🙂

drobcek11
24. máj 2013

@emakiki no ja sa len bojim aby som nemala zapchu ked pojdem rodit, tu v uk nerobia klistyr vies takze si asi radsej kupim

emakiki
autor
25. máj 2013

@drobcek11 no ja sa na to aj tesim, ale ked to na mna pride dam si aj tu cipku, kym pojdem do porodnice, to ucinkuje do 20 min. tak hadam tolko s malou vydrzime...

emakiki
autor
25. máj 2013

@drobcek11 a vcera vecer som mala 5 kontrakcii behom hodiny... ale boli take naopak...prva nasilnejsia hned na nu dalsia a postupne slabli a chodili menej casto... tak neviem, co to ma znamenat, no ale neva... 🙂

drobcek11
25. máj 2013

@emakiki ja po pravde sama netusim ako asi budu kontrakcie prebiehat, obcas ma pobolieva v podrusku ako na ms ale nic vazne takze ja asi pojdem do nemocky az ked budem umierat od bolesti :D kupila som si kapsule z malinovych listov jedna kolegyna mi povedala ze si dala dve za den a na druhy den isla rodit takze neviem skusim si dat zajtra rano to uz budem oficialne den prenasat :D

vikusjk
25. máj 2013

@drobcek11 neboj, až prídu kontrakcie, to zistíš 😉
Ach babulky pri tomto čítaní som si zaspomínala, čo bolo pred niečo málo vyše rokom 😉
Držím vám všetkým palce, nech to dobre dopadne a nech to máte hlavne rýchlo a šťastne za sebou 😵

erikasofiina
25. máj 2013

@emakiki
@drobcek11 Ahojte baby no co este stale nic?Ja mam termin uz za 5dní 😀 uz teraz mi stiska rit ked si pomyslim na porod 😀 😀 aj ja pojdem do nemocky az ked budem umierat od bolesti 😀

drobcek11
25. máj 2013

@erikasofiina ja uz od zajtra prenasam a to mi vsetci vraveli ze pojdem pred terminom hmm smola :D este stale nic veru a to sme uz skusali vsetko :D aj ja sa bojim ale nechcen si to pripustit velmi radsej sa snazim mysliet pozitivne ze ked to pride budem sa tesit ze uvidim nase male 🙂

drobcek11
25. máj 2013

@vikusjk uz by som to chcela mat za sebou veru, dakujem hadam to zvladneme 🙂

erikasofiina
25. máj 2013

@drobcek11 a do nemocnice na hospitalizaciu mas ist kedy?ako myslim na vyvolanie porodu

zuzanka.h
25. máj 2013

joooooooj ako Vám v dobrom závidím .... ja som rodila Jurka presne na termín .... v noci mi začalo tvrdnúť brucho o 11 som bola v nemocnici a tam mi povedali , že sa nič nedeje, vraj na špic prsta otvorená ☹ o 12.00 bolesti, skontrolovali a už mi aj vodu pichali , že na 5 cm otvorená 🙂 malý bol o 17.00 na svete . takže bruško nech len pekne tvrdne máte to už blízko 🙂 držím päste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre