Cena pôrodu v ČR

urpin
11. sep 2020

Zdravim kolko sa plati za porod v CR? Preplaca poistovna zo Slovenska?

miskooo1987
11. sep 2020

@urpin nepreplácali, pre čo by mala? To nie je akútny stav.... v zahraničí máš narok len na akútne zákroky, teda ak na teba príde náhle predčasný, tak áno, plánovaný nie...

tini27
11. sep 2020

@miskooo1987 nie je to pravda,
@urpin Slovenska poisťovňa prepláca aj pôrod v zahraničí, do výšky sumy akú by platili na SK. Rozdiel s CR je minimálny ;)

tini27
11. sep 2020

@urpin funguje to tak, ze pokial nejde o akútny pôrod, tak ho v Čechách vyplatis, daju ti faktúru a s tou potom ziadas Slovensku poisťovňu o preplatenie. Majú na to myslim 3 mesiace, ale to si nie som uplne ista

urpin
autor
12. sep 2020

@tini27 dakujem

123abeille
12. sep 2020

Vlani som podstúpila v ČR plánovanú sekciu. Postup bol taký ako opisuje @tini27. VšZP mi náklady preplatila asi do pol roka.

krisbar
12. sep 2020

Jedine Vyskov to ma tak, ze si to zuctuju so slovenskymi poistovnami. Ostatne porodnice vystavia fakturu a tu potom vo vyske sumy porodu na SK preplatia.

xjakubikovak
12. sep 2020

@urpin ak chces presnu sumu tak my sme platili presne 816€ a dovera nam to všetko celkom rychlo preplatila, nepamatam si presne ale od prijatia žiadosti to mohol byt mesiac max dva

urpin
autor
12. sep 2020

@xjakubikovak dakujem a bol problem s rodnym listom na sk kolko ste cakali?

xjakubikovak
12. sep 2020

@urpin problem nebol ale cakali sme veri dlho, ma ten z cr tak mesiac a na slovensky asi aj 3 mesiace

urpin
autor
12. sep 2020

@xjakubikovak dakujem a vybavili ste z ceskym take veci ako krts a poistenie na sk?

tini27
12. sep 2020

@urpin ja som rodila vo Frydku-Mistku, mimochodom odporúčam všetkými 10-mi 😍 a cesky rodný list nam dali na matrike do rúk hneď ;) resp. doobeda sme s nimi volali, ze ci ho chceme do rúk, alebo poslat a poobede pon manzel zašiel 🙂 takze domov sme uz isli s ich rodným listom. Tu sme potom cakali cca 6 týždňov.

xjakubikovak
13. sep 2020

@urpin problem nebol.ani s jedným ani s druhym, z poistovne k nam dosiel kurier pre moj podpis, ( po tom.co som vyplnila asi elektronicku ziadost) mne nehal kopiu papierov a to som pouzivala dokym neprišla karticka poistenca.

urpin
autor
13. sep 2020

@xjakubikovak dakujem vela zdravicka nech sa vam dari

xjakubikovak
13. sep 2020

@urpin nieje zaco🙂 ďakujeme, napodobne😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre