Cesta domov z pôrodnice

nika898
25. sep 2017

Ahojte zienky. Mam otazocku, termin porodu mam vypocitany na 8.1. a kedze vtedy zvyknu byvat riadne zimy rozmyslam nad kupou overalu pre babo aby v nom islo domov len neviem ci je to potrebne alebo ci je lepsie kabatik a dupacky. Deku do vajicka uz mam zaobstaranu a mam doma aj tensi fusak do vajicka po prvom syncekovi len mne to pride dost tenke. V com isli vase ratolesti narodene v podobnom termine domov? Dakujem za kazdu radu 🙂

pininka
25. sep 2017

@nika898 ja som rodila teraz v aprili,akurat ked sa vratil ten sneh a vietor. Samozrejme ze som mala overal, deku prebabatka do autosedacky a navrh este jednu. pod overalom mala len tenke dupacky a body. A veruze spotena nebola. Radsej viac, lebo deti nemaju este termoregulaciu.

nikaeli
25. sep 2017

Ja mam termin zac.februara a planujem dat drobatko do overalu,bud hrubeho flisoveho alebo klasickeho vetrovkoveho, plus urcite vajkovy fusak a navrch deku.. Aspon kym sadneme do auta 😉 vzdy mozes nejaku vrstvu vyzliect, ak mu bude teplejsie 😉

tncka
25. sep 2017

@nika898 ale ved s nim nepojdes autobusom domov. Nalozis do auta a je to. Oblec normalne dupacky,body,svetrik,ciapka,ten tensi fusak,navrch deka a ides.

annalena
25. sep 2017

@nika898 ahoj, nas prepustali min. rok z porodnice 30.12., maly mal teply flisovy overal, pod nim body s dlhym rukavom a dupacky. vo vajicku som mala fusak. nachystanu som mala pre istotu este aj deku, muz ju aj doniesol, ale nakoniec sme ju nedali, pocasie nam prialo 😉

zeytin
25. sep 2017

Dcerka je 2.1. .. bodyno, dupacky, ciapka a overal.

nika898
autor
25. sep 2017

Zienky dakujem velmi pekne za rady. Tiez sa mi zda ten flisovy overal naj riesenie a este aj ta decka 🙂

momoqui
25. sep 2017

@nika898 overal a prikri max dekou ved v aute budete urcite trochu kurit

euka210
25. sep 2017

no moj treti sa narodil 7.1. a...fusak do vajicka, na sebe mal asi body, dupacky, pyzamko (overal) a vrchny hruby overal na 0-3mes. co som pouzivala aj do kocika a celu zimu.

kammik
26. sep 2017

uvidíš aké bude počasie, no fusak to bude chcieť isto. predpokladám, že budete malinké niesť vo vajíčku takže overal a fusak budú úplne postačovať. možno by stačila do auta aj deka hrubšia

momoqui
26. sep 2017

@kammik fusak do auta je uplne zbytocny. Babo ma mat o 1 vrstvu viac ako dospelaci, skus si dat ti kabat a este dve dalsie deky a sadni si tak do auta 🙂

simonahra
26. sep 2017

kľudne by som dala aj ten overal, nech ma poriadne zakryté kríže a všetko, tým nič nepokazíš 🙂

nikaeli
26. sep 2017

@momoqui dospelaci v zime nosia bundy, ci vetrovky a babatko ma teda o vrstvu viac - fusak 😉 my napr.mame nemocnicne parkovisko dost daleko od hlavneho vchodu, takze za mna urcite fusak a aj deka. V aute to predsa mozem dat dole..

matuska234
26. sep 2017

My mame termin 10.1.a dnes som kupila pekne overal, podla mna ho vyuzijeme urcite;)

malinovka333
26. sep 2017

moj isiel v januari domov a bol v deke do autosedacky.a boli minusove teploty.ved ta deka je dost tepla.hrubu ciapku,body pancuchy tenky overal.a este bol tensou dekou prikryty.

momoqui
26. sep 2017

@nikaeli ano vrstva navyse je bud fusak alebo deka. Oboje spolu su uz dve vrstvy. Aj sestricky v nemocnici to prizvukovali. Zalezi aj ci bude plus5 minus 5 alebo minus 20

momoqui
26. sep 2017

@nikaeli ak je parkovisko daleko a je velka zima tak Ok ta deka ale v aute by som ju dala urcite prec. Zbytocne sa dieta prehrieva

lubka3232
26. sep 2017

ja som rodila v polke januara. zima ako v ruskom filme 🙂 maly mal na sebe normalne dupacky, taky teplejsi celotelovy overalik a este na tom bundicku. bol zabaleny v deke a vo vajicku . podla mna bude uplne stacit ked ho normalne oblecies das mu ten tensi fusak a teplu deku. ved pojdete autom nie?

nika898
autor
27. sep 2017

@momoqui dve deky urcite nie 🙂 idemi o to ze ten fusacik mi pride tenky a preto rozmyslam radsej nad kupou overalu a tak ho dat do deky 🙂

nika898
autor
27. sep 2017

Dakujem zienky za rady. Pokukam tie overaliky a uvidime.

pininka
27. sep 2017

O jednu vrstvu viac by malo mat dieta ktore sa hybe,chodi a nie babo co ma par dni. Pre mna ked prisiel muz,kym sme caali na spravu,auto tak vychladlo ze dat na dieta iba deku by isto nestacilo. Navyse strasne fukalo, deku by sme hladali asi vsade.

momoqui
27. sep 2017

@nika898 overal urcite ano, to vyuzijes aj potom na prechadzky. Najlepsie mas take flisove co nie su moc hrube ale teple. A na 2jity zips aby sa dobre obliekal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre