Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem rodiť sekciou

lilly014
15. feb 2015

Ahoj mamicky.Chcela by som sa opytat ci niektora z vas nema tusenie aku mam sancu, ze mi naplanuju sekciu.Som 37+3 a pred tyzdnom mi odstranovali genitalne bradavice.Vypalovali mi to a vacsie rezali a potom zasivali.Zajtra idem do poradne a napozajtra mi idu vyberat stichy.Problem je, ze mam na tom mieste stale velke bolesti pri malej potrebe to velmi stipe a boli preto sa bojim prirodzeneho porodu.Ale to je ten mensi problem.Citala som totiz, ze gen.bradavice su virusove ochorenie ktore sa pri porode moze preniest na babatko a to tak, ze sa mu infekcia dostane do hrdielka a.moze to viest k uduseniu.Velmi sa toho obavam.Mam podla vas zajtra v nemocnici sancu, ze mi navrhnu sekciu, alebo mi aspon viete poradit, co povedat ako ich ukecat? Dakujem Vam za rady a som prvorodicka.Ake dovody ste mali vy ked ste museli ist na cisarsky?

loxa
15. feb 2015

ak mas genitalne bradavice, tak aj tak nieje velka sanca ze budes rodit vaginalne, teda ja si myslim

lilly014
autor
15. feb 2015

Dufam ☹ Lebo gynekolog sa ku tomu vobec nevyjadril.Len sa kukol povedal co to je a poslal ma ku koznemu s tym, ze do porodu by bolo dobre to odstranit.

bielavila
15. feb 2015

no tvoj lekar je divny ze ti nic nepovedal a ty asi tiez ak si sa ho neopytala, ale rodit budes pravdepodobne sekciou... ale ak sa do porodu zahojis radsej rod prirodzene, ja som mesiac po sekcii a stale niesom v pohode. drzim palce nech ti to dopadne dobre🙂

lilly014
autor
15. feb 2015

@bielavila dakujem 🙂 no praveze ja som musela mojho doktora vobec upozornit nato, ze ich asi mam pretoze som ich uz mala dlhsie doktor si ich vsimnut musel aj pred tym ale nikdy mi nic nepovedal.A ja som tomu vtedy az taku pozornost nevenovala myslela som si, ze sa to za par dni samo strati :/

extrate
15. feb 2015

@lilly014 samozrejme že to je indikácia na cisársky! tá kožná čo ti to liečila by ti to mala napísať do lekárskej správy. A VôBEC ma prekvapuje že tehotnej ti vypalujú bradavice, to sa nerobí. oni totižto po pôrode najskôr zmiznú samé, ak sa objavili počas tehotenstva tak je to reakcia tela na cudzí organizmus. Nemala by si rodiť vaginálne presne kvôli tomu že to je vírus a dieťa by sa mohlo nakaziť. Aj keď teda ja nikomu sekciu neprajem, ale keď je to v záujme babätka tak čo máš robit.

lilly014
autor
15. feb 2015

@extrate no gynekolog ma poslal na kozne...na koznom mi doktor povedal, ze stym nic nema ze mam ist na chirurgiu, ale ze neveri tomu ze by mi to uz v takom neskorom stadiu tehu robit vobec.Napisal mi to aj do papierov s ktorymi ma poslal na chirurgiu.Ked som prisla tam, chvilu ma natahovali ci to odstranit alebo nie ale nakoniec povedali, ze to bude lepsie.Tiez som tomu nerozumela, pretoze vsade som citala ze sa vacsinou tieto veci riesia az po porode.Ale ja mam pocit, ze moj gynekolog ma chcel silou mocou dotlacit ku tomu aby som rodila prirodzene.Uf no uz len zajtra uvidim mam strach co bude.Ale velmi pekne dakujem za kazdu radu

lilly014
autor
15. feb 2015

@extrate este mam jednu otazku aky je vlastne pravy dovod preco sa nemozu tie brsdavice v tehu odstranovat?

extrate
15. feb 2015

@lilly014 neviem aký je dôvod. mne povedali že to je zásah do organizmu a nerobí sa to tehotným. ale asi každý lekár má svoj názor na to.

miadi
16. feb 2015

no ukecas ich ked im das obalku ..zial money talk je najucinejsi ..
ale skus si to vydupat na zaklade zdravotneho problemu ktory mas..niekedy clovek musi bojovat o to na co ma pravo ked si dobra poslusna tisko tak s tebou vybabru..

ejuska79
16. feb 2015

ja som to mala tiez, ale nie ako tehotna a presne na toto ma upozornil gynekolog, ze este ze nie som tehotna, lebo babatko by sa mohlo nakazit...

bajana
16. feb 2015

Ja nechapem- však ak máš objektívny zdravotný dôvod, ktorý môže ohroziť dieťa, tak si nič vydupávať nemusíš...a už vôbec nie strkať niekomu obálky. Korupcia v zdravotníctve nikdy neprestane, pokiaľ budú ľudia uvažovať ako @miadi
@lilly014

miadi
16. feb 2015

@bajana ja tak neuvazujem 🙂 kde ja zijem uplatky nefunguju ale bolo mi na MK povedane ze na Sk sa to da a verim tomu lebo to je zauzivana prax.. len nedavno mi to povedala kocka ktora chce sekciu..a ja som sa cudovala ze to sa da vybrat si?
za to ze viem aka je realita neznamena ze ju taku robim.
Sudit druhych podla seba je asi tvoje motto 🙂

bajana
16. feb 2015

@miadi tak si ma odhalila, ano, zasadne sudim ľudí podľa seba...

kiki68
16. feb 2015

radsej sekcia, tie virusy su pre dieta nebezpecne,keby sa s tym dostane do kontaktu. Tym,ze to v takomto tyzdni rozbabrali ani ine ako sekcia neostava. Mne vypalovali drobnost na nohe a hojilo sa to mesiac...

lilly014
autor
16. feb 2015

Ach dnes som tam teda bola, no doktor mi povedal, ze mam este do porodu 2 tyzdne aj nieco, ze je este cas.Vraj sa uvidi ked pridem o tyzden ako som natom.A to som mu 100 krat zdoraznila, ze sa bojim aby sa mi tym mala nenakazila.Uz mame 3501g bojim sa, ze ma dovtedy moze vychytit aj porod uz tyzden mam bolesti doktor mi nato dal magneziu ale ze uz ho mam vysadit.Proste dnes namna nemal cas, lebo musel utekat ku porodu.

zoy3
4. máj 2016

@lilly014 ahoj prosim ta ako si dopadla s tymi bradavicami? ja som ich tiez mala kedysi a odstranovali mi ich davno, no dnes moja lekarka cosi utrusila ze mi neodporuca cvicit s aniball koli kondylomom ale viac nerozvadzala a tak som zacala patrat az som sa dostala sem, tak ma zaujima ci si ted sla cisarskym...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli