Cisársky rez a kateter

evka555
24. okt 2013

Ahojte...potrebovala by som sa spýtať dievčat ktoré s tým majú skúsenosti. neviem ako sa to správne volá lebo na nete mi nič nevyhladalo ale je to akoby katéter na odvod krvi z maternice. pred dvomi rokmi som mala prvú sekciiu a tento kateter som nemala, moja spolubývajúca na izbe ho mala v pupku. teraz kamoška rodila druhýkrát sekciou, tiež ho prvýkrát nemala ale teraz pri druhej ho už mala. vraj cez jazvu. neviem si to úplne predstaviť. a teda že keď ho vyberali aj tej jednej babe aj tejto kamoške že to bola neskutočná bolesť. mali ste to niektorá? naozaj to tak bolí? neviete o tom niečo bližšie? dakujem

havana_frost
24. okt 2013

Asi myslíš drén, ja som to mala po vybratí žlčníka, neviem či sa to dá porovnať, vyberanie bolo síce hnusné, ale rýchle a znesitelné.

iv01
24. okt 2013

@evka555 nedavaju ho kazdemu, je to individualne,tak sa dopredu nestresuj...

evka555
autor
24. okt 2013

@havana_frost díky za to slovo "drén", hneď sa mi to v googli lahšie hladá 🙂 @iv01 snažím sa nestresovať ale keď si predstavím ako tej babe pri tom vyhrkli slzy .... nič príjemné zrejme

charluc
24. okt 2013

@evka555 ahoj ja som mala nieco podobne s takou pumpou co mi tahalo von z rany nieco ako krv s niecim zmiesanu !ale mala som to pri operacii po dvoch sekciach jak mala moja dcera 4 mesiace ma operovali a po prebudeni som to mala zapchane v jazve jak to vyberali tak to trocha bolelo ale dalo sa vydrzat

havana_frost
24. okt 2013

@evka555 Záleží od prahu bolesti, mňa bolí máločo, ja asi nie som dobrá mierka 😅 Zažila som aj horšie veci od tohto, hlavne tie asi 3 sekundy sa dá vydržať.

aeisha
24. okt 2013

@evka555 ahoj, ja som mala 2x sekciu a dren ani raz. Naozaj sa neoplati stresovat sa dopredu..Mozno tiez nebudes mat, zalezi to od okolnosti. No a co to mali so mnou baby, tak vraveli ze fakt nic prijemne, ale dalo sa to vydrzat..hlavne to trva velmi kratko.

gr
24. okt 2013

Ahoj, ja som mala laparku s drenom (vytahovanie bolo rychle. nez som sa zorientovala, ze co sa deje, uz to bolo vonku, ale je pravda, ze to bolo neprijemne, ale rychle). O rok som rodila sekciou a bez drenu.

zuzkapatrik
24. okt 2013

Ahoj, ja som mala dve sekcie, no ani pri jednej mi dren nezaviedli. No medzi sekciami som mala mimomat.teho a po laparoskopii som ho malla. Vyberali mi ho tak, ze som mala kaslat a bolo to uplne v pohode. Nic neboj, vobec to nie je strasne, a ani ti ho nemusia zaviest 😉

danka483
24. okt 2013

ja som ho mala pri SC a teda keď ho vyberali tak to bola riadna bolesť a to som teda citlivka neni

barcelona94901
24. okt 2013

@evka555 ja som mala a nielen po sekcii,mna to nikdy nebolelo..ani som necítila
,no niekoho to bolí,čiže fakt veľmi individuálne ,možno ti nebude treba nič zavádzať,nestresuj sa zbytočne 😉

suzi1617
24. okt 2013

ja som mala vyvod po laparoskopii, bol vedeny z jednej z troch jaziev. Vyberanie je hnusne ale trva asi 3 sekundy takze sa to da vydrzat 😝

iwesska
24. okt 2013

Slovo "boli" je podla mna pri vyberani drenaze velmi jemny vyraz 😅 Ja som ju po sekcii tiez mala z rany, myslela, ze je to ako vytahovanie stehov, tak som si v klude lezala a nikto mi nepovedal ze to zaboli. Trvalo to asi 2s kym to vytiahli ale to bola asi najhorsia bolest co som v zivote zazila - bolelo ma to akoby mi niekto kusom skla prerezal brucho za ziva 😝 Ono to tam za ten 1-2 dni asi trochu prirastlo. Akoze clovek na to rychlo zabudne, ale ta bolest sa neda nezapamatat.

ivkake
26. okt 2013

je to nepríjemny pocit strasne som sa bala ked mi to vyberali von ale bala som sa asi zbytocne viac strachu ako bolesti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre