Cisársky rez bez indikácie

lilly7913
12. jan 2022

Ahojte, prosím vás o radu, dá sa nejakým spôsobom vybaviť cisársky rez aj bez indikácie? Je možné sa dohodnúť s nejakým pôrodníkom? Nakoľko mám veľký strach z klasického pôrodu, tak by som radšej išla cisárskym. Prosím vás o rešpektovanie a pochopenie môjho rozhodnutia. Ďakujem vopred za rady.

tosomja
12. jan 2022

@lilly7913 no dnes sa už väčšina prikláňa k prirodzenému pôrodu aj keď bol predchádzajúci sekciou. Pochybujem, že len tak sa dá dohodnúť.

lucia147852
12. jan 2022

Vždy sa dá dohodnúť. Len musíš najist lekára ktorý je ochotný a zazmluvnit si ho k pôrodu. Ale pokial máš dosť širokú panvu a nemáš iné problémy prirodzený by nemal byt problém

hsara99
12. jan 2022

Áno, kamarátka si tak zazmluvnila lekára ktorý je naklonený sekciam. Ona sa veľmi bála bolesti a komplikácií ,teraz čaká druhé a ma ho opäť zazmluvneneho a dohodnutého na sekciu.

lilly7913
autor
12. jan 2022

@hsara99 môžem prosím vedieť, v ktorej nemocnici by som ho našla? 🙂 dakujem

hsara99
12. jan 2022

@lilly7913 v trnavskej 🙂

jenn82
12. jan 2022

@lilly7913 ano, tiez som sa dohodla s porodnikom na sekcii, bez indikacie

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
12. jan 2022

@veronika4495 ja toto zas po prirodzenom. Ženy po sc okolo mna behali a ja som ledva žila, plus následky podnes deň a to má dcéra 5. Ale áno, súhlasím, že ak je všetko v poriadku prirodzený je lepší, ale toez si myslím, že ak hrozí nejaké zvýšené riziko (napr príliš úzka panva, príliš veľké dieťa, alebo zdravotné komplikácie) mala by mat žena na vyber do čoho chce ísť

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
12. jan 2022

@lilly7913 Ahoj, ja mám cisársky rez indikovany cez psychiatra.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adri28
2. feb 2022

@vanda323 a ako si prosím ta vybavila u psychiatra odporúčanie na cisársky?

timi247
2. feb 2022

@lilly7913 ahoj ja som strašne chcela druhý po predošlom katastrofickom a nevedela som bohužiaľ nikde vybaviť, musíš skúsiť hľadať bud po známosti alebo podľa skúseností dievčat aj ďalej od miesta bydliska

adri28
2. feb 2022

@hsara99 ako sa prosím volá ten doktor?

basska_b
2. feb 2022

@adri28 Dnes pisala, ze ako to dopadlo... odtiekla jej v noci voda, prijali na porodnicu, no kontrakcie sa nerozbehli, chytala velke zachvaty uzkosti. Psychika je v tomto velmi mocna. Sami doktori jej povedali, ze tym stresom si porod blokuje. Nakoniec ranna vizita indikovala sekciu pre nepostupujuci porod...

adri28
2. feb 2022

@basska_b to chápem, len mňa zaujíma kde nájdem na sk lekára , ktoreho si môžem zaplatiť aby mi spravil cisarsky, nepotrebujem ísť na blink, ale na istotu. Ideálne keby bol na strednom Slovensku 🙏

banalu
2. feb 2022

@adri28 vybav si papier od psychologa/psychiatra.

anniii
2. feb 2022

@lilly7913 Rešpektujem tvoje rozhodnutie a nebudem ťa presviedčať, len chcem povedať, že nikto nemá rád bolesť a skoro každá žena sa bojí pôrodu, minimálne prvého.

basska_b
2. feb 2022

@adri28 Rozumiem... prednosta Kramarov v BA sem tam v zene vidi "malu panvu", ale istota to asi tiez neni

bluka2
2. feb 2022

Určite sa to dá vybaviť. Každopádne by som to brala skôr ako šancu sa toho strachu zbaviť, myslím, že keď sa na to dáš,aj by si to mohla dokázať 🙃

jaskolka
2. feb 2022

Dá sa to vybaviť, ale určite nečakaj, že po cisárskom to bude prechádzka ružovou záhradou a svet gombicka.ze vyskočís a ani nebudeš vedieť, že si rodila.
Je to normálne veľká brušná operácia, reze sa viac vrstiev, teda pooperačné bolesti, hojenie, jazva a starostlivosť o ňu.
Takže ak sa bojíš bolesti, síce sa vyhnes tej pôrodnej, ale priorav sa na poporodnu. A to vôbec neber ako strašenie, či odhováranie, len ako konštatovani čistého faktu.
Možno by som skôr sla do epiduralu.

adri28
2. feb 2022

@banalu a to sa spochybniť nedá?lebo som mala od neurologa a v nemocnici neurológ zatrhol, ale anestéziológicka povedala že mám mať cisarsky ale ju tam nikto nepočúva....ako znechutená som z nášho zdravotníctva....

adri28
2. feb 2022

@jaskolka ak to patrilo mne, tak nečakám, už jeden pôrod spontánny mám za sebou. A bol to otras a okrem toho nemôžem mať epidural ani spinal

jaskolka
3. feb 2022

@adri28 nie, samozrejme, to patrilo autorke, ospravedlňujem sa☺️

akbara77
3. feb 2022

@lilly7913 skus toto povedať lekárovi ...porod je prirodzená vec , tak splodenie dietata...všetky sme mali strach a je to prirodzené.P.S.po cisárskom.je omnoho dlhšia rekonvalescencia ako po prirodzenom pôrode.

lucyloves
3. feb 2022

@lilly7913 držím ti palce, aby ti to vyšlo, určite si stoj za svojim ak si rozhodnutá, to je katastrofa už toto, že človek si ani nemoze rozhodnúť čo bude robiť so svojim telom, ale cigarety sa zvesela predávajú ďalej

akbara77
3. feb 2022

@lucyloves prepáč....tak sa.operuj a.odroď doma! A rozhoduj sa o sebe a o dieťati sama.

lucyloves
3. feb 2022

@akbara77 áno? A ty si kto? Šéfka mojich životných rozhodnutí? Ak nie, nechápem tvojmu momentu 🙂

adri28
14. feb 2022

@vanda323 môžem sa opýtať,keď si mala cisarsky na odporucanie od psychiatra, nemôžu ti vziať bábo, však?

timi247
14. feb 2022

@adri28 jasné že nie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre