Cisársky rez bez indikácie

lilly7913
12. jan 2022

Ahojte, prosím vás o radu, dá sa nejakým spôsobom vybaviť cisársky rez aj bez indikácie? Je možné sa dohodnúť s nejakým pôrodníkom? Nakoľko mám veľký strach z klasického pôrodu, tak by som radšej išla cisárskym. Prosím vás o rešpektovanie a pochopenie môjho rozhodnutia. Ďakujem vopred za rady.

vanda323
14. feb 2022

@adri28 Ahoj, Nieeee čosi kto by mi ho vzal....
Akurát sa má opýtali či ho chcem mať počas hospitalizácie pri sebe, povedala som že cez noc nie....tak mi ho vzali na noc

mamina1419
14. feb 2022

@vanda323 to buď rada , mňa keď preradili z jis na klasickú izbu malého ku mne na deň aj na noc. Nebolo možné aby mi ho vzali pokiaľ som nešla na vyšetrenie ja. Vraj som si oddýchla na jis. Ale laktačná bola super bola na izbe aj cez noc a rozprávali sme sa a malého uspavalo keď počul niekoho rozprávať

nikpa
14. feb 2022

@lucia147852 ženy po sekcii pri tebe behali? No to by som si pozrela 😄 pobudla som dlho v nemocnici na rizikovom aj na šestonedeli a teda žiadnu po sekcii som tam nevidela behať a už vôbec nie v porovnaní s prirodzeným pôrodom. Netreba sekciu vykresľovať ako niečo lepšie a ľahšie.

vanda323
15. feb 2022

@mamina1419 No čosi, ja som bola počas celej hospitalizácie po sekcii neschopná, úplne vyradená, pochybujem žeby som sa dokázala plnohodnotné postarať o malú.....nevládala by som vieš...mala som veľké bolesti

mamina1419
15. feb 2022

@vanda323 ja som mala bolesti tiež. Ale povedali že to musím rozhýbať

adri28
15. feb 2022

@timi247 ďakujem

vanda323
15. feb 2022

@mamina1419 Tak to od nich nebolo pekne....veď ja som ani nič nejedla len píla .. čo mi priniesli aj odniesli, aj manžel mi nosil jedlo a nič domov som pobrala....schudla som ....čo je dobré....

michaela66
15. feb 2022

To záleží všetko od človeka od prahu bolesti …ja som bola v celkovej narkoze pri prvej a večer som musela už fungovať ono veľa záleží aj ako ta zasiju a hlavne sú to bolesti a nie prijemne ale treba to rozchodiť ja som potom už dva dni nato fungovala jak nič pri malej proste každá sme iná je zbytočne keď ti tu píšu kto ale mal bolesti atd …mna čaká teraz druha sekcia a tiež sa. Bojím lebo viem čo má čaká ale tak neurobim nič nejako von musí ísť …je to tvoje rozhodnutie poznam baby čo mali prirodzený hororový a druhý chceli cisársky a zas naopak …ako sa rozhodneš je len na tebe …

adri28
19. feb 2022

@vanda323 ahoj, prosím ta, mam už 39 ty týžden a cisársky rez infikovaný od mojej psychiatrický, ale nestihol mi ho ešte potvrdiť primár psychiatrie. Najbližší voľný termín má až v stredu a aj to je ten primár 70 km od miesta môjho bydliska. Ak by ma chytil pôrod, môžem trvať na cisárskom? Môžem skúsiť zohnať aj iného primára? Musia akceptovať kohokoľvek na Slovensku?

vanda323
19. feb 2022

@adri28 Ahoj, vieš čo ja som nepotrebovala žiadny súhlas , stačila indikácia od mojej psych.
Žiaľ napíšem ti pravdu, primár pôrodnice to veľmi nechcel akceptovať, nakoniec to ale akceptoval keď som barom trvala. Je to proste indikácia

adri28
19. feb 2022

@vanda323 mne hneď povedala primárka,že ak my to neodobril primár psychiatrie rodín normlane. Ale už som si zohnala inú primarku psychiatrie, ktorá mi aj dnes potvrdila papier 🙏 môžem kľudne spať konečne. Príde mi to choré zbytočne stresovať a robiť prieky žene v 39 Tom týždni. Ešte keby ma tak ukrutne nebolelo chrbtica kvôli platničke, ale ani to im nestačí ako indikácia...chvalabohu za tých psychiatrov 🙏😉

ls85
19. feb 2022

@lilly7913 keby som sa mala este raz rozhodnut, nikdy viac sekciu. Bolesti velmi dlho, aj teraz takmer po pol roku ranu este citim. Ja som mala sekciu a na druhy den rano uz som musela fungovat, bolest, nebolest… za mna sekciu bez indikacie urcite neodporucam.

vanda323
19. feb 2022

@adri28 Aha, tak neviem.moja ja som ti napísala moju skúsenosť neviem ako to chodí u Vás....
Ja som mala aj to šťastie že cisársky mi robila moja MUDr. A ona trvala na cisáre....takže sa.mohol primár aj pokrájať

danusskaaa
19. feb 2022

@lilly7913 sesterka mama "indikáciu" Covid. Síce ho vôbec nemala, mala len sms od kolegyne, že bola pozitivna. Bohužiaľ, niekedy je ten strach oveľa väčší ako "správne " rozhodnutie. Šla za dr, že bola pozitívna (6 dní po testovaní) a išla hneď na sekciu. Je spokojná, zesi nemusela pretrpieť porod ako ten prvý.

adri28
20. feb 2022

@vanda323 ja som bola v Bojniciach aj v ZH sa pýtať a všade chceli schválenie od primára oddelenia,z ktorého bolo odporúčanie. Môj gynekológ žiaľ nerobí pôrodníka. Inak by som mala pokoj. Ale zas najlepší gynekológ akého som mala. Po prvom pôrode ma dostal z takých zápalov, že dovi dopo 🙏

adri28
20. feb 2022

@danusskaaa wau, tak to tu nehrozí. Mne povedali že aj so zápalom priedušiek počas korony má nechajú rodiť normalne pokiaľ nebudem mať papier na sekciu. A to už máme od korony dva týždne, a ešte aj mi povedali že ka vyjdem pozitívna aj po prekonaní, že mi vezmú malého zvlášť a mňa dajú na izoláciu.... A v druhej nemocnici vôbec, tam im stačí že sme.prekonali....🤷

terka224
20. feb 2022

@lilly7913 mňa čaká cisársky za 2 dní a mám z neho oveľa väčší strach ako z prirodzeného pôrodu, už som si jeden cisarsky zažila a teda nemám na to dobre spomienky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre