Cisársky v 36. týždni. Nie je to skoro?

gloria9
25. okt 2011

ahojte babenky dnes som bola u dokyho a chce mi naplanovat sekciu lenze som este len v 36 tyzdni teda ho este len zacinam bojim sa cisarskeho strasne boli to?ako to boli?nie je to skoro na sekciu?

lenka1108
26. okt 2011

@gloria9 no uvidime ako nam to dopadne obom. ja mam zajtra predoperacne a v piatok cisara.

strasne sa bojim klystiru a cievkovania.cely den nad tym rozmyslam. dala som si vanu , pospala som si a trochu stres presiel.
baby ak porodim rano o 8 v piatok uvidim este v piatok maleho? alebo az na druhy den? a kedy ma daju chodit?

juliagregor
26. okt 2011

@lenka1108 cievkovanie som vobec necítila, hlavne po spinale nedvíhaj hlavu...klystír som mala len pri normálnom porode, jemne nepríjemné, ale nič také strašné...deti mi doviezli ukázať za 4 hodky, ale boli vo "vykrmovni", tak boli v postielkach a ja som ich chodila kojiť...to bolo iné...

luciana789
26. okt 2011

@lenka1108 lenka ja som rodila o pol jedenástej, malého mi ukázali hned ako sa narodil a potom aj umytého a sestrička mi ho priniesla ešte aj poobede, už večer nás nútili sa postaviť, aby sme si zvykli, ráno som sa sama išla umyť, na wc a o ôsmej mi priniesli malého 🙂

gloria9
autor
26. okt 2011

@lenka1108 no zrejme to zalezi od doktorov ze ako to vsetko dopadne kedy vstaneme z postele mne len vadi ten termín ze este nie ze este by som mala pockat bojim sa ze bude nedonoseny

lenka1108
26. okt 2011

@juliagregor
@luciana789
@gloria9 dakujem za odpovede 😉 hadam to zvladneme a vsetko bude v poriadku 😉

@gloria9 neboj sa urcite bude v poriadku.36tt je ok.ja ani neviem kolko vazi maly.v 36tt mal 2647g tak si myslim ze aj tvoj bude na tom podobne.mala sa mi narodila v 39tt a mala 2620g a 48cm a nebola ani v inkubatore a nic jej neni. teraz ma 5 rokou a 26kg 😉 😉

joj aka som nervozna asi ani nezaspim... este som chcela.
hospitalizovali vas den pred cisarom alebo ste dosli do nemocky v ten den.ja by som chcela nastupit az v piatok.uvidim co mi zajtra povie dr.

gloria9
autor
26. okt 2011

@lenka1108 no dnes som volala s kamoskou teraz nedavno ktora mala cisarsky a vravela mi co a ako nie je to take strasne jak sa zda vraj pichaju potom aj nieco proti bolesti takze sa nemam bat. To ma aspon trosku ukludnilo

m.i.r.i
26. okt 2011

@lenka1108 nemyslim, ze ti budu davat klystir, to nie je pri cisarskom opodstatnene...a cievkovanie vobec neucitis, ja ani neviem, ze mi nieco robili..vobec som o tom nevedela...tak ziadne strachy
@gloria9 vobec sa niet coho bat, ja som rodila neplanovane cisarskym, ale ked budem mat druhe, tak budem rada ak to tak bude opat...ked je to k tomu planovany porod, tak o to lepsie..ziadne bolesti a trapenie pred tym...da sa to prezit, nebojte dievcata, ta jazva sice boli take 2-3 dni dost silno, ale rozchodi sa to a pri dietatku to tak nevnimate. ja som mala cisarsky o 14:15, na izbe som bola okolo 15:00 a o 18:00 mi doniesli maleho na dojcenie..ja som rodila v BA, kazda nemocnica to robi asi trosku inak, ale nas nechalii tu prvu noc potom spat a zas maleho doniesli az rano o 6:00...aj proti bolesti nieco dostanete, pri epi analgeze dalej pichaju epi, pri spinale nejake tabletky davaju...ale prezijete to...s odstupom casu sa na tom cisarskom daju vidiet aj mnohe vyhody 🙂 drzim palce

miri_1
26. okt 2011

@gloria9 ahoj aj ja som rodila cisarskym v 33.tt, lebo som mala preeklampsiu. neboj sa, nic to nie je. hlavne ziadny stres, ved oni vedia co robia, nie si jedina 🙂 kateter neboli ani ked ho davaju a ani kked vyberaju. a neboj , nic pri cisarskom nie je citit, ja som mala spinal a bola to sranda, kecala som s doktorom a naraz ze ci uz som ready a ukazal mi malu 🙂 vsade v literature pisu ze sa potom caka na porod placenty aby sa odchlipila 20 minut, ale mne to pripadala vsetko strasne rychlo, ani som sa nestihla spamatat a uz ma prekladali na vozik na izbu 🙂
babulka musela byt v inkubatore 5 tyzdnov, podstivo som odstriekavala mleicko a nosila do nemocnice, davali jej ho cez sondu, s tym sacim reflexom, vsetci hovorili ze sa u deti vyvija az po 33 tt, ale nasa mala bola ako dravec, hned sa brala prisat, aj ked bola malinka a slabucka. a vlastne potom sa to uz len zlepsovalo kazdym dnom a kojime az doteraz.. len treba vydrzat.
jazva sa mi pekne zahojila, ale citila som ju este aj 5 mesiacov po cisarskom. teraz je to lepsie ale mala som kedysi taky divny pocit, akoby som mala znecitlivelu polku brucha, ale uz aj to pominulo.
tak zelam vela stastia, neboj sa, vsetko dobre dopadne. 🙂

andrea3772
26. okt 2011

@gloria9 Ahoj.No tak ja mám tri cisárske za sebou.Takže sa to určite dá prežiť 🙂 Ak ti môžem odporučiť tak spinálnu anestézu,mala som ju len pri poslednom dieťatku a bol to úžasný zážitok hneď vidieť malinkého.Neboj sa toho,malinký išiel v 37.týždni a nič mu nechýbalo,je to už donosené dieťatko.A určite dôveruj lekárom,vedia čo robia.

luciana789
27. okt 2011

@lenka1108 ja som bola hospitalizovaná deň vopred, aj ďalšie dve baby rovnako 🙂 držím palce

luciana789
27. okt 2011

@miri_1 presne ako hovoríš, ja som čakala že mi to doktor opíše, povie že začíname a on zrazu "ja som hovoril, že nebude veľký" a potom len plač 🙂)

mirka907
27. okt 2011

@teleranka infuzie v pochode, ak ti ich dobre napichne, tak ani modrina neostane....tie ta vobec trapit nebudu...ja som ich kvoli postfunkcnym bolestiam hlavy mala 5 dni....cievkovanie som mala den alebo den a pol, ked som bola v porodnici bolo este pravidlo ze musim 24 hodin lezat, takze im to asi bolo jednoduchsie ako mi stale davat misu... na zachod sama ist nemozes...pri odchode z porodnice som mala este trosku brusko ale take malicke...skoro 12 hodin som mala lad na bruchu (taku velku specialnu kocku davaju) a vdaka nej a potom kojenim sa maternica stahovala velmi rychlo...s tym som problem tiez nemala...nebit bolesti hlavy, cisarak je velka pohoda

teleranka
27. okt 2011

@miri_1
paneboze, Ty si hrdinka!
vseetky ste hrdinky....kdeee, ja toto nedokazem...

miri_1
27. okt 2011

@teleranka hehe to mi este nikto nepovedal, dakujem a to si este nepocula celu story 🙂 ako mi ju hned rano odviezli 100 km do inej nemocnice (zevraj mali dalsiu emergency a nemali pre malu inkubator) a ani som ju nevidela :(
skoro mi srdce zlomilo.vtedy som si povedala ze ju odo mna uz niko nikdy neodtrhne.
moj manzel zasluhuje medailu za to ze ma podstivo navstevoval kazdy den a popri tom chodil do prace a strasne sa o mna bal. vobec to vtedy nepovedal, stale sa na mna usmieval, ze vsetko bude dobre. az potom sa doma priznal ze sa bal, lebo som skoro umrela kvoli tej blbej preeklamsii :(
ja som sa po 24 hodinach akosi pozviechala, posadila na postel, isla osprchovat a povedala som im ze chcem okamzite za svojou dcerou. kukali na mna jak na zazrak, bo som nebola schopna prevozu, zevraj nie som stabilizovana. hmmmm zabojovala som a povedali ze musia najprv sanitku zohnat co bude az rano, ale ja som povedala zeneva, ja kludne pojdem aj v noci. a tak som aj sla, o 2.00 rano. vlastne som ju prvykrat tak naozaj videla az 2 dni po porode, malicku moju krasnu 🙂
a vlastne za hrdinsky cin povazuem to ze som to nevzdala s tym kojenim a som rada, lebo to stalo za to 🙂 babulka krasne priberala a este ani raz nebola chora. robi nam len radost

teleranka
28. okt 2011

@miri_1
to je krasny pribeh,. prajem Vam, aby ste spolu zazivali uz len to krasne! 🙂

irsina83
28. okt 2011

@gloria9 kazdy rez boli...je to rez cez sedem vrstiev ale da sa to slusne rozchodit za 3 dni. ja som mala sekciu v celkovej anesteze v 31tt a to bolo skoro 😉 36-37tt je hranica nedonosenia a donosenia....babatko je uz krasne vyvinute 😉

gloria9
autor
28. okt 2011

@irsina83 ufff a tlmili ti tie bolesti aspon niecim?ci ani nie?

gloria9
autor
28. okt 2011

@lenka1108 ahoj tak ty to uz mas zrejme za sebou zavidim ti

irsina83
28. okt 2011

@gloria9 taka no sestricky ponuknu na bolest aj na spanok tabletku 😉

fecova
28. okt 2011

@gloria9 ja som mala tiez cisarsky teraz pri dcere akutny v 36/4, len moja mala bohuzial nemala vyvinute pluca, cize hned isla do inkubatora, bola na umelej plucnej ventilacii 10 dni a potom sa nastastie z toho dostala, chodili sme na rozne vysetrenia a nastastie to nema ziadne nasledky, o mesiac ma rok a uz mi zacina chodit, takze si myslim, ze sa nemusis bat a co sa tyka bolesti, ja som nemala ziadne, na druhy den som uz behala po oddeleni ako srnka
drzim palce

lenka1108
28. okt 2011

@gloria9 joj moja nemam nic za sebou... vo stvrtok mi urobili pred operacne a prijem do nemocky.pekne v pyzamku som nabehla na prehliadku ku gyndovi na prijem a povedal ze hned v piatok rano o 8 budem mat prva sekciu.tak som sa potesila ze to bude za mnou.urobili ctg, vysetril ma zo spodu a nieco sa mu nezdalo tak ze hopa na sono.no a tam hlavicka dole. 😉 tak mi povedal ze mozem ist domou ze ked sa otocil tak rez nebude.kazdemu som bola pre srandu ze co to mam za dieta ked sa stale toci.no tak som volala mm nech ide naspat po mna.a sme doma. ked som dosla domou vcera tak asi za dve hodiny lezania sa znova otocil.... ale mam ist na poradnu v pondelok a uvidi sa co bude.mozno mi este sekciu urobia v stredu.kedze predoperacne uz mam.ak sa teda znova neotoci.no uvidime co sa bude diat 😉

gloria9
autor
28. okt 2011

@lenka1108 jeeejda no super fuuu tak to musel byt sok teda ale mozno budes mat normalny porod co by som aj ja chcela☹no co uz hlavne aby babatka boli zdrave

lenka1108
4. nov 2011

no uz to mame za sebou.vcera sa mi narodil sekciou syn Benn trvalo to 20 min.som prave na pooperacke a neboj neni to take hrozne.citim sa v celku fajn celu noc som prespala.uz ma dali aj postavit.neni to nejaka ukrutna bolest.je to v pohode.keby si mam vybrat znova tak asi cisarsky 😉
@gloria9

nana80
20. nov 2011

@juliagregor ahoj možem sa opytat to ides na cisarsky zo zdravotnych dovodov alebopreto ze to budu dvojky? zaujima mato lebo aj ja cakam dvojicky a trpim migrenami a neviem ako ma nechaju rodit
dakujem za odpoved

juliagregor
20. nov 2011

@nana80 ahoj, moje dvojky už maju 3 roky 🙂 a ano cisarsky som mala preto, lebo su jednovaječní a vtedy je doporučovana sekcia

nana80
20. nov 2011

@juliagregor dakujem - 😀 my budeme mat dvojvaječne

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ppavi
26. jan 2022

Ahojte som v 36 tyzdni a mam velke bolesti neviem ci sa jedna o falošne kontrakcie alebo nieco ine behom 30tich sekundach som bola 3krat cikat

ailiba
26. jan 2022

@gloria9 tak pokiaľ ja viem, tak od ukončeného 36.tt nie je predčasný pôrod. Štandardne sa ale cisársky dáva neskôr... Asi je nejaký problém, prečo babo treba vybrať skôr. Ja by som počúvala lekárov, radšej neohrozí teba ani babo. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre