Cítim pohyby aj niekoľko mesiacov po pôrode

benne
11. jún 2011

Keď som ich cítila niekoľko mesiacov po pôrode, myslela som, že to sa mi len črevá inak poukladali a kedže som pohyby čriev nikdy predtým necítila, pôrodom sa moje telo zmenilo.. Potom sa mi zverila kamoška, ako pol roka po pôrode nahnala svojho muža do lekárne kúpiť test.. kojila, ms nemala, ale cítila pohyby (!) .. test samozrejme negatívny.. a minule som sa s toutu zvláštnosťou stretla aj vo fotoblogoch.. je to naozaj zvláštnosť? Cítiť "pohyby" aj dlho, dlho po pôrode, alebo je to bežné? A ktovie ako dlho to potrvá... 😕 🙂

indiankaindi
11. jún 2011

@benne ahoj, presne túto istú otázku som tu s panikou po pôrode riešila aj ja. Mne to trvalo asi rok, vraj je to to, že sa svaltstvo znova sťahuje, posúvajú sa ti orgány na miesto a všetko sa dáva do poriadku. Takže neboj 🙂 prejde to

benne
autor
11. jún 2011

@indiankaindi ja nebojím.. len som bola zo začiatku zaskočená, keďže som sa s tým nikdy nestretla.. no ja som po 2.raz otehotnela, keď mala dcéra takmer 2 roky a vtedy som stále mala tieto "pohyby", teraz som 14 mesiacov po pôrode a tiež ich stále pociťujem 😅 .. preto mi aj napadlo založiť túto diskusiu.. nezdá sa mi žeby slabli.. stále sú rovnaké.. dnes akurát rozmýšlam, že si to skúsim odsledovať a možno zistím, že sa mi opakujú približne v rovnakom čase cyklu.. hmm.. no uvidím 🙂

maroli
11. jún 2011

Tiez mavam take stavy,ale to je cudne,ze by sa organy tak dlho vracali na svoje miesto.Som 13 mesiacov po porode.

benne
autor
11. jún 2011

@maroli ja som si na googli našla, že to maternica sa sťahuje (akože nie zmenšuje, ale nastávajú tam sťahy).. a jedna žena tam píše, že ona to máva aj 10 rokov po pôrode 😕 Ja som si už na to zvykla, ale je to fakt zaujímavé 😨

indiankaindi
12. jún 2011

@benne
@maroli No niektoré ženy to vraj mávajú dlho. Neviem, keď som to riešilaja, mne vtedy jedna mamina tu písala, že sa na to spýtala gynekológa a že to je jednak to svalstvo na bruchu, orgány a aj maternica. Ja som to mávala hlavne večer, keď som si ľahla do postele pred tým, ako som zaspala. Alebo v kľude, keď som sedela pred televíziou. Mne to ale prišlo skôr ako krče, ktoré neboleli. Nie ako pohyby, pohyb je skôr plynulejší, toto bolo fakt ako sťahy, alebo niečo také, Proste zrazu, prudké a zrazu nič. Ale nebolelo to. 🙂

benne
autor
12. jún 2011

@indiankaindi ja to mávam normálne ako "pohyby" .. ako ked sa mi moje detváky otáčali zboka na bok v bruchu.. asi ako pohyby okolo 25tt 😅 ... určite to každá má inak.. ale aj tak moc zaujímavé...
minule v blogoch jedna mamička písala, že jej normálne aj vidno na bruchu.. akoby pohyb.. že keby to jej muž nevidel na vlastné oči, tak doteraz si myslí, že fantazíruje 😉

veverina
13. jún 2011

Tak uz som si myslela ze mi sibe,lebo minule vravim muzovi,ze citim pohyby a som 4 mes po porode..no ale vidim ze to mame viacere,lebo som to nechapala ako je to mozne,uz velmi vela krat od porodu sa mi to stalo a hlavne ked som v klude,ked idem vecer spat...

benne
autor
13. jún 2011

@veverina presne.. aj ja som si myslela, že mi asi šibe.. ja som sa mm s tým radšej ani nezverovala.. spočiatku 😅 😅 😅

veverina
13. jún 2011

@benne presne aj ja som mu to povedala len asi 3 dni dozadu,ked som zaspavala,tak tak silno sa " to " vo mne pohlo,ze som mu to musela povedat..bol prekvapeny..

benne
autor
13. jún 2011

@veverina ja som bola menej odvážna.. ja som sa priznala až ked to bola hotová vec, ked kamoška odhalila ako poslala svojho muža kupiť tehu test, čo mala také "pohyby" 😀 😀 😀

veverina
13. jún 2011

@benne 😀 😀

smarti
13. jún 2011

Tiež som sa nad tým pred pár dňami zamyslela, lebo som mala pocit, že sa vo mne niečo pohlo a som po pôrode takmer 15 mesiacov.

benne
autor
14. jún 2011

@smarti vitaj v klube 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre