Pohyby v 6. mesiaci

26. sep 2022

ahojte skúsené maminy.. som prvorodička a začínam 6. mesiac.. chcela som sa vás opýtať, ako je to s pohybmi bábätka.. začiatkom septembra som mala poradňu, vtedy som gynekológovi hovorila, že pohyby cítim, ale nie pravidelne.. povedal, že je to v poriadku, lebo bábo je ešte malé a nedá sa cítiť úplne všetko.. teraz sa pomaly prehúpavam do 6. mesiaca a už som začala cítiť pohyby intenzívnejšie.. no mám dni, keď ho takmer vôbec necítim, potom niekoľko dní je aktívne.. celkom mám z toho stres... napr. dnes som ho cítila len ráno, aj to skôr také prevalenie, včera sa ozývalo celý deň.. mala by som v tomto období cítiť pohyby každý deň a rovnako intenzívne? nechcem sa zbytočne stresovať a zakaždým letieť na pohotovosť, takže rady skúsenejších mi pomôžu... ďakujem

xena0
26. sep 2022

Ťažko povedať, nemusí byť to stále veľmi intenzívne... Tiež som to tak mávala že najviac som cítila pohyby ráno alebo večer pred spaním. Skús si dať niečo sladké mne sa zdá že bolo dieťa aktívnejšie keď som zjedla sladké 🙂

nika11103
26. sep 2022

Ja som siedmy mesiac a niekedy o malej neviem celé dni . Nepomáha sladké ležanie na chrbte nič . Baby tu potom radia že radšej utekať na pohotovosť , za mna ak ti môžem poradiť , a nemáš , kúp si angelsounds ja zakazdym keď sa mi stalo , že som ju dlhšie necítila , našla som si ju tým dopplerom popocuvala srdiečko ( v tomto vyššom štádiu už nie je problém srdiečko nájsť) a hneď som bola kludna .

tajly
26. sep 2022

Ja som 25tt, malu tiez niektore dni necitim velmi a namiesto toho, aby som stresovala, som si kupila angelsounds, mne to velmi pomaha aby zo mna nebola hystericka prvorodicka a nebehala vecne po doktoroch…

nika11103
26. sep 2022

@tajly presneeeee tak ako ja 🙂)) tiež by som bola schopná ísť za každú blbosť ale ten angelsound veľmi pomáha

taktotedanie
27. sep 2022

Jednoznacne angelsounds, nie je to az taka draha zalezitost a nedam na nu dopustit

atack
27. sep 2022

Dobrý deň chcem sa spýtať...ako často beriete tabletky magnézium? 1x denne alebo 2x denne? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre