Čo sa udialo, ak pri pôrode odsávali dieťaťu krvavé plodové vody z pľúc?

smesmesmejko
2. jún 2014

Ahojte, po prichode malej nam lekarka vycitala z prepustacej spravy, ze malu nam zachranili v hodine dvanastej, lebo ze po narodeni jej odsavali uz krvave plodove vody z plucok. Skusala som to uz skor pozerat na internete, ale nedarilo sa mi a potom som na to zabudla, ale cez vikend som sa o tom rozpravala s jednou kamaratko a tiez sa ma opytala, ze co to vlastne znamena, ze co sa stalo??? Viem, ze by som sa na to mohla opytat aj lekarky, ale vzdy zabudnem 🙂

sabina1975
2. jún 2014

@smesmesmejko prepac mozno som ja blba ale ako sa mozes taku zavaznu informaciu zabudnut opytat ? moja mala mala po narodeni skore 9 a hned som sa pytala pediiatra preco nie 10 a to bola v porovnani s tymto tvojim problemom len prkotina

jahodka8
2. jún 2014

Nebol to nejaký zdlhavý pôrod alebo sa pupočná šnúra pretrhla ešte v maternici alebo počas pôrodu a krv tiekla do plodovej vody? Ja presne neviem, ale už som o tom odsávaní počula, ked ten pôrod išiel pomaly.

sense
2. jún 2014

mojej tiez cistili dutiny a mala plodovu vodu aj v plucach lenze mne odtiekla uplne tmavozelena az cierna voda a est som sa neotvarala....a od odtecenia vody po narodenie preslo 9 hodin...mala sa narodila uplne sucha a takmer bez odoziev srddca....iank suhlasim so @sabina1975 taku vec by som sa asi nezabudla opytat....

ceresnicka1111
2. jún 2014

Ja netusim o co ide ale neda mi reagovat na SABINA1975 preco je tu tolko nevrazivych mamiciek ktore ked nevedia pomoct poradit tak musia automaticky hladat chyby a chytat za slovicka ? Myslim si ze zabudnut je prirodzena vlastnost a pokial je malicka v poriadku tak sa riesia ine veci a este hned po narodeni dietatka je tolko starosti a povinnosti ze mame taku hlavu ako slon ... Tiez som raz anonymne zalozila jedno forum mala som sukromny problem potrebovala som radu vsetko co som napisala bolo skutocne a ake boli reakcie ??? Normalne sa mi chcelo plakat!!!!! Kolko arogancie drzosti a vysmechu sa mi dostalo niekedy nechapem ako mozu mat niektore MATKY ktore sa tu prezentuju ako uzasne zienky ktore hravo zvladaju tisuc veci naraz a maju zapratane fotoblogy ktore hovoria o ich nadprirodzenosti a dokonalosti takto odsudzovat ine matky

ushuaia
2. jún 2014

pokial je mala v poriadku, hlavu si nelam...byt tebou pri dalsej navsteve sa opytam lekarky, kazdy zabudne niesme roboti...,Inak lekar co ta rodil, ta mal informovat o zdr. stave tvojho dietatka a tiez o priebehu porodu...
@sabina 1975 ty musis asi super - zena ze ??? zastavuje sa mi rozum nad takymi ako ty... 😒
@ceresnicka1111 absolutne s tebou suhlasim...,len by som chcela vidiet tie vyskatulkovane domacnosti a riesenie problemov...hodit dokonale foto na net dokaze kazdy...

niki101988
4. jún 2014

ahoj, tak plodová voda sa odsáva po pôrode u detí bežne. Ak je dieťa v poriadku tak neviem čo riešiš, ak má dieťa problémy s dýchaním, nedrží sa saturačne tak sa úúúplne bežne odsáva aby mu to nerobili problémy. Lenže to je tá nevďačnosť matiek za deti, vymýšľajú s pôrodnými plánmi, potom sa prudko zhoršia ozvi bábatka a oni plačú a jačia že nie sekcia nie, že chcú rodiť spontánne
Ďakujem neprosím tieto KRAVY a vôbec sa nehanbím za tento výraz
Ak je treba vzorku plodovej vody tak sa dieťaťu zavedie sonda do žalúdka a odsaje sa voda a takisto sa to urobí aj s dýchacími cestami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre