Málo plodovej vody v 17. týždni

betka1712
10. jan 2022

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mali ste niektorá málo plodovej vody v tehotenstve? Som v 16+6 tt. Jeden lekár mi povedal že mám trošku menej plodovej vody a druhý že jej je strašne málo. Stretla ste sa s tým? Dá sa to nejak upraviť ? Alebo ?

martinusik91
10. jan 2022

Ja som to mala tiež ale vo vyššom týždni. Pýtala som sa či to viem nejak ovplyvniť a vraj sa to nedá. Ale dlho som jej mala malo

any_soj
10. jan 2022

@betka1712 Grochal mi vravel, že veľa piť. Že to môže byť aj tým. Upravilo sa to

eva_u
10. jan 2022

@betka1712 aj ja som mala málo plodovej vody začala som si strážit pitný režim aby som vypila 3-3,5 litra vody denne a upravilo sa to

betka1712
autor
11. jan 2022

@eva_u môžem sa spýtať po cca akej dobe sa vám to upravilo ?

betka1712
autor
11. jan 2022

@any_soj môžem sa spýtať po cca akej dobe sa vám to upravilo ?

eva_u
11. jan 2022

@betka1712 Na kontrole som bola po 3 týždňoch a vtedy to už bolo lepšie ale nebolo to ešte ono následne kontrola o 2 týždne už to bolo všetko úplne v poriadku. Takže u mňa nejakých 5 týždňov to trvalo. Držím prsty nech sa to upraví 🍀

betka1712
autor
11. jan 2022

@eva_u ďakujem, dali ste mi aspoň takú malú nádej, že to možné je 😊 všade čítam len samé negatíva 😔

any_soj
11. jan 2022

@betka1712 no hlavne môj doktor potom mi povedal, že sa to veľmi ťažko meria, že to vôbec nie je jednoznačné a jemu sa nezdalo nejako vážne málo. U Grochalu som bola v 20.tt a potom v 30.tt a to už bolo ok.

tatiana1910
20. nov 2022

@betka1712 to iste mám ja teraz tiež som v 17tt a mám malo plodovej vody hrozne sa bojím na kontrolu idem o 2 týždne.

betka1712
autor
20. nov 2022

@tatiana1910 nepovedali vám nejakú možnú príčinu prečo tomu tak je ? 😓

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre