Čo treba vybaviť pred pôrodom?

happy8051
4. okt 2010

mam otazku.. ake urady s akymi dokumentmi treba obehat tu na slovensku kvoli materskej, rodicovskemu prispevku a pridavkom na dieta pred porodom???

kvetinka211
4. okt 2010

co som si robila maly prehlad, tak mi to vyslo takto .. budem rada ak to niekto poopravi/upresni::

1) Socialna poistovna
pred porodom - ak si zamestnana, riesi sa to myslim cez personalne oddelenie zamestnavatela (treba potvrdenia od gynekologa)
- ak si platis dnp, potvrdenia od gynekologa odnesies na pobocku sama (ziadost o materske)

po porode - prihlasenie sa na dochodk. poistenie (ak nemas) a „Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení“ (aby za teba stat prispieval do 2. piliera kym si na materskej)
(do 45 dni od narodenia)
- zaniest kopiu rodneho listu dietata (aby neprestali vyplacat matersku)

2) UPSVAR - po porode
a) prispevok pri narodeni dietata (lehota: do 6 mesiacov) - podat ziadost (rodny list + potvrdenie od lekara a gynekologa atd.)
b) pridavok na dieta - podat ziadost

3) Zdravotna poistovna
pred porodom - nahlasit nastup na matersku
po porode - do 60 dni vybavit karticku pre babatko

4) matrika - ohlasovna pobytu (v mieste TP matky)
po porode (doniest rodny list dietata a OP matky)

marthuska
5. okt 2010

este by som doplnila: vyber pediatra (v porodnici uz chceli jeho meno a adresu)

natali1
12. okt 2010

ahojte,
a ako je to pri druhom dietati, ked prve nema este ani 2 roky - teda som stale na rodicovskom prispevku.
s UPSVaR, zdravotnou poistovnou i matrikou je to asi rovnako, ale co so socialnou poistovnou - aj tam treba nieco oznamovat? nemam v tom jasno a ani si sa potom pobera nadalej rodicovsky alebo pol roka materska a potom rodicovsky prispevok.
dakujem za rady... 😉

myreason
13. apr 2011

ahojte, tiež mám rovnakú otázku - čo všetko treba vybaviť pred pôrodom??? prosím napíšte mi to tu niekto "po lopate" 😅 Od 3.apríla 2011 som na materskej - gyndo mi dal papier ohladom materskej, ktorý som zaniesla zamestnávatelovi, ten mi ho potvrdil a povedal, že ho pošle do sociálky...A čo mi ešte treba urobit???? poradte prosím

lucka1987
14. apr 2011

@happy8051 @myreason neviem ci bude vidiet obrazok .. mam to stiahnute z netu .. ak nebude vidiet obrazok kukni toto C:\Documents and Settings\Martin Čelko\Plocha\nase detatko 2011\1279997_720.jpg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre