Čo vám po pôrode pomohlo na zahojenie rany?

erikavasilova
23. okt 2019

Čo vám najviac pomohlo po pôrode , po nastrihnutí ..na rýchlejšie hojenie ?

bibih
23. okt 2019

@erikavasilova Umyvat sa IBA cistou vodou a co najviac to mat na vzduchu. Niektore maminky pouzivaju aj nejaky modry ci aky sprej vraj, ale ja som to ani pri jednom porode nevyuzila. A syn mi teda dal riadne zabrat co sa tyka stehov 🙈

1mina
23. okt 2019

Mne pomahala studena sprcha casto x krat za den... par kray som si musela dat aj brufen prvy tyzden

horalka1986
23. okt 2019

Po troch porodoch len a len hygiena. Hlavne po kazdej potrebe do sprchy a oplachnut vlaznou vodou.

sonicka96
23. okt 2019

Mne pomohol repík 🙂 za týždeň som mala štichy preč a ranu pekne zahojenú 🙂

codal
23. okt 2019

Já jsem si dávala občas i led, měla jsem velkou modřinu, tak mi to v nemocnici poradili.. samozřejmě sprcha a pak na jizvu mesickovou mast...

bociandy
24. okt 2019

Mne pomohol Cicatridina sprej, to je ten modry spominany vyssie, kupis v lekarni.

justify
24. okt 2019

Ja nedám dopustit na regeneračnú emulziu po nastrihu hradze od motherlove. Pri prvom mi to velmi pomohlo,samozrejme som chodila casto do sprchy a potom viackrat denne striekala ten sprej a vetrala ranu. Potom som ho vyuzila aj na rany po operacii,tiez pomohol. Teraz ho mam tiez prichystaný v taske do porodnice. Odporucila som ho aj kamoske a ta si tiez chvalila. Za mna top

rybka16
24. okt 2019

Hygiena je hlavná, čiže po každej návšteve WC si to osprchovať čistou vodou a dobre vysušiť, plus vetrať, ak je to možné (toto ide skôr v pôrodnici, potom už doma dosť ťažko). Ja som používala aj Dermochlorophyl, poradila mi to pôrodníčka, a nástrih sa mi zahojil fakt rýchlo, ale neviem, či to bolo tým sprejom.

mirka2611
12. nov 2019

Cista voda a repik ale popravde bolelo aj 3tyzdne😕

z_uzank_a
28. nov 2019

@erikavasilova ja som mala dosť ťažký porod, hojenie trvá dlho, ale veľmi mi pomohol repík - iba prikladať, nie kúpele. Mala som aj ABT masť, umývam betadinom a papám Arnicu montanu (homeopatiká).

miskamia1
13. dec 2019

Mne pomohol Dermochlorophyl gél, farbí na zeleno ale veľmi mi pomohol. Samozrejme hygiena - často veľa krát za deň chodiť po každom cikani do sprchy, jemne utrieť uterákom. A ja som si dlho dávala ľadové obklady tam dole, ľad mi pomáhal, a to som mala jeden jediný stich... a viem že ľad bol strašne príjemný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre