Cord Blood Center - odber pupočníkovej krvi

adamkofjo
9. nov 2012

Uz davnejsie som sa zapojila do jednej sutaze a dnes mi volala pani z Cord Blood Center ze som ziskala zlavu na odber pup. krvi , poslali mi prospekti, len som z toho niaka zmatena , ci to nieje niaky podfuk , tak by ma zaujimali nazory mamiciek ktore maju skusenost s touto spolocnostou. Ci v tom nieje niaky hacik alebo nieco na co by som si mala dat pozor. Prosim napiste ak mate niekto negativnu alebo aj pozitivnu skusenost.

martina2ve
27. júl 2019

Ahojte, pridam sa lebo aj ja som sa dala nahovorit na odber pupocnikovej krvi pri prvom tehotenstve (skoro 11rokov dozadu) vtedy to bola super novinka a velmi sa o tom hovorilo ako o zazraku, tak ok dajme si to odobrat... prva faktura okolo 900€ a potom rocny poplatok za uskladnenie okolo 45€... samozrejme kazdy rok sa poplatok zvysoval.Syn ochorel a bola treba operacia.. v podstate sa narodil zrejme s nejakou vrodenou vadou (?) nikto nikdy sice nemal taky problem ale Ok. Mal problem s plucami a cakali sme na operaciu skoro 7mes. kym dosli nato co mu je a ci to prezije( kedze nevedeli co maju robit).. a tak som spomenula ze mame odobratu krv, dr na mna pozrel a zacal sa smiat, ze kto ma na toto nahovoril... uplne ma odfajcil a povedal ze vacsiu blbost nepocul ako o tejto pupocnikovej krvi lebo u nas je to nerealne. Tak som dala ziadost o zrusenie zmluvy, musela som zaplatit poplatok. Dosla som tym padom o cca 1200€ 🙈 mohla som ist radsej na dovolenku

martina2ve
27. júl 2019

Oni ,nam mamickam, posielaju vselijake prospekty kazdy rok ako vyvyjaju nove metody liecby kadejakych chorob ale uprimne neviem ci na slovensku bol niekedy niekto lieceny.. mozno tak v USA ale aj to som si neni ista...

rika1968
27. júl 2019

@martina2ve ďakujem že ste nám napísali, je mi ľúto, že máte negatívne skúsenosti, dúfam, že aspoň synček sa má v poriadku. My by sme teraz mali zaplatiť ďalšou faktúru, mám na to už len pár dní, som zmätená, chcem vedieť len pravdu. V dnešnej dobe bohu žiaľ sú časté tie všelijaké zákerné choroby, som si istá že boli deti ktorých rodičia žiadali liečbu s jeho pupočníkovou krvou, zaujíma ma vysledok,. Lekár,ktorý odoberá pupoč.krv je zaplatený, preto neupozorní rodičku, že to nemá zmysel.

8291
27. júl 2019

@rika1968 ja sa nehádam, len píšem informácie ktoré mám konkrétne od lekarov, hlavne onkohematologov a neurologov.Ja keď som gynekológovia pred pôrodom spomenula, že mám záujem o odber, tak sa na mňa pozrel pohladom, ktorý hovoril za všetko s vetou,... Máš čas obvolaj si detské kliniky, onkológie, hematológie, popýtaj sa a potom mi povieš ako ste sa rozhodli. Tak sme s manželom obvolali Ba a BB ,info, ktoré som dostala mi úplne stačili aby som sa rozhodla.

myya
27. júl 2019

@rika1968 dobrý večer. Spýtajte sa v CBC že akú životnosť má pupočníková krv. Popozerajte na nete a zistíte že každým rokom stráca a po cca10 rokoch je bezcenna a nepoužiteľná. Záleží aj na tom koľko odobrali. Ak malé množstvo čo sa aj často stáva tak vám je nanič. Nehovoriac o tom že Slováci jju nevedia použiť. Vo svete sa viac využívajú dospelé kmeňové bunky ktoré odoberajú z kostí a zo zubov. Tieto sa využívajú aj na Slovensku, no pokiaľ som sa ja dopatrala tak iba u dospelých najmä na kĺby a v estetickej medicíne.Veľa som si o Tom naštudovala kôli synovi. Na nete hľadajte informácie o dobe životnosti tých buniek, veľa je v angličtine.

ibrunova
27. júl 2019

@martina2ve ja som to tu minule napísala, tak ma zniesli pod čiernu zem..

ibrunova
27. júl 2019

@rika1968 najprv si pozri v zmluve, ako sa dá vypovedať. Ja som tam mala výpovednú lehotu 12 mediacov, takže aj tak som musela ešte jeden celý rok zaplatiť.

zuzi56
27. júl 2019

@adamkofjo my sme si dali odobrať pre 10 rokmi, nikto ti nezaručí koľko tej kŕče odoberú, nám to vyšlo, že by sa mohla použiť iba do váhy 30 kg, ak by malo choré dieťa viac, už to je nanič ,
Každý rok sa platí za uskladnenie, a je to každý rok drahšie.
Minuly rok to bolo 70€, a keď si zistíš pri akých chorobách sa to môže použiť, tak je to len ťahák na ľudí.
A poslilaju aj takú brožúrku koľkým deťom zachránili život a bývajú tak max 4, a z toho du 3 deti zo zahraničia a tam je zdravotníctvo na inej úrovni, tu unas normálne aj pochybujem či by vedeli čo majú aj robiť.
Sama som sa liečila na problému z dutinami a po dvoch rokoch som sa dostala až ku normálnemu doktorovi, a to som mala už skoro každý mesiac atb, a ďalšie pridružené problémy, veď oni ani nepotrebujú ľudí vyliečiť, potrebuju liečiť Furt!!!

evaachesa
27. júl 2019

@8291 fuuha, dakujem za info .. som rada ze som sa dostala k tejto teme...nedavno som sa zapojila do ich sutaze a hned druhy den mi volali ze ak by som nevyhrala tak dostavam 100€ zlavu na odber a hned mi aj mailom poslala podklady. A ze mesiac pred porodom mi este bude volat nech mi to pripomenu 🤔 aj som nad tym silno rozmyslala ze ideme do toho... takze baby dakujem ze ste to tu napisali ako to v skutocnosti je.

rika1968
28. júl 2019

Ku nám sa cord blood center dostal tiež ich reklamou. Dali nám zľavu na nákup monitor dychu. Vtedy ma ani nenapadlo, že môže ísť o podvod. Na nete len pozitívne veci sme dočítali. Pýtali sme sa lekárov, dostala som odpoveď, že áno je taká možnost a kto má na to peniaze, tak si to dá odobrať. V roku 2013 za odber sme platili 690€ a potom,každý rok necelých 90€.Len už druhý rok mi rozdelili sumu na dva časti a platím jeden časť do Švajčiarska. To je pre mňa novinka, že stráca hodnotu a po rokoch bude nepouživatelna.

zveva
7. aug 2019

@rika1968 daky pripad MOZNO najdete,ale sotva jeho vlastnym materialom.

kondor17
8. aug 2019

@ladova87 Dobrý deň.Ako ste to vyriešila? Zrušila ste zmluvu alebo nezaplatila splátku?? Ďakujem.

nikusiak9
8. aug 2019

@zuzi56 velmi zalezi. Moj brat bol na onkologii a tam viacere mamicky mali pouzitu pupocnikovu ale nie priamo toho dietata ale surodenca-teda mamicka znova otehotnela aby sa dala pouzit prave pupocnikova surodenca na brata. A zatial to maju uspesne

diaalex
8. aug 2019

@nikusiak9 presne o tomto som písala, že používa sa na SK, ale reklama sa na to nerobí ako niektoré mamičky tuto očakávajú 🙂

kondor17
8. aug 2019

@martina2ve Dobry den. Ako ste zrušila zmluvu a kedy? Vopred ďakujem za odpoveď.

martina2ve
8. aug 2019

@kondor17 ja som myslela ze staci nezaplatit fakturu. Ale potom som zistila ked som im volala na infolinku, ze treba poziadat onzrusenie, vypisat papier a poslat im to.nasledne oni poslali mne a este raz podpisame som im musela poslat spat.no proste traposina jak mraky...
Cele to trvalo asi 2mesiace ale aj tak som musela zaplaiti cely rok aj ked to nebolo uz platne.keby ma to napadlo skor a nie pred plstenim faktury tak som mohla 60€ usetrit

lenuska9999
9. aug 2019

Aj mne volali , že som zapojením do súťaže získala zľavy 100 eur na odber. Povedala som , že mám záujem aj keď ešte nesom 100% rozhodnutá. Pani mi zaslala mailom nejaké dokumenty a žiadala odomna moje osobné údaje.. tie som jej zatiaľ neposlala , lebo som stále v štádiu rozhodovania. No ona sa nezabudla zasa pripomenúť mailom. Príde mi to , že na mňa dosť nalieha. Nedá sa predsa rozhodnúť za jednu noc, zvlášť pri tých cenách. Stále o tých odberový čítam a študujem a tak ďalej... A počula som zvästi typu , že krv je po pár rokoch nepoužiteľná, alebo že krvi odobrali príliš málo na to, aby sa dala použiť. Práve dnes som na túto tému oslovila svoju gynekologicku a ta mi povedala, že všetko závisí od počtu kmeňových buniek v pupočnikovej krvi. Že oni tej krvi odoberú čo najviac, ale jednoducho niekto v nej ma viac kmeňových buniek a niekto menej. A podľa toho sa potom vypočíta do akého roku života dieťaťa a jeho hmotnosti sa túto krv oplatí uskladňovať a bude účinná... Neviem no stále sa rozhodujem.. ale myslím si, že keď existuje možnosť uchrániť naše detičky od chorôb, mal by byť odber bezplatný. Chápala by som, že by sa platili poplatky za uskladnenie, veď to určite niečo stojí.. ale za odber ?! Celé zdravotníctvo je jeden veľký biznis.

kondor17
10. aug 2019

@martina2ve Ďakujem za info :D Pekný deň

ibrunova
10. aug 2019

@lenuska9999 je to blbosť, kúp si za tie peniaze niečo užitočnejšie. Ja ľutujem, že som si to dala..

nikusiak9
10. aug 2019

@lenuska9999 je aj bezplatny odber ale ptm moze byt pouzita aj na ine dieta

evittam
10. aug 2019

@nikusiak9 Bezplatný odber:
V prípadoch, keď starší súrodenec trpí chorobou, liečiteľnou transplantáciou krvotvorných kmeňových buniek a matka je opäť tehotná, poskytujeme odber, spracovanie, vyšetrenie, zamrazenie a uskladnenie pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka, či placenty týmto rodičom zadarmo.

nikusiak9
10. aug 2019

@evittam to plati v pripade rodinnej banky ale ja som pisala o verejnom registri darcov, kde moze byt pouzita aj pre ine deti na svete a ptm ked treba pre konkretne dieta su uprednosteny vo vybere pre to ich ak darovali

ladova87
12. aug 2019

@kondor17 zrušili sme zmluvu

pieksamaki
29. okt 2020

@ladova87
Dobry den,

Zrusili ste zmluvu s CEPTROu alebo Slovensky register placentarmych buniek alebo Eurocord alebo Cord blood center holding?

To vsetko su spolocnosti tykajuce sa toho odberu....dakujem za odpoved.

My v tychto dnoch rusime

hande3012
3. feb 2022

Ahojte. Nezistili ste niektorá niečo viac o tejto firme? Jednej dcére sme pred 14timi rokmi dali odobrať pupočníkovú krv (ďalším dvom už nie) a doteraz platíme poplatok za skladovanie. Len som stále na vážkach, či to už nezrušiť, mám pochybnosti, či ju majú aj naozaj uskladnenu, resp. Či by bola v prípade potreby použiteľná. Zas na druhej strane sa bojím, že ak to zrušíme, a vyskytne sa nejaká choroba ku niektorej z dcér, že to budeme ľutovať. Ale je mi napríklad divné, že každá píšete inú výšku poplatku za skladovanie... Budem vďačná za informácie, ak niekto nejaké má...

zuzi56
4. feb 2022

@hande3012 záleží do koľko kg váhy dieťaťa Vám odobrali, už som to tu písala.
Kedysi mi chodil aj neaky časopis a v ňom boli väčšinou jeden, alebo dva príbehy ako zachránili neake dieťa, vždy zo zahraničia,
Keď sa pozriem na to naše zdravotníctvo, ktovie či by to aj použili, lebo za chvíľu si to bude Adi človek všetko platiť sám ..
Preraz mi už ani časopis neposielajú , iba faktúru 😂😂😂

rika1968
4. feb 2022

@hande3012 Dobrý deň. Presne také pocity mám aj ja. Tá neistota . Môj syn má 8rokov a aj vy musíte mať na papieroch váhu dieťaťa, čo znamená, že do tej váhy je ten odber účinný . My tam máme 64kg a volala som, čo po tom ak dieťa bude viac vážiť. Bolo mi povedané, že stačí po tom riešiť ako ďalej .
My platíme ročné cca necelých 90€. Môj názor čím ďalej tým viac tomu neverím. Čiže ak syn dosiahne tých 64kg, asi ruším platbu .
My sme pátrali a informovali sa o nich. Kde majú uvedenú adresu, tam sídli úplne iná spoločnosť. Nepáči sa mi, že nejaké percento platím na Slovenský účet a zvyšok na švajčiarský účet. Na internete som našla, že hlavný majiteľ je Arab akože lekár. Jednoducho čím ďalej, tým viac veci pre mňa je nejasné.

pieksamaki
4. feb 2022

@hande3012 v zmluve je uvedena dolozka....ze cena uskladnenia sa meni podla inflacie....podla statistickeho urade kazdorocne....cize preto

diaalex
11. feb 2022

@rika1968 môžem sa opytat v akých papieroch to je a kde?

@hande3012 Každá plati iné, lebo:
1. Nie každá má rovnaký balíček zakúpený
2. Nie každá ma odobraté v rovnaký rok
Moja sestra to má uskladnené už 14 rokov. Mamina platí polovicu z toho čo ja našim dcéram. Ona ma krv, ja krv a tkanivo … nemôže porovnávať úplne rôzne veci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre