Dá sa vybaviť cisársky rez na vyžiadanie?

llnz
10. aug 2023

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať či sa dá vybavíť cisársky rez na vyžiadanie.
Už jedno dieťa mám rodila som v Anglicku a tam somnou veľmi zle zaobchádzali a mam strašný strach s pôrodu. Povedala by som ze to je trauma.
Keď na to myslím zvýši sa mi aj krvný tlak.
Ak by bola taka možnosti prosím napíšte mi.
Dakujem

majamat
11. aug 2023

@martinmmartin urcite nie koli statistike. tu som nikdy neoverovala a necitala.

fantaghiro21
11. aug 2023

Necitala som uplne celu diskusiu.Len nejake prispevky.To naozaj je potrebne naozaj riesit ze len jedina spravna a prirodzena cesta je spontanny porod?ak sa tu mame hrat na prirodu,tak sa mozne vykaslat na vsetky neonatologicke centra,nesnazit sa zachranit ziadne rizikove tehotenstvo.lebo priroda . kto raz lezal dlhodobo alebo bojoval o to,aby vobec dieta preliezlo hranicu zivota,prezilo,bojovalo ....nevravim o "chutovkach"-liekoch,ktore nahu aj negatigmvne kontraindikacie na matku a dieta .lekari,ktory sa snazia skrz rebrickov umelo znizovat cisarske porody a tak aj hazarduju so zivotom matky aj dietata.
Rodila som 2x predcasne,2x prirodzene bez epiduralky ...a 3tie pojde pravdepodobne cisarskym .A mne to vobec nevadi.nedupem si aby som mala silou mocou prve prilozenie,dotrpanie pupocnika a podobne ziadosti...
Pre mna je dolezite ,aby dieta prezilo,zilo,dychalo a bolo zdrave.a mozem sa vy....na nejaku mikrofloru...

rebellefleur
11. aug 2023

@martinmmartin : takže asi takto:
Prvy syn, narodil sa prirodzene - ma astmu, alergie, intoleranciu, celkovo slabú imunitu
Druhy syn, narodil sa cisárskym - ziadne alergie, intolerancie, imunita vyborna.

mameha7
12. aug 2023

@martinmmartin riadne hlúposti

natalka13
12. aug 2023

Moj gyndos je zaroven kamarat.
Cisarak by nerobil ani vlastnej zene.
Cisarskeho sa nebojis? Ovela horsie hojenie, viac komplikacii.

evelynka86
12. aug 2023

@llnz Rodila som akutnym a naozaj nechcenym cisarskym a uz nikdy. Tie bolesti pri pohybe nasledujuce 3 tyzdne boli strasne.. a mamicky po prirodzenom porode behajuce po chodbe uz v den porodu..🙄 Ano, neviem porovnat, prirodzene som este nerodila... A dalsia vec - syna som dostala az 40 hodin po porode (od 24h do 40h mi ho nosili kazde 3 hodiny ale len na kojenie)

breznica
12. aug 2023

@beata_k presne. Ja aj môj syn sme narodení sekciou a nie je nám nič, syn ani nebýva chorý,má 13 rokov a ATB bral asi 6x doteraz

jana0608
12. aug 2023

@llnz ja som si vybvaila tak že som si požiadala o sterilizáciu a tým pádom mi dr dal sekciu

breznica
12. aug 2023

@fantaghiro21 presne. Poznám kopu žien, čo majú vďaka zbabranemu pôrodu ťažko postihnuté deti,tak si vyžiadali ďalšie pôrody sekciou a tých pár dní bolesti im stojí za zdravé dieťa

matkahelka
12. aug 2023

@llnz najdes si porodnicu a lekara, ktory je sekciam nakloneny. zazmluvnis si ho (zaplatis oficialnou cestou) a sekciu ti urobi aj bez zdravot.indikacii. napr. KE-Saca

natalka13
12. aug 2023

@breznica aj po cisaraku sa moze narodit postihnute dieta. Aj ten mozu paradne zbabrat. Prave kvoli komplikaciam ho nechcu robit ak netreba.

nellka21
12. aug 2023

Za peníze v Praze dům ako sa hovorí. Takže áno dá sa to

matkahelka
12. aug 2023

@llnz a tie bohapuste dristy o straseni ani necitaj. my mame 2 deti v rodine, kde zeny mali zdrave tehotenstva a prirodzene porody boli tazke a deti budu postihnute do konca zivota. takze nie, nie vzdy je prirodzeny porod vyhra. ja mam 2 deti- jedno rodene prirodzene a druhe sekciou (prirodzeny porod bol katastrofa a sekcia bola oproti tomu malina) a obe su rovnako zdrave, s rovnakou dobrou imunitou.

yvanielka
12. aug 2023

@martinmmartin Keď si už ideš tak veľmi štatistiku, žena v príspevku má za sebou o 100% viac pôrodov ako ty a na základe prežitej traumy položila úplne jasnú otázku a ty ju tu zahlcuješ faktami ktoré sú absolútne nepodstatné v jej prípade.

klip0
12. aug 2023

@martinmmartin hlavne že si muž a nikdy nezazijes ani jeden druh pôrodov tak nesud. Autorka už raz rodila, nejde jej len o strach z neznámeho ako býva u prvorodičiek. Prirodzený pôrod nieje všetko

majamat
12. aug 2023

@matkahelka ja rovnako, mam sice 1 dieta prirodzene, ale uz nemuselo mat matku, keby dr nepostrehli tazkosti. ja som si myslela, ze nezvladam, ez som nejaka padavka, ked ma po porode brucho boli a aj som zatial krvacala do maternice.
- po prirdzenom porode - obojstranna ruptura krcka, kompletna ruptura hradze ( zazrak, ze som neskoncila na plienkach ), neskora hypotonia maternice z krvacaniaa rozvoj hemoragickeho soku 2 stupna.

ja co mavam nadmerne hordnoty hemoglobinu som v den porodu dostala 3 krvne konzery 0negat a to som mala o 2 dni este hemoglobin 80 a dostala som dalsie krvne konzervy.

toto prirodzeny porod. koby osidlenie traviaceho traktu mikrobiotov bolo jedine, co je najdolezitejise. to sa predsa da aj doplnit, to sa da vytvorit, organizmus si vie poradit, to, ze mame zlu mirkobiotu vseobecne, za to nemoze to,aky mame porod, ale to aky mame zivotny styl, nasa doba, zijeme proste inak.

zuzuliennka1
12. aug 2023

@martinmmartin ja som velmi chcela rodit prirodzene, ale porod sa spustil trochu inak nez mal a absolvovala som akutnu sekciu, dieta uz aj tak bolo v ohrozeni zivota.
A teraz co. Mam si vycitat cely zivot ze som ho pripravila o dolezite bakterie, nez to, ze prisiel na svet v poriadku??
mozno si tu autorka teraz riesi, ako vybavit sekciu, a ked pride na lamanie chleba, mozno z akutnych zdravot. dovodov tu sekciu aj tak absolvovat bude.
alebo jej porod pride predcasne a tak rychlo, ze sekcia sa ani nestihne.

klip0
12. aug 2023

@martinmmartin A dôvod prečo by sa chlap k tomuto nemal vyjadrovať pokiaľ nieje v danom odbore vyštudovaný je ten, že nikdy nebude chápať ako sa žena môže cítiť, čo pri pôrode prežila, aké stopy to na jej psychike zanechalo.
Píše že má traumu. Aj ja ju z pôrodu mám a veľkú. Kvôli tomu neviem či ešte budem niekedy mať deti. Ale keby som v pozícii autorky. Tehotná. A s traumou ktorú mám prežitu. Napriek tomu by som chcela rodiť prirodzene kvôli všetkým tým dôvodom ktoré tu aj ty píšeš. Ale možno nie. Možno by sa v tehotenstve tá trauma ešte viac prehĺbila. A tak by som začala uvažovať že predsa bude sekcia lepšia. A v tom si tu budem čítať ako svojmu dieťaťu znížim šance na zdravý život. Kvôli sebe. Ale nieje to tak. Keď má žena traumu z prvého pôrodu a z donútenia alebo z výčitiek absolvuje opäť to isté a už sa z tej traumy potom len tak "nevylize" to kam zapasuje do tvojej štatistiky ? Keď to u nej rozvinie popôrodnú depresiu v takej sile, že to skončí tragicky ? To ako muž čo pôrod neprežil nemôžeš vedieť a tak nepodsuvaj autorke výčitky

yvanielka
12. aug 2023

@klip0 Presne tak, dieťa potrebuje hlavne zdravú matku ktorá sa vie o neho plnohodnotne postarať, nie pre neho nič nehovoriaci štatistický údaj.

tara
12. aug 2023

Prirodzený pôrod môže byť aj krásny, keď je dobre vedený a dopredu sa pripravis. Viem, o čom hovorím. Prvý pôrod bola veľká trauma, pri ktorej išlo o život mne aj malemu. 7 rokov mi trvalo, kým som sa rozhodla pre druhé. Všetko som si naplánovala. Presne som vedela, čo už nikdy nedovolím a čo naopak bude inak. Žiadne vaginálne vyšetrenia celé tehu, ziadne tlačenie na brucho, žiadne ležanie pred pôrodom a nemožnosť sa postaviť, polohovať a chodiť. Vybrali sme pôrodníka, ktorý všetko rešpektoval. Porod bol bolestivý, veľmi...tak som sa rozhodla pre epidural. Pichli mi ho pri 7cm. Predtým mi tvrdili, že je to už neskoro. A potom som začala mať toľko sily, žiadne bolesti. Pôrod bol nádherný, nezabudnuteľný, úžasný....niečo prekrásne. Zabudla som na traumu z prvého a išla by som rodiť takto aj 5x, a hneď o týždeň po pôrode 😌 Dá sa to, nájdi silu, nájdi si dobrého lekára a uvidíš, že pôrod je niečo neskutočné.... Držím palce

mvagusta
12. aug 2023

@llnz da sa. Antolska BA.. mne moj gyn odporucil druhy porod SC (lebo prvy bol v Breclave akutna SC) a tak som sla na Antolsku,povedala co je vo veci,ze vyslovene papier od gyn nemam,ale toto a toto sa dialo pri prvom porode..a nebol problem ani nahodou.. este tesne pred sekciou co sa robia tie vysetrenia a bla bla prisla nejaka sestricko-doktorka,kukla do karty a vravi: aha vy ste si vybrali sekciu dobrovolne..no dobre. (Na to som sa sice ozvala ze ziadne dobrovolne,ale na doporucenie,ale ok)

dominikamacakova
12. aug 2023

@martinmmartin strašná hovadina. Naštuduj si, že takým deťom sa dáva vitamín K a sú tak isto zdravé ako deti čo sa narodili cez vagínu
@autor ja som tak rodila v Považskej

zoeeoz
12. aug 2023

@martinmmartin nikto ta neziadal o prednasku..ty si nerodil nikdy a nikdy nebudes

marieta777
12. aug 2023

@martinmmartin zabúdaš na jeden dôležitý faktor : doba sa zmenila , skoro každý je na niečo alergický , no vôbec nie preto , že sa narodil cisárskym , ale kvôli nízko kvalitným potravinám , ktoré aj my matky konzumujeme . Ja som nadobudla intoleranciu na mlieko a mliečne výrobky v staršom veku ( porodená prirodzene ) .
A ešte dodám takú čerešničku, že veľa štatistík robia ľudia , ktorí majú uja, tetu , bratranca alebo známeho na vysokých pozíciách a potrebujú to na uplatnenie svojej rastúcej kariéry…

stevvvka
12. aug 2023

@martinmmartin statistika je jedna vec, druha vec je, ze tie cisla zo statistiky su pre teba iba cisla. Pre matku, ktorej dieta tahali zvonom pri prirodzenom porode a znicili jej chrbticu, to nie je iba cislo, su to dva obmedzene zivoty so zdravotnymi problemami na cely zivot. Takze v tomto pripade 2-3percentualny rozdiel je fakt zanedbatelny. A keby ta matla aj dopredu vedela, ze prave jej dieťa bude mat intoleranciu z cisaraka, ale bude notmalne chodit a hovorit, hadaj, ci by si vybrala rehabilitácie, operácie, specialnu skolu alebo len drahsie potraviny na intoleranciu?

luba28
12. aug 2023

@llnz ano da ,,ja som si este aj datum vybrala 😊

henika001
12. aug 2023

@martinmmartin 😁🤣

punkreas534
12. aug 2023

@martinmmartin Ahoj. Na toto musím reagovať. Neviem odkiaľ to máš mam tri deti ktoré prišli na svet cisárskym rezom chlapci žiadne problémy nemajú a dcéra síce má ale nikde nieje dokázané ze je to tým ako sa narodila Deti sú už dospelé. Je to na zamyslenie.

tululu
12. aug 2023

Mikrobiota a jej zasadny vplyv na imunitu je velka tema poslednych rokov, z velkej casti este nepreskumana,ale naozaj existuju presvedcive indikacie,ze prirodzeny porod je jeden z faktorov,ktory znizuje vznik alergii,rovnako ako aj pritomnost domacich milacikov a rozumna miera ne/hygieny,doraz na vybalansovanu stravu a podobne.Neviem,preco je to take poburujuce,ale malokedy je umela cesta lepsia ako prirodzena.Cisarak vie zachranit zivot,to je samozrejme nepopieratelne,tam sa nebavime o vyhodach,ale o nutnosti a chvala Bohu,ze je taka moznost,lebo mam za sebou oba druhy porodov.

zuzu11166
12. aug 2023

@martinmmartin prepac,ale toto su co za bludy???
Mam dieta cisarskym rezom,ma 12 rokov a chvala bohu je zdrava,ziadne zdravotne problemy nema.neverim tomu,ze taketo deti su chorlavejsie ako narodene prirodzene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre