Dali ste si urobiť po pôrode cisárskym sterilizáciu?

majka1122
25. máj 2013

Ja som si dala po druhom,prvy bol chlapec a druhá je dcéra.Obidva som mala cr.Boli sme s manželom rozhodnutý že dalšie dieta už teda tretie nie-ked dcera mala 16 mesiacov prišla som ku gyn.a povedala mu že som tehotná-začal sa najskor smiať a ked vydel,že stojim zo slzami v očiach povedal,že spravi vyšetrenie a teda moje podozrenie vyluči.Opak bol pravdou bola som tehotná.Aj ked zo zdrav.dovodov chcel umelé prerušenie,že je riziko pre mna aj dieta.chcela som si to nechať.V4 mesiaci som potratila.Je to už rok ale stále sa neviem s tym vyrovnať.Viem že mám 2 deti ktoré mám rada som na ne pyšná ale aj tak si vždy pripominam to keby tu bola aj moja druha dcéra.Dá sa s tym vobec vyrovnať?Ja si vyčitam tu sterilizáciu-pripadá mi to tak že keď som si ju dala tak ten hore ma za to trestá-lebo deti som už nechcela.

cemi
25. máj 2013

To je mi luto, ze to takto dopadlo 😒 ako si ale mohla po sterilke otehotniet???

billam
25. máj 2013

Spravila si to predsa kvoli zdravotným problémom.

tamarik82
25. máj 2013

Ja som mala dve problemove sekcie pri druhej mi urobili sterilizaciu mala som vtedy 29 teraz mam o 10 viac a velke problemy s menzesom neviem možno to s tym nema suvis

modrazaba
25. máj 2013

a ako doktor vysvetlil tehotenstvo po sterilizacii? ako sa vobec take nieco moze stat? ved oni nielen neurobili dobre sterilizaciu ale aj sposobili psychicke trapenie. to urcite nie je bozi trest; podla mna organizmus sa vyrovnal po svojom s tehotenstvom ktore mohlo byt rizikom.

zaneta08
25. máj 2013

Ja som chcela, požiadala som lekára a ten mi povedal, že až keď budem mať 40 ☹ Mám 3 deti a myslela som si, že v rámci sekcie by to mohlo byť najjednoduchšie, ale vidím, že ani to nie je 100%. Je mi ľúto, že si tým všetkým prešla, ale zrejme mal potrat súvis s tou tzv.sterilizáciou. Nech ťa teší, že máš krásne zdravé deti a na to tretie spomínaj ako na vášho anjelika, ktorý na vás dáva pozor 🙂

ivec16
25. máj 2013

aj moja mama otehotnela po sterilizacii... mala mimomaternicove tehotenstvo, musela byt operovana a odobraty vajecnik... ak si precitate o sterilizacii viac, jeden z vedlajsich faktorov je aj zvysena sanca na mimomaternicove tehotenstvo...

janicka11
25. máj 2013

Ahoj,netráp sa
je mi luto že to tak dopadlo,ale predsa len zo zdravotných dovodov si to urobiť musela,nič si nevyčítaj.. 😒 Máš predsa už dve zdravé detičky 🙂

euka210
25. máj 2013

ja mam prve na cs, ktovie ako to bude pri druhom, ale urcite si nedam

salvi450
25. máj 2013

moja kámoška má 4 deti na sekciu

aristka
25. máj 2013

viem ako sa robí sterilizácia a ak je riadne spravená,k ničomu takémuto nie je šanca aby prišlo...

janinah
25. máj 2013

mala som sekciu v 42r. /tretie dieťa/ a sterilizáciu som si robiť nedala

dejnas
25. máj 2013

u nás to v pôrodnici pri druhej s.c. automaticky "ponúknu" rodičkám... ja som odmietla, jednak som si pripadla na to mladá, jednak mi to prišlo také "definitívne" a napriek tomu, že tretie dieťa neplánujeme, človek nikdy nevie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre