Dnes mám termín a žiadne príznaky pôrodu

henikapetko
20. jún 2014

Ahojte baby,dnes mám termín a stále nič.Občas mi stvrdne bruško a boli,ale nieje to pravidelne,včera večer to bolo pravidelne pi 10min no prešlo to samo.Doktor povedal,ze ak do pondelka neporodim mám ísť na príjem,uz mam aj lístok,ale pochybujem,ze hneď v pondelok budú vyvolávať,bojim sa,ze tam zase budem lezat 4-5 dni annič somnou nebudú robiť.Úprimne?Chcem to mať čím skôr za sebou,lebo uz nevladzem,po nociach nespum,včera som skúšala kadečo schody,horúce sprchy,sex,na dvore som robila,umyla som okna v celom 3 posch baraku,podlahy v celom dome som povysavala a umyla zaclony povedala,prach poutierala,no proste veľké predprazdninove upratovanie a nič.Poraďte čo mám robiť.Som vyčerpaná uz len z toho,ze v noci nespim.Ďakujem za akúkoľvek radu...

mmmj
20. jún 2014

@henikapetko preco by si 3 dni po termine mala ist na prijem?ak nie si na rizikovom, tak sa nedaj strcit len tak do nemocnice.
Ja mam tiez dnes termin a tiez ani nahodou nevyzera, ze budem rodit. A nikto ma neberie do nemocnice, dali mi este tyzden cas a to som pritom po cisarskom. Ak nie je dovod, nedaj sa stresovat v spitali. Termin porodu je len orientacny, je to dva tyzdne hore-dole. Drzim palce

stefka33
20. jún 2014

Heh, som prečítala že -sex na dvore som robila- 😀 A ja že to čo za novú metódu na vyvolanie pôrodu, o takej som ešte nepočula. 😀 Potom som si všimla čiarku.

sabina1975
20. jún 2014

@henikapetko ahoj ja som rodila v novembri termin som mala 29.10 a 4.11 som nastupila do nemocnice s tym ze nasledujuci den rano ma pozrel primar a skonstatoval ze porod sa zacal rozbiehat sam takze netreba vyvolavat aspon v NZ je to tak ze nechaju max 10dni prenasat

ellca123
20. jún 2014

ja som prenasala 2 tyzdne ,co je max a dali mi tabletu na vyvolanie

henikapetko
autor
20. jún 2014

@mmmj no asi preto,ze som od februára na rizikovom a môj presný dátum pôrodu nevedia,lebo som si nezapusala dátum menzesu.A keďže mi to doktor takto nakazal,tak sa budem riadiť jeho radami,neide o mňa,ale o malú,aby bola ok.

viki56
20. jún 2014

mna nechali 6 dni po termine este doma a potom som isla uz do nemocnice, kedze doktor uz nesuhlasil s tym aby som ostavala doma a porod mi vyvolavali...nakoniec som dokopy prenasala 9 dni....ale je to vobec otazne ci je to prenasanie, kedze termin porodu je fakt len orientacny a odhadnuty...bud v klude a vobec to nerries, bude to ako ma byt ;)

henikapetko
autor
20. jún 2014

@ellca123 Ahojte,prepáčte,ze to takto píšem,ale ja viem,koľkí sa môže prenášať...aspoň som čítala čo a ako,preto by som najradšej,aby to do nedele prišlo samo.Ja som skôr.chcela rady ako.to.urýchliť,aby som to vyskúšala,ci to pomôže, lebo uz teraz som vyčerpaná,ani jedna z vas mi nenapisala,co mohli byť tie včerajšie silné bolesti v intervaloch,pochybujem,ze to sa každý deň ti poslickovia takto ozývajú,ze sa zvyjam v bolestiach....dakujem za pochopenie.

viki56
20. jún 2014

neskusaj nic, ani sa s tym netrap...ja som vyskusala vsetko a nic nepomohlo, okrem toho ricinoveho koktejlu, lebo zase to mi prislo uz prehnane nejake gebuzinky pit

henikapetko
autor
20. jún 2014

@viki56 a čo mám robiť?Každý večer sa tu zvijam v bolestiach...nespim uz 3 tiu noc,neviem ako to ďalej takto vydržím.

viki56
20. jún 2014

nerob nic, musis to dalej takto vydrzat, viem, ze je to o nervy ale neide to inac. Oddychuj si pekne na gauci a netrap sa. Po porode si uz neoddychnes ani tolko. A ak mas pocit, ze nieco nie je ok, chod za lekarom. Fakt ti neostava nic ine ako to takto vydzat ;)

janina218
20. jún 2014

Ja som mala termin 9. januara a tiez mo doktor povedal, ze ked cez vikend neporodim, tak v pondelok mam ist na rizikovu poradnu do nemocky a dal mi rovno papier. ale ja som to stihla, v nedelu sa maly narodil 😊 ja som skusala tiez vselico, sex, upratovanie, pohar cerveneho vina, vrelu sprchu, ananas... neviem, ci nieco z toho za ralo, vsetko som to robila v sobotu a v sobotu vecer sa mi aj zacal porod. pri porode sa mi este grgal ananas 😊 tak skus ten, ten si nespominala, ze si jedla. zevraj aj ten vyvolava porod.

bombonka
20. jún 2014

@stefka33 to isté som prečítala aj ja 😀

janina218
20. jún 2014

@stefka33 mozno prave ten by pomohol, predsa, cerstvy vzduch a "pohyb" 😄

katkasav
20. jún 2014

3 dni po termine zas nie je tak vela, velmi dobre viem ako sa citis, ja som rodila 5 dni po termine a mala som toho vsetkeho dost, miesto upratovania radsej oddychuj cez den, ked uz v noci nemozes spat, nechcem strasis, ale nevies ako bude porod prebiehat, tak setri sily, daj si radsej kludnu prechadzku ako umyvanie okien, aj ked porod prebehne ok, ten pravy kolotoc ti este len zacne, prajem vsetko dobre

lulu369
20. jún 2014

@henikapetko Ahoj, je veľmi málo žien ktoré porodia v deň termínu...Ja som dcérku porodila 10 dní pred termínom a to som Týždeň pred pôrodom ležala v nemocnici, lebo mi odtekala plodová voda...Synčeka som zasa prenášala 4 dni a tiež som skúšala všetko možné len aby pôrod prišiel čím skôr, no úprimne nič nepomohlo 😉

sssimi
20. jún 2014

Presne viem čo prežívaš. Ja som mala 3 termíny vždy po týždni (prvý termín podľa MS, druhý zo sona a tretí z 3D). Zúfalstvo nekonečné. Tiež som mala vyupratovaný byt ako snáď nikdy. Ešte aj nohavičky v skrini boli v úhľadných komínikoch 😀 , polievala som záhradu krhlami, muž bol už zo sexu vyšťavený, behala som po schodoch, horúce kúpele, skákanie na fitlopte, proste všetko dostupné o čom som čítala. Nakoniec mi vyvolali pôrod na tretí termín. Porodila som za 7 hodín-pre doktorov to bol rýchli pôrod, pre mňa nekonečný 😅 . Držím palce nech sa to rozbehne samé a máš dobrý pôrod.

drobec_l
20. jún 2014

@henikapetko takto isto som bola na tom aj já , bola som po termíne , mala som terním 10.5. nič nepomáhalo žiadne upratovanie , ani dlážka pokolemačky umytá ani okná ani schody no proste nič ani sex . pondelok som išla na kontrolu už do nemocnice tam mi povedali že ak neporodím do štvrtku tak mám porísť na príjem a ležať do nemocnice tak som za tie tri dni zase skušala hocičo no už som bola zufala lebo vyvolávačkou som rodiť nechcela mala som väčší stach ako zo spontáneho porodu v stredu večer už nejako pripravená že štvrtok ráno idem ležať nooooo len pointa je že štvrtok ráno opol 2 som začala rodiť a o 5 ráno bol drobec na svete 🙂 asi ten porod rozbehol strach :D alebo iba to že som sa moc snažila aby sa porod rozbehol :P nemyslieť nato , držím palce

vejula
20. jún 2014

@henikapetko byť tebou tak na prijem 3 dne po termíne nejdem. Ak su prieetoky v poriadku, pôrod by som nenahanala. Termkín pôrodu je len orientačný. Dieťatko sa kludne môže narodiť i tyžden po termine 😉 Vyvolavané pôrody su rizikovejšie a bolestivejšie, nechala by som to na prirodu

vejula
20. jún 2014

@drobec_l u mna práve naopak. Lekari ma strašili, že dieťatko je velké, že musím rýchlo porodiť... Všetci ma už chceli vidieť na operačnom sále a ja som sa strašne stresovala, robila všetko možno aby som dcerku vydurila z domčeka. Potom som našla jedneho gynekologa, ktorý ma totalne ukludnil, povedal, že mna i bábätko bude sledovať až do 10 dní po termíne... Tak som sa upokojila, prestala som drobca nahliť, proste som to brala ako to šlo, bez stresov a dcerka sa práve po mojom ukludnení rozhodla, že vykukne z bruška na svetlo sveta 😵

henikapetko
autor
20. jún 2014

@vejula prepáčte,ale trošku nechápem....byt tebou by som na prijem 3 dní po termíne nešla...a ja mám ako na výber ked to mám príkazom od lekára?Čo budem sa správať ako nezodpovedna matka?Nikto nepovedal,ze hneď v pondelok mi dajú vyvolavacku...čo pochybujem podľa bab čo tam somnou boli usudzujem,ze az mozno v stredu štvrtok TO začnú riešiť....

vejula
20. jún 2014

@henikapetko lekar ti to nemôže prikazať, pokial nemaš zlé prietoky či iné ťažkosti. Takže je to na tebe. Ak chceš byť v nemocnici tak chod, kludne, ja ti hovorím, čo by som urobila ja. JA som sa nachodila... Už som bola prijata a ked mi povedali, že ma chcu rezať tak som podpisala papiere a šla domov. Oni ťa v nemocnici nemôžu držať na silu ani lekar ti nemôže prikazovať, pokial niesi v akutnom stave, čo zrejme niesi. Takže neber to vôbec ako utok, len ako informáciu. Ty niesi povinna isť na príjem aj ked ti to lekar povie. Kludne môžeš povedať, že chceš ostať doma a chodiť len na kotnrolu prietokov, ktorá so robí po termíne častejšie. KAždý lekar ma iné zauživane rutiny. Niektorí posielaju do nemocnice velmi skoro, iní nechaju mamičku doma aj 10 dni prenašať. Ak sa nestotožunuješ s rozhodnutím lekára, máš právo povedať posledné slovo... (ešte raz opakujem že hovorím o situacii, kedy niesi objektívne v ohrození ty či dieťa)

luckalucka83
20. jún 2014

@henikapetko
Ja som syna prenasala asi tyzden, potom som sa nastvala, vypila asi tri deci toniku a nad ranom sme utekali do nemocnice , teraz to mam tiez ako zalozny plan 🙂

lieska
20. jún 2014

@henikapetko - no poskusala si toho celkom dost...mna tiez napada len ta tepla vana, sex, koktail s tym ricinovym olejom, marhulovou stavou, nejake ostre tam je...recept pozri na nete, uz si to nepamatam! Este klystir by ti mohol dopomoct k nastupu kontrakcii (ak si trufas si ho sama spravit).
Ono 99% bab to chce mat uz v tomto termine za sebou, v tom nie si sama! 😉 Ale tiez by som na tvojom mieste nestresovala, este viac ked ani nemas uplne presne stanoveny termin porodu (co zasa lekari v tych prvych tyzdnoch tehotenstva vedia podla velkosti babatka velmi dobre urcit, aj ked nevies svoj posledny datum menzesu). Samozrejme ale bud urcite pod kontrolou, do nemocky urcite v pondelok chod, podla mna ta poslu domov, ked este krcok bude uplne uzavrety a vsetko v poriadku! Ja mam tiez 2 tyzdne pred porodom a tiez mavam posledne dni fakt uz take bolesti, ze az... babo sa mrvi, je velke, uz sa tam nejak nepomesti a to je dost bolestive. (Inak pri prvej dcere som porodila na 41+6!!!, nechcem ta strasit! 😀 ) Drzim palec!!!

mirkava
20. jún 2014

@henikapetko ahoj, ako keby som seba videla.... prenášala som 10 dní potom vyvolali, tiez som pratala, sex, okná, "behala " som po schodoch a nič.... niekedy sa to ovplyvniť nedá.... musis si oddýchnuť, možno ťa čaká posledný víkend pred narodením dieťaťa, oddychuj, vylož nohy a neplaš sa, daj si dlhu prchádzku to moze pomoct a skús zrelaxovať, zabudnut na to čo ta caká.... ked porodíš tak uz na oddych nebude cas a musis mať teraz vela síl 😉 držím palce

monika2606
20. jún 2014

@henikapetko ahojky, ja som bola posledný krát v poradni 2.4. a termin som mala 4.4, a doktorka mi dala papier že mám ísť do pôrodnice 10.4. ak do vtedy neporodím...no a 4.4. som tiež nemala vôbec žiadne príznaky že by sa niečo malo diať..až som v noci vstala s postele a odtiekla mi voda...takže ja si mydslím že nikdy nevieš, možno za hodinku to príde...držím palčeky a prajem veľa zdravíčka

shira_
22. jún 2014

@henikapetko príkazom od lekára??? prepáč... akože ty si nesvojprávna? ty si tá, čo rozhoduje o svojom tele i zdraví, chceš tu rady po internete čo máš robiť, lebo niekto ti tu napíše že urob toto a ty teraz zázrakom porodíš.. a ked ti niekto napíše, že ti nepomôže nič, pokial nemáš rodiť, tak rodiť nezačneš, tak sa tu začneš do neho obúvať, že máš príkazy od lekára... a čo teraz, ked sa zvýjaš v bolestiach každý večer a nespíš.. akože sorry ale koniec tehotenstva a predporodné dni sú také, ja neviem, čo chceš. porod budú ešte väčšie bolesti, čo je teraz to je ešte nič. však ked máš teda "príkazy" tak chod do nemocky a uži si to tam a hotovo...ak myslíš, že tam ťa zbavia všetkých strachov, starostí a bolestí. nerozumiem, čo riešiš.

henikapetko
autor
22. jún 2014

@shira_ prepacte,ale spravila som vam nieco?ja som myslela ze toto je vo vseobecnosti stranka o radach a podobne,sorry,ze som sa na nieco opytala...odkial mam vediet aky je koniec tehotenstva?sa vam o tom pise,ked uz mate jedno dieta a druhe na ceste,ze?nevedela som,ze tu sa prvorodickam neradi....

ematko29
22. jún 2014

@henikapetko ked máš prikaz od lekára tak chod do nemocky,ja by som šla.tiež som sa tu stretla so ženami ktoré mi tvrdili,že by nepočúvali lekára,že majú svoj rozum a tad,ale lekár je lekár asi lepšie vie čo treba robiť.Ja som 2krát rodila a stále som počúvala čo mi lekári vravia.Prečo?Lebo ak by sa božechrán niečo stalo kôli tomu,žeby som si stála za svojim tak by som si to nikdy neodpustila.Myslím,že si toho dosť velka urobila.Ja som pri druhej dcere si urobila dlhú prechádzku okolo dediny a ráno mi odtiekla voda,ale či to bolo fakt vdaka prechádze netuším.Len sa pekne ukludni a ked ti lekár kázal,že máš isť tak pekne chod ,budeš kludnejšia,že tat majú pod dohladom 🙂držím prsty

bambinkaa
22. jún 2014

@henikapetko ak mas take bolesti kazdy vecer, tak to onedlho uz pride. Len pokracuj v upratovani, schody tiez pomahaju, vela byt na nohach vseobecne, aj horuci kupel a ostatne rady a ked nic, tak si v tej nemocnici aspon oddychnes, pospis si pred porodom a aj doma budes mat perfektne upratane 😀

henikapetko
autor
22. jún 2014

@bambinkaa no mne ten poriadok pri 4 svagroch dlho nevydrží 🙂 ,aj teraz mám bolesti každých 7min a zas to prejde ako včera.... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre