Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

viabella
19. aug 2008

Pri cievkovani ti vyprazdnia mocovy mechur hadickou , mne to robili pri porode ,komplikacie, a neboli to, nic strasne to nie je. A klystir, nehovorim, ze je to moje hobby, ale pri porode som ho mala a dam si ho znova ak budem rodit, i ked zrejme personal je na nehody zvyknuty, preco sa ma moje dieta narodit do spinaveho prostredia, ked tomu mozem predist 🙂

ingulka
19. aug 2008

ahojte, pisete tu klistir ci ano alebo nie... ale mozte niektora napisat aj ako sa to aplikuje? sestricka? sama? na WC? ... hm ???

toni78
19. aug 2008

ingulka-ničeho se neboj,klystir provádí vždy sestra a provádí se v místnosti(koupelna) vleže na boku, do svěrače se zavádí rektární roulka která je na konci namazaná vazelinou aby lépe vklouzla do zadnice 😉 ta je napojena na hadičku do které se pozvolna vpouští slaný nálev-udržet v sobě bys tuto tekutinu měla cca 10min. po ní se zajdeš vyprázdnit na WC,opravdu nic hrozného 😉

katulka2
19. aug 2008

toni78: Cize je tam len ta sestricka a ja... to nie je az take strasne... porod musi byt docela sranda 🙂 a samoska krasny pocit potom 😉

toni78
20. aug 2008

ahojte-jasně že jen sestra a pacient 😉

ingulka
20. aug 2008

toni78 : dakujem... trosku si ma upokojila... je to o troska lepsie ako na gyn. stole u gynekologicky 😉 a to zeny ozaj zvladnu vela... ;)i

petipacka
21. aug 2008

Ahoj holky, taky se chci připojit k tomuto tématu. Rodila jsem před 13. dny. Nálev mi dělala porodní asistentka a byl u toho dokonce i manžel, ale není se opravdu čeho bát. Taky jsem z toho měla hrůzu, proběhlo to v pohodě a rozhodně to není na porodu to nejhorší :o))). Takže jestli vám to nabídnou v porodnici, určitě do toho jděte.

dula_renka
21. aug 2008

petipacka....ten klystír je naozaj o pocitoch, ak to berieš v pohode, tak je to fajn, ale ak ťa to má stresovať, tak to vymením za yal....každá sme iná....originál...takže jedna vec neučinkuje na všetkých rovnako

kacak
22. aug 2008

Neni to nic strašnýho, já si ho dokonce vydupala, nechtěli mi ho dát, přijela sem na sál otevřená už na 8cm, tak se báli abych nerodila na wc 😀 Jenže já nechtěla při tlačení myslet na to, co vše ze mě krom mimča leze 🙂 Celkem se mi i ulevilo od kontrakcí, pěkně to hřálo v břiše. Každopádně jsem po porodu byla ráda, že sem si ho nechala dát, protože sem měla větší poranění a byla sem hodně šitá, tak se mi fakt hodilo, že sem byla vyprázdněná a nemusela sem se děsit, že půjdu hned druhý den na wc 🙂 takže se nebát, člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit 😉

konja
22. aug 2008

Kacak: no tak to si docela odvážná.Bavila jsem se o tom samém s manželovou maminkou,které taky nedali klystýr, protože byla už hodně otevřená a krátce před jejím příjmem jedna maminka málem porodila do záchodové mísy. No já bych spíš radší riskla nehodu na porodním sále než tahat své dítě ze záchodu 😖

dula_renka
22. aug 2008

kacak, konja - klystir nezaručuje, že sa nestane nehoda, stáva sa napriek klystíru, mamička si to väčšinou nevšimne....a bez klystíru to tiež môže ísť aj bez nehody.......záleží na veľa okolnostiach...ale v zásade, ak mamičku stresuje obava z nehody a cíti sa spokojná po ňom, tak je to ok, ale nasilu ho nútiť...to radšej nie

marcelaz
22. aug 2008

dula renka, co je lepsie klystir alebo yal? nam na Antolskej odporucili aby sme si kupili yal, na priprave na porod zase doktorka povedala ze ona yal neodporuca, radsej klystir od sestricky? Vies prosim Ta poradit, aky je v tom rozdiel? Dakujem

konja
22. aug 2008

marcelaz já měla yal a bylo to v pohodě. Není to nic nepříjemného, je to rychle aplikované (menší množství tekutiny) a v pohodě jsem vydržela skoro 20 min. i s kontrakcema než jsem se vyprázdnila ( u klystýru většina lidí tech doporučovaných 5-10 min. nevydrží).Takže to bylo v pohodě, na wc jsem šla jen jednou a při porodu žádná nehoda. Pro mě to bylo loépe snesiteln i po psychické stránce. Klystýr bych samozřejmně taky vydržela,ale yal mě přišel přijatelnější.Prostě když si představím jak mě "cpou" do zadnice hadičku a nalejvaj mě vodou tak mě z toho jde trochu mráz po zádech, yal mě příjde lepší.

marcelaz
22. aug 2008

Konja, ja som si ho kupila, takze ho mam zbaleny, a ten si aplikujes sama? 🙂

konja
22. aug 2008

Mě ho dávala sestřička,ale je to rychlovka.Trvá to opravdu jen chviličku 😉

gedren
22. aug 2008

Ja jsem klystyr nemela, tak nejak jsem duverovala svym strevum, proste dle sveho ocekavani (mivam to tak i pri MS) mi porod zacal (jeste nez vubec prisly kontrakce) tim, ze prisel prujem, ja jsem se teda furt bala, ze to neni vsechno 🙂, ale evidentne bylo, protoze pak jsem rodila 18 hodin a behem toho nic a jeste pak asi tri dny nic 🙂. Takze jsem rada, ze jsme ten prazdnej konecnik a strevo zbytecne nedrazdili tim klystyrem.

Pokud bych ten prujem nemela a cejtila se nevyprazdnena, tak do nej klidne jdu, ael takhle jsem vedela, ze se nemuze nic stat (a taky nestalo).

gangulienka
22. aug 2008

ja som tiez pred porodom cakala klystir ale sestricka mi strcila do ruky 2 cipky a poslala ma na wc 😀 takze som to zvladla sama ale v tej chvili by mi ani klystir nevadil, lebo som sa fakt bala ze sa pri tych prisernych tlakoch fakt pototo... 😀

konja
22. aug 2008

gedren: tak to jsme na tom byly stejně.Při prvním porodu jsem taky klystýr neměla a ani nebyl potřeba, protože jak na mě přišly bolesti, tak jsem dostala takový průjem, že jsem běhala jak o život. A pak při porodu se tak y nic nestalo, tělo se vyprázdnilo samo. Ale nejspíš to bylo těma intenzivníma bolestma. Při druhém porodu to tak totiž nebylo. Bolesti jsem měla celou dobu docela mírné a na záchod jsem nepotřebovala vůbec. V nemocnici mě tedy aplikovali yal gel a i po té aplikaci jsem v pohodě vydržela 20 min. než jsem si došla na wc. Jak píšeš, chce se to řídit svýmy pocity.

valeriem
22. aug 2008

ahoj děvčata, tak já se taky přidám k tématu (ale přiznám se, že jsem historii celou nečetla) 😉 já klystýr dostala, dokonce jsem si ho přála, moc mi pomohlo, že to bylo teplou vodou, ten vnitřek mi to trochu prohřálo a hlavně mě se zase po psychické stránce ulevilo, nemusela jsem se bát, že pak bude "nehoda" na porodním sále a musím říct, že jsem na záchodě strávila potom dost dlouho a asi třikrát než jsem se vyprázdnila. Když jsem se sestřičky ptala, jak dlouho to musím vydržet, tak mi ani nějakých povinných 10 minut neříkala, myslím, že jsem to zvládla tak 5 minut maximálně, ale stačilo to. Já měla problém, že malej nechtěl sestoupit k porodním cestám (byla jsem na vyvolávaném porodu a malý byl furt hodně vysoko), takže i tím, že se mi vyprázdnila střeva se mi malý trochu šoupnul dolů 😉

maca66
22. aug 2008

ahojte.ja som mala tiez klystir.a pohoda.sestricka sa ma ani nepytala ci ano alebo nie,ale ja som to brala ako samozrejmost.uz doma ma trochu poprehanalo,ale to asi nestacilo co som zistila po klystite.nic strasneho.ved aj to k porodu patri a vazne to oproti porodu nic nnie je.teraz som tehotna znova a viem,ze si ho dam urobit znova lebo pri tych tlakoch som veru nekontrolovala co sa deje.ani netusim kolko som z klystirom vydrzala,a,le ani 5 minut to urcite nebolo 😉 .takze niet sa coho bat a drzim palceky pri porodocch nech vam vsetko dobre dopadne a narodia sa krasne,zdrave deticky(ktore ste este neporodili) 🙂

katuliiienka
23. aug 2008

Ahoj.Mne daly klistyr bez otasky ci ho chcem alebo nie vedela som ze je to neprijemne a naozaj bolo lebo uz som mala velke kontrakcie a mala som velke bolesti bala som sa ze porodim na zachode

maca66
23. aug 2008

no katulienka to ti verim.pri sinych kontrakciach to uz nie je sranda(nie ze by inak bola).ja som ho nemala tak neskoro.kontrakcie neboli vobec take silne,v pohode,cize ten klystir mi nevadil,ale kamaratka ho mala tiez v bolestiach poriadnych a skoro som plakala s nou ☹

cessy
23. aug 2008

ahojte
aj ja sa chcem pridat k tejto teme..
rodila som pred nedavnom a tiez som dostala klistyr.brala som to ako samozrejmost. nebolo to nic hrozne, asi by som sa horsie citila,kebyto zo mna vychadzalo pocas porodu.tie tlaky boli take , ze urcite by som nerucila za to ze to udrzim... 😉 , niet sa čoho obavat, jeto v pohode a da sa to vydrzat...

kamilka12
24. aug 2008

baby a ako presne sa ten klistír dáva? 😒

maca66
24. aug 2008

no aspon ja som lezaqla na koze.sestricka mala taky hrncek s hadickou.no v hrnceku ani netusim co,nemala som zaujem sa vypytovat .no a ta hadicka do ..... a vyliala mi tam cely obsah hrnceka a ze vydrzte co najdlhsie.len co som zisla,posadila sa na postel a mohla som odkracat na wc.je to v pohode.da sa to vydrzat.nic to nie je.drzim palce🙂

stvura
26. aug 2008

Kamilka12, kup si klystir Yall, usetris si s tym starosti.
Ale daj si ho cca 1 hodinu ako predpokladas porod, lebo napriklad u mna sme cakali a cakali - lekar povedal ze mam cas a tak som si ho dala nakoniec sama lebo sa mi zdalo ze uz cas nie je....no a bola to len slaba pol hodka pred porodom a vsetko slo so mna von spolu s malym....
Aplikuje sa v pohode - ved si precitas navod

klaruska1
31. aug 2008

Holky všem doporučuje YAL gel, je to super-snadné zavedení-mě to zaváděla porodní asistentka-bez bolesti a všechno bylo v pohodě, účinek u mě asi do 15 minut 😉

kopcik
3. sep 2008

já jsem asi divná, ale já jsem se na klystír vysloveně těšila 😅 byla jsem tak vyhukaná z porodu, že jsem dlouho nemohla na WC a bála jsem se, že i s mimčem vyjde kdo ví co... vůbec to nebolí a pak se mi tak ulevilo, protože ze mě spadl zbytečný stres

renejaarudolf
5. sep 2008

Ja som bola rada za klistir po pravde a s prepacenim,ale už davno som sa tak dobre nevy..ala ako tenkrat 😅

dula_renka
6. sep 2008

marcela laz...vidím, že ti dievčatá odpovedali, aj za mňa, ospravedlňujem sa, dlhšie som tu nebola, som si dovoľovala na dovolenke 🙂 YAL považujem aj ja za šetrneší, ale najlepšie je veriť svojmu telu, sama cítiš čo by si najradšej prijala, tak to urob 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre