Dostali ste pred pôrodom klystír?

funilieta
28. jan 2008

ahojte maminy. Chcela by som sa opytat, ci kazda z vas dostala pred porodom klystir, lebo som pocula, ze hje to dobre pre babo, ale aj tak ho vraj nie vzdy podaju. Tak neviem. Nie je mi to jasne. A ked ste ho nahodou nedostali, tak ci nevznikali pri porode nejake neprijemnosti s tym spojene. Vdaka.

zankaj
9. nov 2012

@majuska0407 Dakujem uz sa jej neviem dockat 🙂 nech uz je tu 🙂

bubliinka
9. nov 2012

@majuska0407 : To závidím ,, já doufám , že mi to tlačení teď půjde rychleji 🙂

majuska0407
9. nov 2012

@bubliinka ale vas tie jednotky sprevadzaju Laurinka 1.11 a chlapček 1.1 (predpoklad) Užastnéé 🙂 🙂

werunqa
29. nov 2012

ne,na to uz nebyl cas 😉

althejka
17. júl 2013

Klyzmu som dostala pocas kontrakcii, co bolo dost neprijemne, lebo potom som musela sediet na wecku a riesit tam tym padom dve veci naraz 😀 tym ze mi ho dali neskoro, uslo sa im este aj na porodnom stole ,ach jaj.ale v podstate je to potrebne, bezbolestne, ucinne a je to to najmenej co ma pocas pobytu v porodnici trapilo 😀

lenka_b
17. júl 2013

Nie, v Irsku to nedavaju. Na WC som isla normalne sama v nemocke. Bolo to spontanne. 🤐

zuzanocka
17. júl 2013

Nie. Ale dostala som cipok 😝

mukiii007
18. júl 2013

Ja som dostala, nebolo to nič hrozné. 🙂 Potom som len musela vydržať. V ten deň som im tam urobila 15 minútový rekord a popritom som skackala ako srnka 😀

ada510
18. júl 2013

Ahojte ktoré ste rodili v poslednej dobe na antolskej dali vám klistir či cipok?

sheima
21. júl 2013

Dostala jsem u obou mých porodů...a teď čekám třetí miminko a rozhodně nebudu proti němu.....spíš si myslím že mamince uleví.....

stefit
21. júl 2013

ja ani pri jednom..v zahranici to vobec nerobia....a tu na Sk som to odmietla... 😉 a bolo vsetko vpohode..

diusik
21. júl 2013

pri prvom nie,pri druhom ano,a podla mna je to uplne zbytocne trapenie rodiacej,ak by sa dalo,pri tretom by som odmietla,ale nechcem napalit personal,uz ked sa chovaju aj tak vetsinou hnusne,zial

adelka21
21. júl 2013

Ano a byla jsem rada, při druhé době porodní jsem se pouze soustředila na miminko a ne na to jestli se pose....Každopádně se me zeptali jestli chci,nedělali automaticky. Krasne me to uvolnilo a porod se posunul dal🙂 Kamoskam to já osobně doporučuji 🙂 a ne všechno co je v zahraničí je lepší🙂 🙂 🙂 Takže za me jednoznacné ANO.

xabri
21. júl 2013

Dostala som a riadny🙂))Bola som prečistená na celý týždeň🙂)))Nie je to nič hrozné a s odstupom času môžem povedať, že som sa cítila akási ľahšia 😉

jancip
21. júl 2013

Myslím, že se z toho dělá zbytečný bubák...není to nic strašného a já osobně jsem pak měla i lepší pocit. Asi bych mohla odmítnout, ale neměla jsem důvod.

simik2309
21. júl 2013

Mne osobne klystir nerobi doteraz neviem preco, ale poviem vam ze teraz si ho urcite sama vyziadam.. po prvom porode ma stolica chytila hned na druhy den co som sa dobreze nestverala po stene nakolko som mala este aj zadok zasivany.. tak si myslim ze radsej to tam riadne precistit, aby sme tych par dni mali pokoj..:D

1martulka
29. júl 2013

My sme do nemocnice dorazili rano okolo 6 hod., mala sa narodila o 20 hod....lekarka sa ma pytala, ze kedy som bola naposledy na velkej a ja, ze predchadzajuci den vecer...a kedze v nemocke mi uz nic jest cely den nedali...tak ze ani klystir nie je treba...ale uz som na to bola psychicky pripravena, ze mi ho daju...pytala som sa na to vela mamiciek a ze to nie je sice neviem aka prijemna vec, ale ze v pohodicka aj tak...takze toho som sa nebala...zavisi urcite aj od toho, v akej dobe porodnej ti ho podaju, pretoze ja som po oxytocine mala neskutocne bolesti, zvracanie, triaska a do toho, keby mi mali dat klystir...tak to by bolo fakt brutal...

blackcat8885
12. aug 2018

Mozno odveci otazka ale nemozem si dat prehanadlo namiesto klystyru? Mam z klystyru traumu fakt je to hrozne

vyhuelka
12. aug 2018

@blackcat8885 preháňadlo určite nie... to skor nejaku alternativu, viem že sa dajú kúpiť nejaké šetrné čo si aplikuješ sama

sense
12. aug 2018

@blackcat8885 prehanadlo nie...su aj.mikroklystiry kt aplikujes doma a nie je to nic hrozne...ja sim pred porodom klyst ani.nemala telo sa vycistilo samo

myjusiatko
12. aug 2018

@blackcat8885 proste klystyr odmietni. Ja som si nedala dat. Nebol problem.

nela6
12. aug 2018

@blackcat8885 ja som im povedala, ze to uz neni nutne, kedze telo sa samo cistilo cely den /asi 10x som bola na velku potrebu/, ale neustupili, a bol fakt nanič, sa vrátila asi akurat tak ta voda, trochu sfarbena.... Ale nevedela som, ze sa da odmietnuť... No kamoške v taliansku nedali a citila sa neprijemne ked pocas pôrodu ehm vytlačila aj nieco ine ako dieta;)

myjusiatko
12. aug 2018

@nela6 mas pravo odmietnut akykolvek zakrok. Pre buducnost.
Ono, ze nieco vylezie sa moze stat tak ci tak. To neovplyvnis a oni na to su zvyknuti.

nela6
12. aug 2018

@myjusiatko ja viem, ze nehody mozu byt, caka ma zachvilu dalsi pôrod a je mi smutno ako citam o nasom zdravotníctve, a iba sa modlím, aby som vystihla personál v dobrej nálade 🙄😟

myjusiatko
12. aug 2018

@nela6 drzim palce, nech je vsetko podla tvojich predstav. Aj mna to za cvilku znova caka. Ale rodim v dobrej porodnici. Tak nemam take obavy. Na sk by som rodit uprimne moc nechcela.

brita
12. aug 2018

Baby,preco sa toho klystira väčšina žien desí? Ale fakt sa čudujem,lebo mne ho dali pred cisárom a úplná pohoda,ani som nič necítila,potom som si posedela na wc,aby som sa vyprázdnila a bolo.co to niekoho bolelo a má z toho teraz strach alebo ako to je? Aj kamarátka sa toho boji a ja jej hovorím, že veď to nič nie je,lebo ja mám vážne takúto skúsenosť...

soviatko
12. aug 2018

@blackcat8885 Nás na predpôrodnej príprave upozornili, že si nemáme dávať preháňadlá, lebo sa môže stať, že zaúčinkuje aj u bábatka v brušku, ktoré sa vyprázdni do plodovej vody a vtedy nastanú veľmi nepríjemné komplikácie. To by som naozaj neriskovala.

galioska
12. aug 2018

@funilieta v uk nedavaju, len menia podlozky😆

myjusiatko
12. aug 2018

@brita mne to proste vadi, uz len ta predstava. Nechcem to zazit a pri porode to moze mat aj negativne ucinky. Nie len pozitivne. Som za prirodzeny porod a k nemu klystyr nepatri. To su moje dovody.

sisaka
12. aug 2018

Ani v Kanade nedávajú, väčšina žien sa aj tak nepo... a komu ujde tak neriešia. Ja som nemala a ani náhodou som nič okrem dieťaťa nevytlačila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre