Dovolili by ste, aby vás pri pôrode fotil niekto z rodiny?

jancca321
30. jan 2016

Niekto mimo partnera

mawka
30. jan 2016

nechapem. ty budes rodit za ucasti viaceych ludi z rodiny? ci doma? a preco by si ta mal niekto fotit? a vlastne preco fotit porod samotny, to mi nejde do hlavy.

kikuleenka
30. jan 2016

Nie, ani muza som k porodu vobec nechcela. Ale to som ja a moje rozhodnutie. Kazdy nech si spravi, ako sa mu paci 🙂

kathrin17
30. jan 2016

urcite nie....nepride mi to vhodne a naco aj?Nepoviem po porode sa odfotit ako rodinka, ale samotny porod je podla mna tak intimna vec, ze to by sa fotit ani nemalo.Moj nazor teda.

dionyzka
30. jan 2016

tie najdolezitejsie momenty Ti zostanu zapisane v srdci. Tam niet co fotit, jednu krasnu fotku Ti spravi i sestricka, ked budes drzat uz babatko v naruci.

evelynm
30. jan 2016

Rozhodne NIE. Nevidim jediny dovod, preco by v takejto intímnej chvili mal byt pri mne niekto z rodiny a este ma aj fotit!

seahorse27
30. jan 2016

Ja nie, mne taketo nieco nechybalo pri porode. stacil manzel a fotil hlavne dieta a nie mna 😕 Ale ak si niekto praje mamu, otca, stryka, tetku....aby fotili prave rodiace sa dieta a intimne partie rodicky, kazdy z iného uhla, tak prosim 😀 Ak to porodnica umozni...vsak kazdy mame iny prah intimity....

lavinis
30. jan 2016

nie

lubica285
30. jan 2016

Urcite nie. Partnera k porodu nechcem. Ani by to nezvladol 🙂 A rozmyslam nad maminou.

xckaret
30. jan 2016

Ty si potrebuješ dať do albumu foto ako rozcapená ležíš na stole?

inull5
30. jan 2016

V nijakom prípade..ani za peniaze ani za nič.my sme boli s mužom rovnakého názoru,že ja som ho nechcela,a on ani ísť nechcel..A keby aj chcel,tak tam jednoducho nepôjde a bodka..A ešte s foťákom aby tam strasil..už som zažila rôzne situacie- napr na návšteve otvorim album a tam fotky zo samotného pôrodu,otras,akého ako to chlap keď išli zapíjat dieťa ukazoval..A keď už spomínate ten foťák..na vzdycharni išla dat sestrička nastávajúcej mamičke klystir a chlap už utekal za nimi na záchod s foťákom..tak to je vrchol..mohla mu ho dobre osrat ten foťák..

bobulazelena
30. jan 2016

No ja zatial bohuzial nie som tehotna ale osobne ja nechcem ani partnera pri porode a ani fotky. Ale rovnako ako lubica 285 by som zvazovala maminu. Predsa len by som tam radsej chcela mat zenu ktora to uz ma za sebou. Manzel je mimo aj ked mi beru krv 🙂 a tie fotky fakt neviem kto by sa na ne potom pozeral...

baaambulkaa
30. jan 2016

určite nie...🙂 manžel pri pôrode bude, ale odfotí malého keď nám ho dajú prvýkrát, to stačí....určite nechcem niekoho cudzieho, aby tam bol v takej intímnej chvíli plus si myslím, že by tam len zavadzal, keď tam bude behať s foťákom...ja sa čudujem fotografom, ktorí takúto službu ponúkajú....príde mi to úchylné

tyelde
30. jan 2016

Nie, a ani by som im nedovolila aby pri tom boli prítomní 😕

katuliena82
30. jan 2016

urcite by som to nedovolila

hrjanka
30. jan 2016

nie, nedovolila by som to ani partnerovi

andrea1010
30. jan 2016

uf, tak to nie, určite sa na to nebudeš chcieť veľmi pozerať, ja by som tam nikoho nepustila, chudák budúci ocko by to ani nezvládol a ja si to divadlo určite užijem radšej sama 🙂

jabadaba
30. jan 2016

a co ako by malo byt fotene? Dieta? Kriciaca matka? Jej intimne partie v nie zrovna najatraktivnejsej kondicke ci vsetko dohromady? Zalezi na tebe, tvojom nastaveni ako vnimas vlastnu dostojnost. Ak mas dojem, ze si vec verejna, klido pido sa nechaj zvecnit dokoran....Proti gustu ziaden disputat.

eliniatko
30. jan 2016

partner pri pôrode, určite áno. aj ako podpora, aj ako ochranca v prípade nervóznych či buzerujúcich lekárov/sestier. ak veľmi chceš aj ťa odfotí. ale pôrod je tak vyčerpávajúca, krvavá miestami, povedala by som aj nechutná vec v zmysle vizuálnom (pocitovo je to niečo iné, ale proste krv, tkanivo, bolesť, pot, žena v otrasnom stave, niekedy krik, skrivená tvár od únavy, bolesti, vyčerpania, strachu...) že netuším prečo by som to chcela fotiť. a ak, tak určite nie ešte niekto ďalší pri pôrode, okrem otca ktorý ženu má ochrániť... otec čo to nezvládne, uch, každému čo mu patrí, ale takého muža by som ja osobne nechcela.

igorstancik
4. feb 2016

pozdravujem vas damy. natrafil som na tuto temu, tak som zvedavy na vase nazory, ked si pozriete moju reportaz z cisarskeho rezu. pekny den vsetkym 🙂
https://www.modrykonik.sk/blog/mariosmykal/article/fotoreportaz-z-porodu-neslo-mi-o-nafote-ova1es/

cottonwomen
4. feb 2016

jaska, najlepsie priamo akt rodenia z rodidiel 🙂

katkakovac
4. feb 2016

@igorstancik presne toto ma napadlo, ze nedavno som tu citala super clanok aj z fotkami. Zalezi na tom z akeho dovodu by sa malo fotit. Mne by to asi nevadilo, pokial by fotograf nenarusal moje sukromie a neotravoval ma. Mne napriklad spominany clanok a hlavne tie fotky pomohli urovnat si v hlave niektore myslienky, ktore ma prenasledovali po sekcii. Takze ja by som do toho isla, ale za vopred danych podmienok😉

michaela80
4. feb 2016

Mne pri druhom porode - sekcii bola vtedy este priatelka mojho brata teraz uz manzelka.. bola v 4. rocniku mediciny a mam uzasne fotky ako malinku postupne tahaju z bruska von a potom aj hned ako ju vybrali tak video ako ju osetreju ... je to krasna spomienka...a bolo mi aj lahsie ked tam bola ona so mnou ..manzel nezvlada krv tak ten ma nechal v stichu samu a cakal na chodbe

vroni
4. feb 2016

Nie, nedovolila by som, aby ma ktokolvek fotil. Partnera som pri porode mala obidvakrat, bol pri stvoreni dietata (a "zvladol" to 🤐 ), preco by nemal byt pri jeho prichode na svet. Z rovnakeho dovodu by som pri porode nechcela mamu, kamaratku ci kohokolvek ineho.

lemurko
19. feb 2016

No ja som asi teda z kategorie uchylny fotograf, pretoze keby ma niekto o fotenie pôrodu poziadal, tak sa na to urcite dam. Mam dve deticky a na oba porody mam krasne pomienky. Pri druhom sa snazil fotit manzel mojim fotakom, ale az ked sa dcerka narodila. Tie fotky su uzasne, a velmi lutujem, ze nemam tych fotiek viac. Ak by som niekedy mala este tretie dieta, tak sa dohodnem s kolegynou. Skratka pre mna boli oba porody to najemotivnejsie, co som za cely zivot zazila. Sice narocne a miestami take, ako to tu drsne opisovali niektore kocky, ale taky pretlak emocii som nikdy nezazila. Pozrite si na webe, napriklad cesku fotografk Katku Svobodovu, ma na stranke viac nafotenych porodov urobenych v prezentaciach vo vkusnom cb prevedeni s hudbou. Placem pri tom, ako mi zimomriavky a spomienky behaju po chrbte. Myslim, ze dobry fotograf nezavadzia, neobtazuje a zachyti presne to pekne z prichodu babatka na svet.
Ja by som opacne nechcela, aby ma v takomto pripade fotil niekto mobilom, kto teda nie je az tak doma vo fotografii. Tam sa moze stat, ze na fotkach budu veci, ktore tam byt nemaju, ze bude zavadzat, obtazovat atd. A potom tieto fotky fakt nie do rodinneho albumu.

marca11
22. mar 2016

ja som rodila v čechach a tam je to uplne normalne bud kamera alebo foťach..manžel bol pri pôrode a cely pôrod mam natočeny a je to neskutočne krasne ..hoccikedy si to pozriem.druhe som mala cisarskym/na slovensku/ a nedovolili mi to ačo je mi to velmi luto,,škoda!tie fotky odporučam

maros747
4. apr 2016

Dobrá otázka, hmmm....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre