Druhé zašívanie po jednom pôrode

sisa0310
16. jún 2014

Baby som zufala...
Od porodu preslo viac ako dva a pol roka, "skusena" pani doktorka ma tak krasne pozasivala, ze som trpela tri mesiace po porode, štychy sa rozpadli, zahojilo sa to "krasne" po par mesiacoch tak, ze som bola pred tyzdnom konecne (po dlhom odhodlavani) na prešivani... A problem zacal zaseeee ☹ Mam ukrutne bolesti, nemozem sediet, nemozem behat za malou, ledva navarim, operiem... Aj to zo zatatymi zubami... Pozeram sa stale "zospodu", dnes mi zacal akysi silny biely vytok, mam pocit ze rana sa nezacelila, ale otvara... Neviem co mam robit, som nervozna, vlasy by som si najradsej trhala... Stipe ma to, boli,trha ma v tom, močim v sprche s tym, ze si davam hned aj sprchu na ranu... Vybrala som ATB a stale je horsie... Presla si tu niektora mamina podobnym problemom?
Co mam uz robit?
Za tri dni mam kontrolu, no neviem si predstavit ako sa vyštveram na kozu a rozkrocim nohy...
Poradte mi prosim vas...

myzma
16. jún 2014

@sisa0310 ahoj, mrzí ma, aké máš ťažkosti, mojou radu je ísť hneď k lekárovi nech to pozrie, za tri dni môžeš mat brutal zápal, nečakaj. Dovtedy ak chceš čakať na termín o tri dni repík, alebo rosalgin alebo dačo na vysusenie, hojenie, dezinfekciu

titkovamiriam
16. jún 2014

@sisa0310 tiež by som nečakala tri dni-tvoj priebeh hojenia nieje normalny ,tak radsej chod na kontrolu skor...a drzím palce

sisa0310
autor
16. jún 2014

@myzma
@titkovamiriam rano budem musiet ist, uz mi je do placu, toto nieje normalne...

asimama
16. jún 2014

repikovy odvar..prikladaj si na ranu obklady..a byt tebou nenosila by som nohavicky..nech sa to vetra..lepsie sa ti to bude hojit..alebo len bavlnene..

titkovamiriam
16. jún 2014

@sisa0310 škoda že ti nerobili po šestonedelí ked to bolo spravene zle to museli na konrole vidiet...v tomto období ked su tie to horka sa to o to horsie hojí ☹

sisa0310
autor
16. jún 2014

@asimama akosi sa bojim davat obklady, aby to nemokvalo, ci?
nohavicky veru ani nenosim teraz, ale som skoro len doma zavreta 😞

jul11
16. jún 2014

@sisa0310 sprav si repikovy caj a lej si to v sprche na ranu alebo si sadni na chvilu do vane s repikom,to nahradi obklad a je to aj rpakticke,ide to sup sup. ja som si po porode po rupture 3stupna liala repikovy caj aj 5x za den a pekne sa to hojilo.drzim palce

sisa0310
autor
16. jún 2014

@jul11 cize idem kupit repik.. A mam vydrzat tie tri dni do kontroly??? Myslite ze sa zahojim aj s repikom???

lucianakoniku
16. jún 2014

@sisa0310 ahoj, mne sa tiez po porode stichy rozpadli, ale po druhom siti sa to zacelilo a uz je to v pohode, mrzi ma ze mas tym taketo problemy...k doktorovi chod cim skor, necakaj s tym. ked sa mne rozpadlo sitie, na operaciu som cakala asi tyzden, chceli to robit az po tom co som vybrala antibiotika. zatial som si to dezinfikovala betadinom. repikove obklady som si davala az po operacii, ale len chvilu, len som ten repikovy odvar naliala na poporodnu vlozku a to som si na chvilu prilozila. drzim palce nech sa ti to da do poriadku, presne viem ako ti je, je to fakt strasne neprijemne, clovek sa z toho ide zblaznit...

darina1952
16. jún 2014

@sisa0310 určite zájdi na pohotovostnú gynekologickú ambulanciu do nemocnice - máš akútne ťažkosti po zašití tak prečo by si mala trpieť pri práci doma a starostlivosti o dieťa??? nech to radšej pozrú či je to OK. 😉

inffinity
16. jún 2014

@sisa0310 ahojky ja sem mela lroblemy jako pises ale hned po siti po porodu.. jak nas pustili domu co krok to slzy nebyla sem schopna vubec chodit..byla sem na pohotovosti vydesinfikovali mi to a doma sem se oplachovala rosalginem a sedavala v repiku..pomohlo mi to..za par dni bolesti i zapal presly..

asimama
16. jún 2014

@sisa0310 repik ti to krasne zasusi..on je protizapalovy..neboj sa moja..ja po cisarskom..a zachvilku som nevedela,ze ma rezali..drzim palceky

seahorse27
16. jún 2014

Repik je naozaj super a existuje dokonca aj specialny sprej na hojenie rany po nastrihu - da sa kupit v lekarni. Ale v takomto akutnom stadiu by som asi skocila na pohotovost, ked sa to vobec nehoji a skor to mokva.

sisa0310
autor
16. jún 2014

@lucianakoniku
@darina1952
@inffinity
@asimama
@seahorse27
idem sa zblaznit, bola som len v lekarni na repik a pohorsilo sa mi... Asi mi to trosku uz aj krvaca, kurnik radsej by som porodila osadu ako takuto bolest prezivat... A to som si myslela ze znesiem vela...

kadri
16. jún 2014

@sisa0310 mala som problemy so sitim po prvom porode (nastrih, ktory sa trhal dalej) polroka... do rany sa mi dostal zapal, dlho mi trvalo, kym som to riesila s gyn. pri druhom porode som hned toto riesila s porodnikom, ze ak nemusi, nech ma nestriha a rozpovedala som mu o problemoch. sitie bolo a tak som mala 2x denne naordinovane dezinfekcne oplachy zvonku, normalne mi to chodila sestricka olievat roztok hypermanganu (slaboruzovy) pokracovala som s tym aj doma niekolko tyzdnov a vsetko sa zhojilo krasne. takze ti dobre radia oplachy, aj repik je vyborny, existuje aj jedna mast speci na to, ak si spomeniem, dopisem

majdus
16. jún 2014

Chudatko :(
Ja sa tiez pridavam k maminkam, kt.odporucaju repik, to je naozaj vyborny pomocnik. Ja som to mala dole tiez skarede, dva razy ma sil, lebo som dost krvacala, ale bol to vraj dobry doktor. Ja som ok, tak asi bol. A este moja mamca mi poradila este jednu hojivu specialitu - nakvapkat na vlozku harmancek (chamommile, dostat v lekarni za 6eur, pouzivam aj pri drobcovi, ked ma daku ranku, zapareniny na ritke a slabinach), nechat chvilu posobit. Na flasticke je sposob pouzitia. Riedi sa to. Mozno aj to by pomohlo, urcite upokojilo. Skoda, ze sa ti neda oddychovat. :( Prajem vela sil a zdravia! Maria

kadri
16. jún 2014
zuzi0110
16. jún 2014

@sisa0310 Ja ta chapem :( Mne robili pred rokom plastiku pošvy kvoli tomu ze som pred 12rokmi mala rutinny nastrih. Celé sa mi to rozpadlo a spravili sa mi tam lipómy. Lekárka konštatovala, že ide o reakciu na šicí materiál. Močila som iba pod sprchou a tiež som si to liečila repíkom, veľa ležať na chrbte s rozkročenými nohami a vetrať Ďalsie deti som rodila už bez nastrihu na šťastie.

sisa0310
autor
16. jún 2014

@kadri myslis ze po tej masticke mi ti nebude mokvat este viac???

kadri
16. jún 2014

@sisa0310 odporuca sa to aj na hemoroidy a trhliny v konecniku, co su krvacave bolestive stavy, tak by nemalo.
Zloženie: glycerín, chitosan, rastlinné výťažky, vitamín A a E

chitosan zastavuje krvacanie, je antibakterialny a protizapalovy

inffinity
16. jún 2014

@sisa0310 bez radeji na pohotovost, kuknou ti to a vydesinfikujou..drzim palce at uz te to neboli ☹

sisa0310
autor
16. jún 2014

Baby dakujem, celkom ma to aj psychicky podrzalo...

mimibb
17. jún 2014

@sisa0310 Kup si v lekarni- Dermo-chlorophyl spray- mne velmi pomohol...po porode som bola sita z vnutra aj z vonka a vdaka tomuto sreju sa mi rany pekne zahojili...pekne dezenfikuje aj urychluje hojenie 🙂

sisa0310
autor
17. jún 2014

@mimibb kolko cca stoji prosim ta???
uz som dala do liekov 45€ 😞

mimibb
17. jún 2014

@sisa0310 do 6e kupis urcite...tu na nete ho maju za 4,75 e http://www.mojalekaren.sk/dm-dermo-chlorophyl-s... 🙂

sisa0310
autor
17. jún 2014

Ano za 4,80€ som kupila, dakujem 😉
ako casto si si sprej davala???

@mimibb

mimibb
17. jún 2014

@sisa0310 davala som si ho vzdy po sprche...a to som sa po kazdom pouziti toalety sprchovala...cize x krat za den... tym sprejom nic nepokazis.. 🙂

norcima
17. jún 2014

@sisa0310 aj ja som ho pouzivala, len davaj pozor lebo farbi na zeleno aj oblecenie.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa0310
autor
17. jún 2014

@mimibb ano aj ja tak robim...
@norcima ano, kupelku uz mame na zeleno 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre