Druhý pôrod cisárskym rezom

ywula
25. júl 2012

Ahojte dievčence....hľadám ženičky, ktoré už rodili dvakrát, alebo viackrát cisárskym....aké to bolo po druhýkrát, na čo sa mám pripraviť....bolo to bolestivejšie, alebo rovnaké, a hlavne ako prebiehalo tehotenstvo...často mávam v noci kŕč v brušnom svalstve....môže to byť spôsobené predchádzajúcou sekciou?
....ďakujem.... 😉

chakrim
25. júl 2012

ahoj Yvula, tiež ma čaká druhý cisársky rez v novembri a vraj každá žena to znáša inak. Jedna baba na forum rodinka, kde si píšeme, mi písala, že pre ňu to bolo približne rovnaké a malo to jednu výhodu, mala veľmi škaredo zrastenú prvú jazvu a keďže druhý rez ide po tej istej jazve tak jej to stvrdnuté vyrezali a teraz ju už má krajšiu.
A tie kŕče v noci ... ako to cítiš ako normálny kŕč alebo ako tvrdnutie bruška pri sťahoch maternice? Lebo mne v noci (a nie len v noci) tvrdne bruško a lekár mi kázal brať magnézium 3x denne.

ywula
autor
25. júl 2012

@chakrim ahoj.. 🙂
aj mňa čaká cisársky v novembri....🙂...tak pevne dúfam, že to bude aspoň tak dobre, ako to bolo po prvýkrát....prvý som mala v septembri 2010....mala som len spinálnu, takže si všetko pekne pamätám...dúfam, že to bude takto aj teraz...hrozne sa bojím toho, že by ma uspali...nechcem si ani predstaviť ten pocit, keď sa prebudíš a neviem na čom si...či je s mimčom všetko ok...a tak ďalej...ty si bola v narkóze?...
...kŕče mám už od začiatku tehotenstva, ale nie sú veľmi časté...skôr by som povedala že ide o krče svalov na brušku, nie maternice...ale je dosť nepríjemné, asi ako keď bežne dostaneš kŕč do lítka,...napr. včera v noci som si kýchla a dostala som kŕč...v mieste zošitia.../ranu z predchádzajúceho cisárskeho mám peknú, žiaden problém/....musím sa potom schúliť do kĺbka a čakať kým to povolí...:(....ale tak dá sa to prežiť....
...a kedy máš deň D...???.... 😀

zuzulaxx
26. júl 2012

@ywula ja som mala 4 sekcie ...ak máš otázky kludne mi píš poštu ....rada poradim 😉

1stefi121
8. okt 2012

ja som druhykrat tehotna a pravdepodobne ma čaka druha a už mam panicky starch od terza či sa zobudim po narkoze.

mcstanino
8. okt 2012

ja som rodila dvakrat cisarskym. Prvy porod super. Ten druhy prebiehal rovnako. Pri oboch som mala len spinalku.
No co bolo na tom najhorsie, ze som dostala postepiduralny syndrom. (to uz som si nastudovala doma). Straaaaaaaaaasne bolesti hlavy. Tie neprajem nikomu. Najlepsie mi bolo len lezat. No da sa to? Dve deticky, domacnost... Bolesti trvali asi tak mesiac.
Takze odporucam, ak sa Vam nieco taketo stane, tak este v porodnici si ziadajte konzultaciu s anesteziologom, ktory bol pri porode. Ja som sa stazovala porodnikovi a tak mi davali injekcie od bolesti, potom tabletky, no fakt nepomahalo.
Potom az doma som si nacitala, ze je to sposobene tou epiduralkou (zla teda hruba ihla, zly sklon vpichu....) a je to potrebne potom povedat tomu anestez., lebo vraj ten vam to moze nejako odblokovat.
Tak asi tak.
Inak porod v poho.
Drzim palce

1stefi121
11. okt 2012

Baby mate niekto skusenosť s tym že mate žlčnikovy kamen zachvaty nemam a iž ho mama 2,5 roka či by som mohla rodiť sekciou alebo je to problem.

1stefi121
12. okt 2012

Baby mate niekto skusenosti s primarom Folkorom aby nepovolil druhu sekciu po prvej sekcii, trval aj vam an tom aby ste po 3 rokoch od prvej sekcie rodili spontanne aj asa bojim nakloko hrozi ruptura maternice, inka mam doktorku Zambovu.

mamina2111
12. okt 2012

Ja som mala cisárský v novembri 2008 a o 3 mesiace ma to zrejme čaká znovu....bola som uspatá celkom..čo bolo fakt najhoršie. Dúfam že teraz mi aspoň nebude tak zle ako po prvom zobudení...inak pohoda.

stana34
12. okt 2012

pisete tu ako vas bolela hlava ,ja som mala teraz 3 cisarsky v spinalke a sestricka mi hned povedala aby som nedvihala hlavu pretoze ma moze potom boliet,tak som si ju len tocila.

1stefi121
12. okt 2012

Baby mate niekto skusenosti s primarom Folkorom aby nepovolil druhu sekciu po prvej sekcii, trval aj vam an tom aby ste po 3 rokoch od prvej sekcie rodili spontanne aj asa bojim nakloko hrozi ruptura maternice, inka mam doktorku Zambovu.

1stefi121
15. okt 2012

ˇZienky a vy mate indikacia na sekcie aj teraz. U nas veľmi nechcu povoliť sekciu ak je to taky časovy odstup 3 roky. Podla našich lekarov tu v mi možeš rodiť normalne ak nemaš indikacie na to.

elizabeth22
15. okt 2012

@1stefi121 ale ved to je lepšie rodiť po 1 SC prirodzene 🙂 a nemusíš mať hned rupturu,rez sa ešte pred porodom kontroluje,či dostatočne drží ,či je pevný na to,aby zvládol prirodzený pôrod,takže neboj sa 🙂 a ked nemáš na to indikácie,aby si rodila sekciou,tak to je výborné 🙂

1stefi121
14. nov 2012

Bože ja sa ja bojim druhej sekcie.Ako to
dopadne.

jojka7777
19. nov 2012

ahojte baby, chcela by som sa poradiť. Som 4 mesiace po sekcii a som znovu tehotná, Je to závažné z hľadiska jazvy?
Má niekto skúsenosti, že otehotnel tiež tak skoro? ďakujem

jojka7777
19. nov 2012

ahojte baby, chcela by som sa poradiť. Som 4 mesiace po sekcii a som znovu tehotná, Je to závažné z hľadiska jazvy?
Má niekto skúsenosti, že otehotnel tiež tak skoro? ďakujem

zzzz128
19. nov 2012

@jojka7777 ahoj,4 mesiace je príliš skoro. Po porvej sekcii som mla zakázané 2 r otehotnieť,po druhej-nikdy ☹

tepka
28. máj 2013

Ja som mala prvu sekciu v narkoze zase by som ja nechcela spinal nemam na to odvahu☹po prebudení bolesti skôr kontrakcie na druhy den sme sa museli postaviť bol to des☹bolelo ma to asi tyždeň najhoršia bola stolica☹inak ok ale aj mam obavy cisaraku druheho neviem ale chcem ho určite viac sa obavam klasickeho porodu....najhoršia bola asi ta hadička čo vyberaju ten vyvod brrrrr auuuuuuu mali ste to všetky?

fanynka83
28. máj 2013

pocuvajte kocky potrebujem radu teda skor by som chcela pocut vas nazor.pocula som ze niektore zeny co je jasne nemaju problem aj odrodit viac krat cisarakom a niektore ked mali raz neznamena to ze musia aj druhy krat mat.nehrozi vsak potom pri normalnom porode po cisaraku nejake roztrhnutie maternice a podobne veci?pocula som aj ze ked je rez vedeny horizontalne aj vertikalne zaroven (proste vecsi ako bezne byva)tak uz nie je sanca normalne rodit..tak ja neviem..dakujem za kazdy nazor..

stellamaris
28. máj 2013

@fanynka83 ahoj,mne vravel Doktor,ze druhy porod moze byt po cisarskom aj prirodzene,zalezi od toho,preco bol prvy cisarsky.Mne robili prvu akutnu sekciu kvoli preeklapsii,pri druho dietati pojdem zase cisarskym,pretoze lekari predpokladaju znovu komplikacie a zdravotne nie som na tom dobre,to by bol prirodzeny porod velke riziko.Ty myslis na rupturu maternice, ta je mozna vzdy....predsa cisarsky je velka brusna operacia.

brumka
28. máj 2013

@fanynka83 jasom mala akutnu sekciu a teraz ma caka planovana lebo mam dake problemy sice niesu velmi vazne ale mam ich viac tak aj koli rupture idem a chem na sekciu... moj gynekolog mi vravel ze on 2 sekcie a koniec aze mal pripad ze robil sekciu po prvej a ze zena mala stastie ze mohla mat rupturu ze ranu na amaternici ze mala taku tenku ze videl normalne babo. takze moj gynekolog je skor po sekcii sekcia ale u mna rozhodne porodnik ale mam papiere nato takze snad. lebo neviem ci si sledovala co sa stalo v trnave jedna zena mala rodit sekciou, dali ju prirodzene a pre rupturu museli SC a maleho ma v kome. je to len jeden z pripadov nemusi to byt pravidlo ale ja napriklad riskovat nechcem

olejka
28. máj 2013

ak mozem porovnat, tak ja som mala 1.cisarsky v celkovej narkoze ten pocit po prebudeni z narkozy bol hnusny akoby ma prevalcoval tank..a este som zvracala...
hned na druhy den som mala taky stres...nutny natlakom sestier a lekarmi vyvolany pocit ze sa musim rozhybat a skoro som zabudla na bolesti ked som si pre babo sama lietala na novorodenecke oddelenie...bolo to ovela lepsie ako hadickova pohroma po
spinalke...
bola som fakt bezmocna s redeny a cievkou este aj po vykrvacani oslabena a to nevravim o horucke takze este aj antibiotika...
ale vidiet dietatko hned po vybrati z bruska stalo za to...mala som extra davku oxitocinu kvoli tomu ze sa mi nestahovala maternica..asi aj preto ze mi pred porodom dali magnezium.... 🙄
..takze hormon lasky robi svoje 😀 uzasne zamilovana som sa citila a kricali na mna preco nespiiiim no ako by som mohla po tom,,vzruso zazitku" ako sa vo mne sparali a otvarali a zatvarali mi brucho...a lietali okolo mna s transfuziou...waaaaaaaaa

Zacinajuci porod som zazila a myslim ze kto moze nech radsej dobojuje...trochu mi je luto ze sa u nas zacata senzacia skoncila cez brucho....a to mam tri cisarske ...vsetky po rozbehnutych kontrakciach, pri jednom aj tlaky a pokus o vaginalny...a roztrhnutie tam dole....a dva s odtekajucimi plodovymi vodami....uf....zastavene pre zlu polohu...
uz som pisala v inej teme ze je dokazane ze vaginalny prirodzeny ma vyznam pre imunitu babatka..tak sa nechcem opakovat...a prajem spravne rozhodnutie kazdej mamke...
ps...viete ze sterilizaciu po tretom cs mozte odmietnut?iba na okraj.. 😉

stellamaris
28. máj 2013

@tepka ty myslis tou hadickou asi drenaz,no to ma asi kazda,aj ja som sa bala jej vyberania,mne sestricka vravela,aby som sa nadychla,ukazala na okno a rychlo mi ju vytiahla 🙂 inak cakala som po cisarskom horsie bolesti,dali mi nieco proti bolesti do infuzie asi,bolesti boli minimalne,okolo jazvy....

brumka
28. máj 2013

@stellamaris ta hadicka sa dava len pri narkoze ze? ja som mala proti bolestiam 4 dni infuzie+niekolko druhov antibiotik

dionyzka
28. máj 2013

@fanynka83 ... no je to tak, ze nemusis mat urcite po prvom cisarskom aj druhy cisarsky. Mozes sa pokusit i o prirodzeny porod - ja som tak skusala. Pri druhom sa mi natrhla maternica a ihned som musela pod noz. Mala som dobreho lekara, ktory od zaciatku porodu pri mne sedel, stale kontroloval a ked sa mu to prestalo pozdavat, povedal, ze sa ide sekciou. Takze my sme to zvladli na komplikacie dobre - dieta zdrave i ja. Zenske veci i rez - vsetko v poriadku. Toto nechcem strasit - je to tak, ze je tu riziko rotrhnutia maternice a v tomto pripade vysoke riziko vykrvacania. Riesi sa to tak, ze rychle akutna sekcia a popripade vybrat maternicu. Je to pripad od pripadu. To riziko komplikacii je tu samozrejme vacsie, maloktory lekar toto chce robit - hned cloveka vlecu po prvej sekcii i druhu sekciu.

tepka
28. máj 2013

@stellamaris to super no no ale že to nema každa že....mam kamošky to nemali

tepka
28. máj 2013

@brumka aha to som nemala max injekciu pichla na požiadanie

tepka
28. máj 2013

@dionyzka etreba zbytočne riskovať lebo to môže dopadnúť zle☹ako hovoríš

brumka
28. máj 2013

@tepka jasom asi musela mat daku komplikaciu o ktorej mi nepovedali asi daku infekciu alebo nieco len k 4 ndom infuziam som dostavala aj injekcie. cize ako jez som bola ale na druhy den rano postavit sama, a na dalsi den mi doniesli dcerku na cely den a na ten dalsi na stalo takze dost fuska behat s dietatom a so stojanom... inac ten vyvod myslys hadicku v ustach? alebo dolu cievku?

tepka
28. máj 2013

@1stefi121 neboj bude dobre!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre