Druhý pôrod som si užila

anndy1
25. aug 2014

prvy trval 2,5hodiny po pusteni vody .bolo to omnoho bolestivejsie lebo som bola prvorodicvka aj napriek tomu ze som priblizne vedela co ma asi caka ale druhy viete uz na istotu do coho pojdete asi preto som si ho uzila so skvelym pocitom.ako aj pri prvom sme sli ked mi tvrdlo bruho kazdych 5 minut,samozrejme infuzka koli streptokokovi a o 19 mi pustili vodu-polhodinu som bola v sprche na fit lopte a asi o 5minut prisli prve kontrakcie a viac ich bolo slabych postupne sa stupnovali ked uz som mala asik tretiu silnu vyraznu a predychavala som uz som sla radsej na izbu lebo tym teplom mi uz bolo tak divne.na izbu som prisla o 19.35 zhruba mala este pri okne jednu a potom ze idem si lahnut a sestricka ma kukla a vravi ze podte este dole a ja dotoho este jedna kontrakcia a zabudla som napisat ze kazdu kontrakciu som normalne tlacila-nie nejako vyrazne podla intenzity-pomahalo mi to nebolelo to tak.a ako mi povedala ze mam ist dole prisla dalsia kontrakcia a ja som sa nadychla a zacala tlacit a ked zbadala ze tlacim a videla asi hlavicku zakricala do dveri"ona rodi"nabehli sestricky aj s doktorkou a pri dalsom nadychu uz aj bola maly na svete a hned nato som povedala ze -"jej mam to za sebou super"doktorka sa len usmiala.a to mi nestihli podat nic do zily.a mala somsom dva stehy z vnutra a dva z vonku.mal sice snurku kolo krku ale nastastie...na tento druhy porod som sa strasne tesila a chcela uz ho mat za sebou ale pri sebe..takze nase deturence sa volaju lenka a martin.su to starosti ale aj radosti. 🙂

bonaqa2013
25. aug 2014

Gratulujem. No a otázka?

anndy1
autor
25. aug 2014

ups mala som to dat do diskusie al.aky ste mali vy druhy porod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre