Dvojičky a predčasný pôrod

23. máj 2022

Ahojte, viackrat som uz pocula, ci priamo od mamiciek s dvojickami alebo dokonca aj od sestriciek, zevraj dvojicky dozrievaju v maternici skor ako napr. jedno babatko. Je mi jasne, ze vacsina tehotenstiev s dvojickami konci predcasne t.j. pred ukoncenym 37tt, ale nejak si neviem vysvetlit fakt, preco by boli napr. dvojicky narodene v 35 tt zrelsie, ako jedno babatko narodene v rovnakom tyzdni 🤷. Snazila som sa najst k tejto teme nejaky odborny clanok, no zial bez uspechu a celkom ma to zaujima, ci je to naozaj nejako vedecky podlozene alebo je to iba taky "mytus". Dakujem za vase prispevky.

pribinak
23. máj 2022

V živote som to nepočula.

andrea_82
23. máj 2022

to, že sa tehotenstvo končí skôr, je možno pravda, lebo deti majú menej miesta a maternica je viac namáhaná. Ale pochybujem, že deti sú v čase narodenia zrelšie, ako jedno-deti narodené v rovnakom týždni.

nikpa
23. máj 2022

Ja som to počas tehu s dvojčatami počula minimálne od 2 gynekológov, jeden z nich mi na to len povedal, že príroda to tak zariadila 🤔 neviem ti tiež odporučiť žiadne odborné články k tomu. No môžem ti povedať, že jednému z mojich dvojčat po pôrode v 34tt naozaj nič nechýbalo. Zato s nami boli na JISke detičky aj ,,staršie,, a boli na tom veru horšie. Možno náhoda, možno lekári čo mi to hovorili, mali naozaj pravdu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre