Epidurál - vaše skúsenosti

vasjar
13. apr 2021

Ahojte žienky, jeden veľký stres mam a to je bolesť pri pôrode. Zvažujem nad EDA. Ja sa neskutočne bojím bolesti, ved len keď idem k zubárke, bez injekcie mi nerobí nič. Preto sa chcem opýtať aké sú vaše skúsenosti s EDA. A hlavne, či ste mali nejaké poporodne ostatky

denden77
13. apr 2021

@vasjar jednoznacne EPI, paradna vec 🙏🙏🙏 nemala som ziadne dojazdy ako bolesti hlavy, chrbtice a podobne 😊

mabenn
13. apr 2021

@vasjar budeš mať reakcie za aj proti. Ja som za. Pichaná na poslednú chvíľu, ale zabrala práve na ten najhorší záver, myslím si, že vďaka nej som sa dokázala po pôrode aj prespať trochu a ďalší deň som bolesti dala s jedným paralenom. Plus psychike to pomôže, keď si ten typ, že sa proste bolesti bojíš.

sabenka21
13. apr 2021

Za mna urcite ano 😊 aj ked klamala by som keby som nepovedala ze som nemala vedlajsie ucinky po porode som mala priseknute nervy a vsetko mi vystrelovalo do nohy ale casom to preslo a teraz po 5 rokoch uz clovek ani nevie 😊 a ak sa bojis urcite chod do toho 😊👍

jvasenka
13. apr 2021

@vasjar mne asi dali silnu davku alebo co lebo sa mi zastavil porod - zmizli kontrakcie aj som sa prestala otvarat

yoxinka
13. apr 2021

@vasjar
Zažila som tri pôrody, prvý s eidurálom, po tej skúsenosti ďalšie dva bez. Zastavil mi pôrod, ja som absolútne nič necítila, nevedela som tlačiť, malý nezrotoval, doslova ho zo mňa páčili, zázrakom sa mi podarilo porodiť, keď tam vleteli doktori, že mi spravia akútny cisársky. Mala som strašné poranenia, vonkajšie šitie, vnútorné. Po odoznení epi strašné bolesti triaška, zimnica, modré prsty, hroziaci zápal toho veľkého šitia. Pri druhom pôrode som doktorke povedala, že epidurál chcem len v nejakej hraničnej situácii. Popozerala som nejaké videá z hypnopôrodov a počas kontrakcií som sa snažila tú bolesť predýchať, spolupracovať s tou bolesťou, nepotláčať ju. Malá sa narodila úplne bez problémov, po pôrode som po dvoch hodinách behala, akoby som nerodila, sestričky nechápali. Pôrod sa dá zvládnuť bez epi, keď je dobré nastavená hlava a okolo sú fajn ľudia. Ja som tieto podmienky mala pri dvoch z troch pôrodov.

diaalex
13. apr 2021

@vasjar pichnutie nebolí, oveľa oveľa väčšia bolesť sú kontrakcie, behom 30sec príde úľava a porodis v klude bez bolesti plna energie 🤗
Ja som mala druhu noc silnú bolesť chrbta, pocit na zvracanie a zistili mi zápal žalúdka ... len neviem či ostatky epi alebo že mi nevedeli zabezpečiť bezlaktozovu stravu

kittyna5
13. apr 2021

Aj ja som na tom tak, že sa bojím bolesti. Tak jasné, že hneď ako sa dalo mi napichli epi 😄 no teda za mňa nič moc, bolesti rovnaké ako bez nej a to som dostala všetky tri dávky 🤷🏻‍♀️ takže mi ju asi aj zbytočne dali. V noci keď som potom spala mi trochu trpli nohy, ale do rána to zmizlo a potom už vôbec nič mi nebolo a ani nie je

ivula0807
13. apr 2021

Ja mam tiez negativnu skusenost s Epi, prestala som sa otvarat a mala som nakoniec velky problem s tlacenim, necitila som absolutne nic, ani povestne tlaky. Skoncila som s velkymi poraneniami.
Ale nejake neziaduce ucinky v dalsie dni ako napr. bolest hlavy a podobne som nemala.

ivka21
13. apr 2021

Fu tak to keby, som čítala baby pred prvým by som si nedala 🤨ja som mala a v pohode cítila som hlavne tlaky a ako tie boli už dosť nepríjemné lebo mi to šlo z krízou. A okrem tocenia hlavy na druhý deň mi nič nebolo. O pár tyzdnou idem zas a určite si dám znovu.

pondelok01
13. apr 2021

@vasjar vedlajsie ucinky som nemala ziadne, ale ani mi to od bolesti vobec neulavilo, pichali mi to na 4 krat, a potom po porode ma najviac bolelo miesto vpichu. Ale verim, ze ked to funguje, tak to moze byt fajn.

lucijalucy
13. apr 2021

Mne dopichávali do pôrodu 3x. Zabralo to len prvýkrát, ďalšie dva viacmenej žiadny účinok. Ale mne zle zaviedli tú ihličku a väčšina obsahu mi vytiekla von namiesto do tela. No naprávať už som si to nedala. Ak by som rodila znova, možno už by som si nedala keďže som prežila pôrod skoro bez toho. 🤷🏻‍♀️

darja27
14. apr 2021

Mne pomohla na chvíľu ale potom hrôza ,ale s tým spojeny oxitocin atď....ale úžasná vec keď ma zosivali.....čo som počula od iných ,nariekali väčšinou na to šitie a ja som to vďaka epi necítila....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre