Hamiltonov hmat - skúsenosti

mamaaaaaaaaaaa
27. dec 2017

Ahojte maminy. Tie ktorym dr robil hamiltonov hmat dokedy ste porodili a na kolko ste boli otvoreny ked vam ho spravil ?

Ďakujem za odpovede.

zbruna
27. dec 2017

Za dva dni ... inak bol to Dr. v zastupe, urobil to bez toho, ze by mi to dopredu oznamil. Len ked to urobil, nechapala som, a az dodatocne som zistila, co to bolo 😠

veronika1037
27. dec 2017

Do 4 hodín cca...

zuzkap2
27. dec 2017

Do 16h

emma12345
27. dec 2017

Kontrakcie zacali za 12hodin porodila som o dva dni.

ukulela
27. dec 2017

kamoske hamilton nepomohol. tiez jej ho primar urobil bez upozornenia, navyse ani do karty to nezapisali. ja by som za to doktorov za gule do prievanu vesala ....

martinka6282
27. dec 2017

Bola som už otvorená (tuším na 4, nepamätám si presne) a termín som mala o pár dní. Dr mi ho urobila doobeda na poradni a večer som porodila.

ukulela
27. dec 2017

@martinka6282 smiem sa opytat, preco ti ho urobila este pred terminom?

simsalabim
27. dec 2017

Za 19 hodin. Hmat mi uribil bez upozornenia.

jana_eyre
27. dec 2017

vobec nic sa nestalo a davali mi vyvolavacku..

n4tka
27. dec 2017

Baby to sa robí len keď prenašate? Lebo dnes na poradni som mala dosť, myslela som že malého rukou vytiahne von, nechápem čo to bolo ale cítila som jeho ruku až v črevách, som 38tt

bersi757
27. dec 2017

Mne dnes niečo cudne robili, nič nepovedali v papieroch nič nenapisane, žiadne upozornenie. Len ma všetko od spodu boli ako keby nože mi niekto zapichoval. Ale netuším ako ten hamilton vyzerá a ako sa to robí takže neviem čo to bolo 😂😂😂
Ps termín mám až o 12dni.

veronika1037
27. dec 2017

Aj mne ho spravili 10 dní pred termínom. Ja som krvacala bola som na pozorovaní a mala som zaplateného pôrodnika... Išiel na dovolenku tak myslím si ze preto mi spravil hamiltona ale už som sa aj začala otvárať ...

lucia147852
27. dec 2017

Mne robila 2x. 1x vyse tyzdna pred terminom bolelo ale dalo sa zniest, nehovorila co to je len ze mala je uz velmi velka tak mi pomoze. Nedialo sa nic. Ani som nespinila co hovorila dr ze mozem.2x v den terminu. Opat rovnako.porodila som az o 4 dni. Smejeme sa ze sme ju s mm vydurili. Povedali sme si ze ked sa vravi ze sex pomaha ideme riadne na to.Do rana uz mi bolo divne a o 5:45 zacali pravidelne kontrakcie.

misinka0611
27. dec 2017

Robili mi ho stredu ( 1 den po TP ) Dr. presvedčivo, ze cez víkend porodim. Neporodila som, následne utorok hospitalizácia a vyvolávanie pôrodu ktore sa nekonalo , lebo som bola otvorená na 5-6cm, takze len pichli vodu.

Ináč nechcem klamať ale myslim, ze som bola otvorená na 3cm.? Hamilton spustil akurat tak zatku. Ale malickemu to bolo jedno, jemu sa aj priveľmi v brušku páčilo 😂

alenky
27. dec 2017

Tento hmat mi robili uz v nemocke, ked som bola na jeden prst. Synator uz musel ist von, do 4hod.som porodila 4kg valibuka, ale uz ako druhorodicka.

misinka0611
27. dec 2017

@zbruna
@ukulela

Ako aj mna neupozornil, len ja som bola pripravená ze to urobí, nejak som s tym rátala. Dost nepríjemná záležitosť.

ukulela
27. dec 2017

@misinka0611 no kamoska prenasala, tak jej urobili bez upozornenia, chudera ze steny skrabala ... porodila pritom az na treti den nejaky ... panovi ministrovi ho urobit, ked nabuduce bude obhajovat stav porodnictva ...

lara1507
27. dec 2017

jasom ich mala za 16 hodín vyše 15x... prestala som to s mužom potom počítať, nakoniec im to vyslovene zakázal, keď som už doslova umierala od bolesti. Inak by mi to robili donekonečna???? to bolo horšie ako celá kontrakcia.

misinka0611
27. dec 2017

@ukulela Ono, ale preco ho robia bez upozornenia? Co nechcú aby to rodičky odmietali? Si myslia , ze sme take blbe a nevieme ze nieco take existuje 🙂

misinka0611
27. dec 2017

@lara1507 Doprdele.. trafení su? Ako som pocula o 5 tich ale toľkoto hmatov???? To musel byt niekto nekompletný.

ukulela
27. dec 2017

@lara1507 kurde, na zalobu! ako som pisala, doktora za gule a do prievanu!!!

lara1507
27. dec 2017

@misinka0611 poviem ti len toľko, že keď to robili aj sestričky, už mi bolo na vracanie z toho. Ja som myslela, že také veci robia len doktori,ale tie sestričky s striedili obidve na mne. A to nehovorím, že sa ma snažili odrodiť traja doktori. Čiže 5 ľudí sa striedalo. Keď už muž hcytil nervy a prosila som ho aby im to už nedovolil,lebo mňa očividne nepočúvajú, urobil s nimi poriadok... ved to bolo - sestra urobila hmat, odišla, prišiel doktor a išiel ho robiť tiež pritom dve minúty dozadu mi ho robila ona. ČADCA neodporúčam!!!!!

martinka6282
27. dec 2017

@ukulela stupol mi tlak, začali mi opuchat nohy a celkovo som sa začala cítiť veľmi zle a aj váha mi dosť stupla za posledný týždeň... bolo to s mojím súhlasom a úplne bezbolestne, ako som už písala vyššie o pár hodín som porodila. Takže mne to pomohlo, keďže telo už bolo pripravené na pôrod 🙂

lavender21
27. dec 2017

U mňa pôrod nespustil. Bolo to dva dni pred termínom kvôli veľkosti bábätká. Nakoniec mi vyvolávali pôrod v deň termínu, porodila som až o dva dni. Malej sa u mňa evidentne páčilo...

mata128
27. dec 2017

Pri druhom som prisla na 3cm otvorena v stredu,spravil hemiltona a narodil sa maly az v pondelok. Pri tretom hemilton v piatok,vobec sa to nepohlo a v pondelok vyvolavany porod pre vysoky tlak

maminuska
27. dec 2017

pri treťom tehotenstve , som prenášala 1 deň , jasne som povedala na potermínovej že Hamiltona NIE. Neodvážili sa mi ho urobiť. Na druhý deň som porodila , síce akútnou sekciou , ale tá nemala nič spoločné s prenášaním .

oja83
27. dec 2017

V pondelok okolo 12h,týždeň pred termínom.Na kontrole sa dr.pytam,že ako to vyzerá,či sa už nieco zacina diať,tak mi vravi-uvidime,trošku som sa vám tam pošparal....mala sa narodila v utorok o 19.45h....a keď tak nad tým rozmýšľam,museli ho aj v pôrodnici na vzdycharni spraviť,keď ma pozerali.

adka3010
28. dec 2017

Mne rano okolo 9 a vnoci o 23.40 bola mala na svete😊

ankare
28. dec 2017

Mne ho robila ešte pred TP. Asi až druhý mi spustil zatku. Nakoniec som rodila 10 dní po TP, nič nepomahalo. Iba čo som mala silné bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre