Hematóm po pôrode - skúsenosti

lellla
19. nov 2017

Ahojte prosim vas viete mi niekto povedat....som.po porode obajvili mi hematom celkom velky a maju mi ho operacne vyberat..chcela by som vediet ked to niekomu robili ako dlho ste museli byt v nemocke? Ja som tu aj z malym a tak by som rada vedela ze kolko tu budeme a aj ze ci ste po zakroku boli v pohode alebo este dlho take nejake ubolene..lebo moj maly ma cez 4 kila uz a je velmi zivi cez den muai byt na rukach a teraz to nevladzem kedze mam boelsti ..dakujem

emili31
19. nov 2017

@lellla ja som mala hematom s vnut krvacanim ale hned asi 2 hod po a sla som na salu..mala som z toho este dren a bola som pol dna este vycievkovana..teda rodila som nedelu rano..operacia bola okolo 9 rano a o malu som sa zacala starat cca pondelok pobede..tie dreny boli obtazujuce ale dalo sa to..uvidis aj ci ti daju infuziu ale asi to nemas tak vazne..

emili31
19. nov 2017

a v nemocke som bola 5 dni..

lellla
autor
19. nov 2017

@emili31 dakujem za.odpoved...no asi.to nemam.moc vazne viem.len ze mam.hematom a je ohraniceny tak ho asi len vyberu a teda po vybrati by som tu tym.padom.nemusela byt moc dlho

emili31
20. nov 2017

@lellla no tym ze mne to robili v den porodu tak tazko ti poviem asi kolko s tym drzia..ale myslim ze po operacii tak cca 4 dni max tam budes..kasli na to kolko tam budes 🙂 nemusis varit doma pre seba, mozes sa len babatku venovat co je super

ivec16
20. nov 2017

ako ti ho budu vyberat? na tom dost zalezi, ja som mala hematom po operii uvazovalo sa ze ak sa nezvacsuje ze by ho len odsali, ale kedze sa zvacsoval tak mi spravili laparotomiu- ako cisarsky rez, ale je mozne to spravit i laparoskopiou to sa bude rychlejsie hojit... takze zalezi ako a podla toho je dlzka liecby

lellla
autor
20. nov 2017

@ivec16 no zatial nepovedlai..zstial mam len infosky ze zajtra ma uspia pozru a potom asi vezmu....myslim ze to budu robit vaginalne cize asi odsaju...aspon dufam

ivec16
20. nov 2017

@lellla sk iba odsaju tak si fit hned ;)

lellla
autor
20. nov 2017

@ivec16 tak super dufam ze to bude tak ..dkaujem 😉

elly23
9. jan 2018

@lellla ako si nakoniec dopadla??? Mne sa tiež po porode urobil velky hematom v posve na lavej strane. Zatiaľ cakali ci sa bude vstrebavat alebo nie. Nezvacsuje sa. No mne povedali, ze operácia nastrih, prepichnutie a sitie ☹

lellla
autor
9. jan 2018

@elly23 no nakoniec som isla na zakrok hematom velky cca 8cm za maternicou...uspali mi a zo spodu mi ho vytiqhli vyplachki kapsu a museli mi spravit este dva stehy lebo ma museli znova nastrihovat aby ho lepsie videlim.mudvtedy si zaklopkam mam pokoj chvalabohu...pozerali ma 5 lekari nechceki verit ze mam taky velky

elly23
9. jan 2018

@lellla aj mna pozeralo plno lekarov, ale zatiaľ sa rozhodli cakat ci sa vstrebe...vo štvrtok kontrola, len ja som mala uplne bezproblémovy porod bez nastrihu a sitia a pre mna by to bolo strašne, ze by ma museli strihat a sit, ked tomu som sa chcela vyhnut.. :( ako dlho si bola v nemocnici po zakroku??? Mna stale boli spodok a modrinu mam na pol zadku, velkost hematomu vo vnutri neviem

lellla
autor
9. jan 2018

@elly23 ja som mala modrinu tiez na pol zadku veru a bolelo to fest....a po zakroku som.bola este den a pustili ma domov takze som bola dokopy 4 dni v nemocnici..mne to museli vybrat lebo som to mala moc velke a uz vyzrazane nevstrebalo by sa to...aj ti povedali preco sa ti spravila??

elly23
9. jan 2018

@lellla iba ze, mi tam praskla nejaka cievka nic viac...tiez mam obavu, ze mi to budu musiet vybrat, tiež je to dost velke, a boli ma to dole, neviem poriadne sediet, a stale krvacam taka hlienovita krv, nie je jasne cervena, ale cervena je...taka do bleda,az mrkvova by som povedala niekedy

lellla
autor
9. jan 2018

@elly23 no mozno ze sa ri to vstrebe..ja som.nekrvacala ja som mala len bolesti a az ked uz to bolo velke moc tak som.zacala krvacat ale strasne vela a praveze ja taku tmavu krv a dost akoze

elly23
9. jan 2018

@lellla uvidime dam vediet ako som dopadla

lellla
autor
9. jan 2018

@elly23 budem rada veru ked das vediet..a drzim palce nech sa ti to dobre skonci a nech sa tu vstrebe 😋

elly23
12. jan 2018

@lellla tak nakoniec mi to budu musiet narezat a dat dren....a budem chodiť na prevez, ma to cca 7 cm

lellla
autor
12. jan 2018

@elly23 no kraasa a preco ti to len neodsali??? A nevyplachli?

jana2679
12. jan 2018

Aj mne to tak robili po sekcii, okamžitá ulava od bolesti, po zákroku úplne v pohode.drenaž som mala cca 10 dní mala som ho vyše 10cm.

elly23
12. jan 2018

@jana2679 vážne? Tak to som rada. Mna to uz fakt boli. Neviem sediet ani poriadne lezat....

jana2679
12. jan 2018

Ja som mala obrovské bolesti a keď som sa prebrala z narkózy bola som ako znovuzrodená, bolesť nikde.😉

bobulka109
12. jan 2018

ahojte, mam Cicatridina sprej na hojenie, perfektny ucinok

elly23
13. jan 2018

@bobulka109 ano, ale nie na hematom v posve ;)

elly23
13. jan 2018

@jana2679 a musela si byt na lacno? Mne povedali, ze nemusíme

jana2679
13. jan 2018

Nie nemusela, mne to robili že urgent, dr sa nezdalo že sa po sekciiňu nezotavujem ako mám, tak ma zobral na sono a potompoprosim vyletel na operačku že okamžite robiť, bo na poslednú chvíľu a bola som najedena a do celkovej narkozy.

jana2679
13. jan 2018

Pardon za chyby, ale ten mobil mi sem tam hocičo napíše😉

elly23
13. jan 2018

@jana2679 a ako ti to robili? Narezali len nejako vo vnutri alebo museli robit nastrih a sit?

elly23
17. jan 2018

Tak uz aj ja mam po. Mne to robili v celkovej narkoze. Narezali hematom a dali drenaz. Sediet uz ako tak mozem, ale stale ma to boli, hlavne v okoli posvy, ked mi menili drenaz, musel mi to poriadne precistit a fajne mi ponatahoval posvovy vchod...a cez liter krvy vypustili z hematomu

jana2679
17. jan 2018

Joj tak už len nech je lepšie.mne to našťastie robili cez jazvu po sekcii tak to nebolelo vôbec.neboj 1-2dni a bude fajne.sme predsa ženy niečo vydržíme😉prajem čo najrýchlejšie zotavenie a radosť z bábätka.

elly23
17. jan 2018

Uvidime, v pondelok mi to robili, vcera mi robili prevez, zatial len lezim, uz mam toho dost, od 29.decembra v bolestiach, jeden den v brutalnych, potom cievkovanie, kateter, infuzia, transfuzia..teraz operacia, uz chcem normálne fungovať a vedieť sa postarat o drobca :( zajtra znova prevez, tak to bude zas bolesti...som myslela, ze hned po zakroku budem ok a ulava a nejako nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre