Je cisársky rez taký strašný ako čítam?

ivula20
17. nov 2012

Ahojte..chcem sa spyytat som v 39 tyzdni a mam naplanovanyy cisarsky rez... :/ a mam z toho stres ... je to velmi take hrozneee ako pocuvam a citam z kazdej strany?

ashleynka1
18. nov 2012

Ahoj...Ako sa pise je to individualne no v konecnom dosledku to nieje nic hrozne ja som mala tiez cisarsky a ja by som sa bala rodit asi aj normalne 🙂 bola som pri vedomi akurat ze po tom to trochu boli ale nieje to nic hrozne ak by som mala rodit znova a mohla by som si vybrat chcela by som zase cisarsky...Mala som dobry porod sikovny doktori aj jazvu mam peknu...Dnes mam 3 rocnu dcerku a tesim sa...Kazdopadne drzim palce nech je vsetko v poriadku a dufam ze nam napises ked sa babatko narodi 🙂

delilah1
18. nov 2012

na začiatok by som ťa chcela ukludniť - nie nie to také strašné a vôbec sa nemusíš obávať... psychika zohráva veľkú úlohu a tak sa za nijakých okolností nenechaj rozhádzať a buď v pohode a teš sa na bábätko.... iste si videla aj nejaké video o cr a to je dosť drastické... ja som rodila cr pred rokom a pol a nebol to žiaden horor. bolesti samozrejme boli, ale po vete sestričky, že malého dostanem na izbu ked sa rozhíbem som sa tak nabudila, že na 3.deň po pôrode som už behala po chodbe s malým... neviem či to tu už bolo písané, ale pri prvom postavení sa to bude veru veľmi bolieť a túto bolesť som si ja zmiernila jemným zatlačením na ranu, vtedy to tak neťahalo a vždy keď som sa išla postaviť z postele som si dala dlaň na ranu a tak som sa postavila celkom v pohode... a postel si hned ako sa zobudíš z narkozy daj nastaviť tak do polosedu, je to ovela lepšie ako rovno ležať. držím palce

mysenac
19. nov 2012

Ja som mala obidva cisárske, prvý neplánovaný v úplnej narkóze, nestihla som sa ani báť, keďže sa to zomlelo veľmi rýchlo, v ten deň som už bola na nohách 😉 druhý naplánovaný na poslednú chvíľu, spinál do chrbta (úplná pohoda), keď som ležala na sále necítila som žiaden strach iba som sa veeeeeľmi tešila na bábo. Zotavenie tiež rýchle, nič počas alebo po pôrodoch cisárskym nebolo také, že by som si povedala, že "tak to bolo hrozné" alebo nebodaj "nikdy viac", pre mňa boli moje pôrody pohodka a som rada, že som rodila cisárskym (zažila som aj krátky pobyt na vzdychárni, kde tie mamičky boli už v takom štádiu, že keď počuli, že idem cisárskym, tak povedali, že aj oni chcú 😀 ) Viem, že do tretice by som mala cisársky a som tomu rada...možno je to nenormálne, ale mne moje pôrody pripadali relatívne bezbolestné a nechcela by som to inak 😉 (som si samozrejme vedomá, že je to operácia a môžu nastať rôzne komplikácia, ale treba myslieť pozitívne 😉 držím palce

staniacik
19. nov 2012

Ahoj, ja som bola v júli na plánovanú sekciu, dohodnutú som mala celkovú anestézu, ale nevyšlo. Takže som mala spinál, bolelo ma to len chvíľku, hneď mi dali infúzie od bolesti a o 24 hod. som už chodila. Nakoniec som rada, že to takto dopadlo, lebo hneď po narodení mi malého ukázali a mohla som si ho aj pobozkať 😉 . Ničoho sa neboj a bude dobre a hlavne nečítaj negatívne články. Držím palce 😉

hviezda9
19. nov 2012

Ahoj, kazdy vnima bolest inac, ale pre mna boli kontrakcie ovela bolestivejsie ako bolest po cisarskom. Zotavila som sa velmi rychlo, jazva ma neboli. Mne pomohlo prve hodiny sa nehybat, a ako pise delilah pritlacit si niecim na jazvu, ked budes vstavat, ja som na to pouzivala maly vankusik. Kazde vstavanie je potom uz len lepsie a lepsie. Ja som neznasala len ten pocit, ze som si necitila nohy, chcela som byt co najskor samostatna. A tiez strava je o nicom prve dni, vtedy som zavidela tym ktore rodili normalne. Hned bolo poznat, kto ako rodil, ktore chodili predklonene, tie boli na cisarskom a tie ktore si nemohli poriadne sadnut, rodili prirodzene. Mysli pozitivne, pocuvaj co ti vravia doktori a sestricky a vsetko bude dobre.

dejnas
19. nov 2012

@ivula20
1) v prvom rade sa upokoj a snaž sa odbúrať stres... veľmi veľa robí psychika....
2) nečítaj všetky zážitky, tie stres len podporia

ak niet inej možnosti, nezmeníš to, môžeš to len psychicky "prijať" alebo odmietnúť... a to ovpyvní následne celkovú rekonvalescenciu 😉

ja som mala 2 sekcie, odstup medzi nimi len 17,5 mesiaca.... prvá bola síce akútna, do poslednej chvíle som verila, že to pôjde prirodzene, no počas celého tehotenstva sa objavovali indikácie k sekcii... vyrovanala som sa teda aj s touto možnosťou a keď napokon po 36 hodinách vyvolávačiek a týždňovom prenášaní rozhodli dr. o sekcii, nebrala som to ako tragédiu, ale ako fakt....
mala som len čiastočnú anestézu (vyžiadala som si ju), t.j. všetko čo sa dialo som vnímala, bola som pri vedomí, počula som plakať obe detí, videla som ich skôr, než otecko, ktorý čakal na chodbe s foťákom 😉 ... dokonca mi ich priamo na sále priniesli pomojkať čistučkých, voňavučkých, už v perinkách (obaja dostali prvý božtek ešte na sále) 😵 ...
čo sa týka zotavovania - určite to sranda nie je, to netvrdím, ale je to veľmi individuálne... ja som nemala problémy vôbec... po prvej sc som už po 8 hodinách vstala a šla do kúpeľne (aspoň ovlažiť si tvár, sprcha vtedy ešte nehrozila), po druhej ma sestričky (neviem z akého dôvodu) držali v posteli asi 12 hodín (oba pôrody boli rovnaké - spinál)... ja som si celý čas vravela, že čím skôr sa rozchodím - tým lepšie pre mňa (aj pre dieťa).. bojovala som zo všetkých síl.... a bola som plná endorfínov a neopísateľnej radosti z detičiek - to mi dodávalo neskutočne veľa sily... psychickej i fyzickej!
druhú sekciu (bola už plánovaná) sme si dohodli s kámoškou v nemocke v rovanký deň (mali sme takmer totožný TP)... operovali nás s odstupom jednej hodiny... boli sme spolu na izbe a sestry z JISky nám vraveli, že sa pri nás "nudia", že sme na tom lepšie, než niektoré mamičky, čo rodili prirodzene... na vizite nás doktori volali "naše hviezdy" oddelenia 😀 😀
ja som presvedčená, že v mojom prípade veľmi veľa urobila práve tá psychická vyrovnanosť.... a tie endorfíny 🙂 🙂 🙂
samozrejme existujú prípady, keď sa niečo skomplikuje a akokoľvek sa žena snaží a chce, nejde to, bolí to... a samozrejme, každá žena má iný prah bolesti....

nemysli na to zlé, nečítaj zbytočne veľa, radšej sa upokoj a ver tomu, že sú aj "pohodové" sekcie (v rámci možnosti teda) 😉
držím palce, nech aj u teba prebehne všetko čo najlepšie 😉

anulienkalenka
25. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

je to porod a bolí to. Patrí to k tomu. Ide aj o tom, ako sa staraš o poporodnu jazvu. V tomto si dovolim povedat, že v zahraniči maju o mamičky lepšiu starostlivost, ako tu na SR

sonka1981
4. okt 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

každý porod bolí a keby bola možnost t změnit, určiby by som si k tomu kupila pumpu na zmiernenie bolesti. lenže pokial cisarsky nie je planovany, tak to tažko odhadnut.

krpcurik
4. okt 2018

@anulienkalenka
@sonka1981 staraaaa tema, baba uz aj zabudla ze mala strach

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra197
15. feb 2021

Mne oznámili sekciu 4dni pred termínom. Mala som uplnu anestéziu a bolo to OK. Maly tiez uplne v poriadku. Zvládneš to!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre