Je druhý pôrod automaticky cisarsky?

6. jan 2022

Ja som druhý krát tehotná po 2 rokoch, prvý som mala cisarsky. Veim, že sa bude sledovať jazva atď, ale zaujímajú ma reálne skúsenosti. Ci vás nechali druhý krát pre istotu tiež rodiť cisárskym, alebo vás tlačili do normálneho pôrodu?

jarmila2010
6. jan 2022

mne automaticky planovali aj druhu sekciu po 3r...ale mala som aj vyssi vek(38) a v nasej nemocnici nemali v tom case,ani vybavenie na pripadne komplikacie pri klasickom porode po sekcii

liz_lemon
6. jan 2022

nie je, prvy som mala akutny SC, ale druhy mal byt prirodzeny

nikpa
6. jan 2022

Môj pôrodník to bral tak automaticky, že keď bol prvý tak aj druhý bude sekcia. Ale trvala som na prirodzenom, tak povedal, že ako chcem, keďže zo zdravotného hľadiska som bola ok.

ikonica
6. jan 2022

Prvy som mala akutny cisarak... A bola chvilu sklamana, ze som nedokazala porodit dieta prirodzene... No nakoniec som sa prefackala a dakovala bohu, ze sme obe v poriadku a je jedno ci presla porodnymi cestami alebo nie... A teraz pri druhom by som asi ten cisarak veru aj privitala... Este som sa o tom s dr nerozpravala, ale na najblizsej poradni sa opytam, co on na to...

dada0902
6. jan 2022

Záleží asik od nemocnice hlavne ja som mala po prvej aj druhú ale keby idem inde isto by ma nechali prirodzenou cestou

rik01lulaka
6. jan 2022

Po akútnej sekcii som rázne trvala na prirodzenom a vyšli mi v ústrety...nie všetky pôrodnice/doktori sú však za VBAC.
Jazvu asi sledovali, neviem nakoľko sa k nej nikto nevyjadril, nechali ma aj prenášať a všetko išlo samé ako po masle. Zotavovanie som však mala neporovnateľne lepšie po sekcii, ale to je individuálne.

ivangeline
7. jan 2022

Nie.

veronice
7. jan 2022

Nie. Zalezi od konkretnej porodnice a porodnika. Ja som mala prvy akutnu sekciu a teraz sa chystam dat to prirodzene. Moj gynekolog a zaroven porodnik a tym problem nema a v porodnici vitaju VBAC bez problemov...rozdiel medzi porodmi budem mat 3 roky a par dni

vanda323
7. jan 2022

@rik01lulaka Prečo sa vlastne sleduje jazva?

domak2
7. jan 2022

Záleží hlavne aký bol dôvod na sekciu.

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronice
7. jan 2022

@vanda323 aby odsledovali ci sa nestensuje, co by mohlo sposobit jej prasknutie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre