Je druhý pôrod ľahší ako prvý?

cicusmicus30
29. aug 2012

Ahojte mamicky: Chcem sa spytat, ci je pravda, ze druhy porod je uz lahsi, ako ten prvy. Ja som rodila prvy krat velmi rychlo a bez komplikacii, ani neviem ako a porodila som. Myslite, ze aj 2 porod bude dobry, alebo? Maly bol na svete za 2,5 hodky. Ake mate skusenosti? Dakujem.

gabuska36
4. sep 2012

no prvý som mala rýchly, bolestivý ako každí jeden ked rodiš bez epiduralky.....ale s nastrihnutrím..maly mal 3200g...no a druhy po 10 rokoch bol tiež rýchly,bolestivý,ale bez nastrihovnia takže som bola fit hned......mala mala 2830g...myslím si že by si sa nemala tým zaťažovať...zvladneš aj druhy porod lebo nič ine nám neostava..nejako tie detičky von musia isť 🙂...takže nebojaj

katren
4. sep 2012

NIE, pre mna nebol......druheho som sa po prvom vobec nebala 😎 ....ale teraz sa po tom druhom tretieho bojim 😅

denverka
8. sep 2012

no veru,davaj si pozor aby si neporodila doma ako ja.Prvy porod-odtiekla mi plodova voda o 11 do obeda,do pol siedmej do vecera sa neudialo nic,potom odchod do nemocnice lebo uz islo so mna ruzove o pol 9 zacali kontrakcie take tie riadne a 22:25 bola mala na svete.Druhy porod-2:55 cvrklo mi trocha plodovej vody o 3:00 ma zabolelo brucho asi 3:05 sprcha 3:10rychle zdrhacky po schodoch a krik na muza ze rodim,nehorazne bolesti a tlak,to uz volal sanitku a 3:20 bola mala vonku,a este muz prestrihol pupocnu snuru a az potom dosla sanitka,vyhoda bola ze ma nemal kto nastrihnut takze po porode ziadne bolesti po siti,mala som 2 mini stichy zvnutra ,na druhu stranu sok a obavy aby sa malej nic nestalo ale vsetko dobre dopadlo 😎 .A prvy porod ma strasne bolel co sa tykalo tlacenia,pri druhom si neviem na bolest spomenut aj ked to bolo necele 2 tyzdne dozadu

katia7
11. sep 2012

u mna ano prvy 3,5 hodky syn mal 3700g a druhy 27 minut, dcerka mala 3880g ale v druhom kole som sa nalievala ostruzinou malinovou a myslim si ze mi to velmi pomohlo 😉

stastnevydatam
11. sep 2012

prva sa nam narodila dcerka, mala 3500g a vpohodke, krasny, ukazkovy porod..do porodnice som sla s kontrakciami, plod.vodu mi prepichli.. tiez som si myslela, ze druhy bude rychlejsi a lahsi.. ale malicky mal 3870g, nemala som kontrakcie, prepichli mi plodovu vodu, kontrakcie boli silnejsie, aj som dlhsie rodila..
takze, uz si nemyslim, ze druhy porod je lahsi, je to skor individualne...

irriss
11. sep 2012

...i "ten 4." muze byt nejtezsi 😉 😎 🤐

rencurka
9. mar 2016

takže pri druhom babetku by sa nemalo ani vykonavat nastrihovanie ci ????

danmef
19. okt 2018

@cicusmicus30 ahoj,pôrod bude taký ako ho budeš chcieť mat.... je to na tebe,ak pôjdeš do nemocnice zo strachom,že to bude bolieť....tak bude.... ak sa budeš tešiť,že budeš môcť konečne mat svoje dieťa v náručí... zvládneš to lepšie.... A áno druhý pôrod väčšinou býva už jednoduchší... ale všetko závisí od okolnosti....ja som rodila 3 krát,prvý krát s epidurálkou na Svk,druhýkrát v zahraničí bez epiduralky za prítomnosti jednej osoby,ale ta má tak psychicky podporila,že to zbehlo rýchlo a ani nie 8 hod po pôrode som išla domov
A tretíkrát som mala sekciu.... nevládala som 3 dni ani len vstať z postele...
Prajem veľa šťastia...

danmef
19. okt 2018

@rencurka je to individuálne, je tam veľa faktorov,čo to ovplyvňujú napr.:epidurálka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre