Je lepší cisársky rez alebo prirodzený pôrod?

janus141
13. jan 2012

ake mate skusenosti s cisarskym rezom ci je lepsi prirodzeny porod alebo cisarsky rez

nena62
13. jan 2012

Ja som rodila aj prirodzene aj sekciou,sekcia bola kôli zlej polohe bábatka...jednoznačne sa prikláňam k prirodzenému pôrodu..aj keď som ho mala veľmi ťažký...so sekcie som sa dlho spamatavala.

nikoleta2011
13. jan 2012

Prve dve deti somrodila spontanne a dvojicky cisarskym. Tiez sa priklanam k spontannemu porodu. Z hladiska adaptacie mamicky po porode

jerryjanka
13. jan 2012

ja som rodila len sekciou - aj ked teda akutnou a pred nou som si užila 6 hodin bolestí, ja som mala super hojenie. do 2 dni som behala ako srnka. akurat som sa nemohla moc smiať 😅

krtica11
13. jan 2012

ja som rodila cisarskym ale keby sa dalo tak určite spontanym

luky1313
13. jan 2012

ja som rodila prvykrat prirodzene, to bola hroza, druhykrat som už neriskovala a vybavila si cisarsky- to sa ani z daleka neda porovnať, cisarsky to nebol ani porod, pospala som zobudila sa a dieťatko na svete a blbosť že matka nema k dieťaťu taky cit a podobne , že nedostane mlieko, ja som mala mlieko hned na druhy den a po 5 dnoch som už bola doma a v pohode, nikdy by som už neišla rodiť prirodzene ale to je len moj nazor

pingu1
13. jan 2012

urcite nie.

katkazaborska
13. jan 2012

ja som rodila prirodzene a aj ked som si dost vytrpela bolesti a prisla na rad aj epi bola som rada ze tam mohol byt aj manzelik a prezivat to somnou.teraz druhy krat tiez tak aj ked uz bez epi 🙂

kaviju
13. jan 2012

prvý pôrod katastrofa na zadok som si poriadne nemohla sadnúť pol roka a ďalších niekoľko mesiacov som cítila každý akože steh pri menzese keďže som nekojila,lebo malá sa nevedela prisať,bol to vyvolaný pôrod na 38 týždeň. A pri druhom takisto naplánovaný ale len tri dni pred termínom za dve hodiny akoby sa nechumelilo,a ta som si hovorila aká frajerka,Určite by som odporučila prirodzený pôrod aj keď som si užila svoje,nezabúdaj každá operácia je zásah do ľudského tela.

lenka1108
13. jan 2012

z vlastnej skusenosti : radsej 10 tazkych prirodzenych porodov ako jeden cisarsky...

bambinkaa
13. jan 2012

nikdy nevies co bude pre Teba v danej chvili to najlepsie. Pre dieta je lepsi prirodzeny porod, ale mozu nastat komplikacie. Ja som mala uzasny a rychli porod, skoro bezbolestny, bez episduralu, bez gelu. Stale som cakala na hrozne bolesti, ale bolo to ako pri silnom menzese. Mala som pocit, ze ibuprofen vyriesi moje bolesti 🙂 skratka super. Samotne tlacenie uz bolelo, ale tych 10 minut, to sa da vydrzat. Pritom som sa velmi bala porodu uz od detstva. Tak mozno budes mat taketo stastie aj Ty 🙂 O 3 hodinky som uz bola v sprche (bola som dost zasita). Rana sa zahojila za tyzden aj pol bez komplikacii. Dolezite su kvalitne vlozky, ktore prepustaju vzduch. Vela optimizmu prajem 🙂

012345
13. jan 2012

Ja, by som povedala, že prirodzený pôrod je emotívnejší, /pre mňa bol veľmi náročný/ ale ráno som behala a pri cisárskom som nemala žiadny stres /až na počet ľudí na operačke/ ale vstala som z postele až za nejakých 36 hodín a nebolo mi zrovna najlepšie /strašne ma bolelo brucho keď som chcela vstať/.

anicka1981
13. jan 2012

ja som riesila to iste, bala som sa strihania a toho, ze po strihani uz nebudem normalna zena, nakoniec som rodila normalne bez strihania a sitia, nemala som jednu ranku, da sa tomu pomoct 😉 a nelutujem, mali sme krasny porod 😉 , fit som bola hned, teda moje trapenie skoncilo poslednou kontrakciou, ktorou som vytlacila mojho maleho 😉

veronika1112
13. jan 2012

ja som mala sekciu, keďže nastali komplikácie, pre mňa bolo najhoršie vyležať na tej posteli do ďalšieho rána, keďže som sa bála čo len pohnúť prstom na nohe, nie to sa nejako otočiť, celú noc som sledovala hodiny na stene oproti a po dlhej noci prišlo ráno, kedy vás zložia dole z postele a to je tiež dosť nepríjemné, ale to všetko k tomu patrí, nezažila som spontánny pôrod, ale čo ma najviac mrzí, že som maličkého nevidela hneď ako prišiel na svet, ale priniesli mi ho na pooperačku až na ďalší deň poobede, keď ho už videli skoro všetci z našej rodiny, len nie ja. Po cisárskom je zdlhavejšie zotavovanie sa, ale každá žena to prežíva individuálna, veď napokon ako pôrod.

kajna
13. jan 2012

ak porovnam hojenie jazvy a hojenie po prirodzenom porode, jednoznacne prirodzene. ked sa zotavis (mozno uz o dva dni) uz ti nehrozia ziadne komplikacie a ty sa mozes venovat svojmu dietatu. ja mam na pamati pri dvoch detoch jednu vec: matka musi byt vzdy zdrava, ved kto ju vie nahradit?

honeyxy
13. jan 2012

u mna takisto na prvom mieste je jednoznacne prirodzeny porod.... Sekcia u mna prichadza az v krajnom pripade na posledne miesto. Jednoznacne je lepsie aj pre organizmus porodit spontanne ako sa byt rozrezana.

mayik
13. jan 2012

Ahoj. Ja som po dlhych 18 tich hodinach trapenia nakoniec rodila cisarskym rezom. Tych 18 hodin za to si mozem sama, lebo som silou mocou chcela rodit prirodzene. Teraz viem, ze netreba nic silit, ked to raz nejde, tak ist na cisarsky. Kedze som velmi citliva na bolest, cakala som ze to bude ovela horsie. Mala som len lokalnu anestezu, takze som o vsetkom vedela, malinku som hned videla. Doniesli mi ju potom aj na JISku asi tak hodinku po porode, kde som si ju aspon trosku pomojkala, Potom som bola nasledujuci den aj noc na JISke, takze som malinku nevidela, ale brala som to tak, ze musim oddychovat a rychlo sa dat dokopy aby som bola cim skor s malou. Rano ma postavili na nohy, cely den som bola dost slaba, malinku mi nosili na kojenie, uz som sa osprchovala. Dalsie rano som uz vladala ovela viacej, malinku som si vyziadala na rooming. Rana ma vobec nebolela, ale je pravda ze som brala nejake injekcie proti bolesti, tak tipujem ze tie ma drzali nad vodou. Na moje velke pocudovanie, rana sa mi krasne a bezbolestne zahojila. Keby som si mohla vybrat, isla by som na cisarsky. Ale je to podla mna individualne, to je iba moj zazitok. Vela stastia prajem 🙂

p.j.jacky
13. jan 2012

Ahoj .Ja som sa 9hodin snazila porodit a nic.Niekolko krat mi roztahovali krcok,dostala som 3 vyvolavacky a nic.Kontrakcie 2hodiny take ze som uz nevedela kedy zacina a konci.Nakoniec som zacala upadat do soku a rychlo spravili sekciu.Mam hrozu aj s porodu aj zo sekcie.Dotrhana aj dole aj jazva na brusku ma boli dodnes.Dokonca aj krcok boli dost casto.Zo sekcie som sa dostala hned.Na dalsie den som uz behala a starala sa o malu..Az s postupom casu,prichadzaju tazkosti.Rana je sice zahojena,ale stale citliva a boli.Takze pre mna oboje horor... 😅

miruska320
13. jan 2012

Neviem porovnať,ale podľa môjho názoru vždy je lepšie to čo je prirodzené 🙂 Keď sa tak občas vyprávame viaceré aké sme mali skúsenosti,dospeli sme tiež k názoru,že lepšie sú na tom maminky ktoré rodili prirodzene a je tu aj menšia záťaž pre dieťatko,pretože na svet prichádza tiež prirodzene a nie zrazu.Ale som zato,že až je pôrod komplikovaný,netreba riskovať a radšej zvoliť cisársky.A jedno je isté bolesti sú pri oboch pôrodoch a aj po pôrode.Ale je to tá najkrajšia bolesť 🙂

kvietocek7
13. jan 2012

z mojej skusenosti dva prirodzene a treti cisar ale jednoznacne by som vzdy uprednostnila prirodzeny ak je tehotenstvo ok,a babo nie je ohrozene. Cisar som nechcela ale nebolo na vyber kedze syncek bol hlavickou otoceny pod srdcom a zadockom dole pri panve ☹ prirodzeny si odtrpi zena v kratkom case ale ten cisar hrozne, to ma dozvuky a bolesti este poriadne dlhoooo. Aj doktory hovoria ze zena po prirodzenom sa hoji 6tyzdnov zatial co po cisarskom az 6mesiacov 😝 niekedy fakt nechapem ked si volia dobrovolne cisarsky, to je iba na pocudovanie a krutenie hlavou.

megi1989
13. jan 2012

Jednoznačne prirodzený. Mala som oba prirodzené, a jasné, že to bolí, ale pre niečo tak úžasné ako je dieťa si musíme trošku vytrpieť, nie ?
A myslím, že je strašne sebecké, pokiaľ žena nemá žiadne zdravotné problémy, a dobrovoľne podstúpi cisársky - len zo strachu z bolestí. Podľa mňa je to strašne sebecké. Veď ako už bolo spomínané, je to operácia, a môžu nastať akékoľvek komplikácie ☹

katkaag
13. jan 2012

Ja som zatial mala len jeden prirodzeny porod..ale v buducnosti dufam, ze aj napriek tej bolesti ktora ho sprevadzala budem znova rodit spontane....na tu atmosferu ktora panovala na sale nikdy nezabudnem, a hlavne na ten pocit ako odisla posledna kontrakcia a snou posledna bolest a malinkeho mi prilozili na prsia...aj ked som si vela bolesti sposobila sama..tym ze som to nevedela predýchat..co mam ponaucenie do buducnosti...urcite chceme ten pocit zazit este raz..teda som za prirodzeny porod pokial je na vyber.... 🙂

zuzka_skolkarka
13. jan 2012

kazdeho vlastna vec, ale jednoznacne ze prirodzeny porod je najlepsi.a stoja mi vsetky chlpy ked pocujem slovne spojenie "planovany cisarsky rez",hlavne ked tehotenstvo nie je rizikove a ked je to iba koli napr. datumu naplanovane...kto chce pre svoje baby to najlepsie tak nech to necha na prirodu 🙂))

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ripmajka
13. jan 2012

nevyberaj , začni rodiť prirodzeným a ak sa niečo skomplikuje (to neprajem však nikomu) zažiješ aj ,,vytúžený cisársky" . Ja osobne som rodila presne takýmto "postupom" a teda bola som trochu sklamaná, že to takto dopadlo. Lebo skutočné tá bolesť prirodzeného pôrodu je prežiteľná, najhorší je len ten pocit že nevieš do čoho ideš. Ale skutočne ak ide všetko ako má , nechaj to na prírodu a uvidíš , že to bude úžasná jazda 🙂
PS: Vieš ako som závidela babám ktoré po prirodzenom pôrode po pár hodinách chodili a držali svoje bábätko na rukách a ja až po nejakých 24 hodinách. A prvé postavenie z postele . auau

mumofone
13. jan 2012

Zial v dnesnej dobe sa vsetko da kupit, i ''ten'' cisarsky rez! vsetky porody su individualne, no babatko tak ci tak pride na svet, len pre tu maminku nie je jedno ci bude mat do konca zivota traumu z porodu i zdravotne komplikacie, ci nie... PS: Rodila som cisarskym rezom, a moja bezproblemova jazva sa na mna kazdy den krasne ''usmieva'' tak ako moj prekrasny syncek! Vela stastia 🙂

ikke
13. jan 2012

keby bol lepsi cisarsky rez, vyvinuli by sa zenam uz davno "rozzipsovavacie" brucha 😉
cisarsky rez je operacia so vsetkymi rizikami, ktore moze priniest!

jediny dobry cisarsky rez je mozno tento
http://www.toprecepty.cz/recept/13537-cisarske-...
😅

iwky
15. jan 2012

Ja som rodila prirodzene a veľmi rýchlo .... po dvoch vyvolávačkách som mala silné bolesti asi hodinku, a nakoniec som bez epidurálky porodila 4,5 kilovú babu ... síce som tlačila hodinu, štichy som mala len tri na hrádzi 🙂 rozchodila som to po pár hodinách od pôrodu... takže som jednoznačne za prirodzený pôrod.

irsina83
15. jan 2012

ja som mala cisarky - akutny v celkovej anesteze a poviem ti pravdu, ze zavidim zenam co mohli rodit prirodzene... jazva ma bolela este 7 mesiacov az kym som si ju nezacala oziarovat bioptronom. podla mna prirodzeny je lepsi. kamaratka mala krasny porod prirodzeny... ked budes chodit na pripravy tak ho budes mat aj ty 😉 nechci cisarsky ked nemusis, je to rez cez 7 vrstiev, je to operacia a ta je vzdy rizikova 😉

nela82
15. jan 2012

mam za sebou dva prirodzene porody...rodila som rychlo...bolesti su,samozrejme..no ta najväcsia bolest je uz az ked malinke sa tlaci von a to uz az tak dlho netrva 😉Ja ked som isla rodit-cakala som nieco horsie... 😉

lucia20
15. jan 2012

ja som mala dva prirodzene porody - porod nic moc, boli to je jasne, ale potom si uz fit. mala som aj cisarsky a dufam, ze uz nikdy viac. pre mna bol cisarsky v spinalke velmi neprijemny, cakala som kedy konecne bude koniec a 24hodin bez pohnutia, pre mna osobne uplna katastrofa, ked uz som mohla chodit tak to bolo ok, ale poviem ti zotavovanie je ovela ale ovela dlhsie. ziadna sranda. takze asi je to individualne ale ja osobne som za prirodzeny porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre