Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je môžný cisársky, keď je matka rh negatívna?

smsabrinka
12. apr 2015

Dobry den, maminky pls je tu niektora kt je rh negativna a partner je rh pozitivny a rodili ste sekciou? Ako ste dopadli, vsetko bolo v poriadku? Citala som totiz, ze je to problem, lebo sa spaja pri operacii moja krv s krvou babatka a vraj moze mat komplikacie, dakujem pekne za kazdu odpoved.

domi1988
12. apr 2015

Ahoj, ja som ten pripad, mala samozrejme zdedila skupinu po mm aby to bolo zaujimavejsie... rodila som sekciou v 36 tt kvoli vysokemu tlaku... mala je zdrava stastna a ja som bola ok.. 😉 drzim palce, urcite bude vsetko ok.. dnes si uz s takouto vecou vedia poradit..

vejooonka
12. apr 2015

Ahojky čo ja mám známe, dve z troch rodili OK. (jedna je moj mamka) a jedna teda sekciou 🙂

dadulka256
12. apr 2015

Ahoj doporučujem ti stránku www.poradnagynekologa.sk
Odpovedá tam promptne gynekológ

malabiba
12. apr 2015

som rh neg., 2 krát sekcia, všetko v poriadku

bamarama82
12. apr 2015

Ja som rodila sekciou. Moja krv rh neg. Muz pozit. Dieta zdedilo krv po nom. V tehu testy protilatok.po porode mi pichli rhegu. Inak vsetko v poho.len sme mali s malou po porode nizke trombocyty

tilda
12. apr 2015

ahoj, som rh negat, muz pozit, obe deti pozit a mala som dve sekcie - absolutne bez komplikacii.

leteku
12. apr 2015

Aj ja som ten pripad, vsetko bolo v poriadku dokonca sme nemali ani zltacku.

katrinka8
12. apr 2015

Inkompabilita Rh nie je dôvodom na sekciu 😉 Ja mám Rh- a mm má Rh+ a obidve deti som rodila prirodzene. Po pôrode som dostala injekciu Rhega, pol roka po pôrode kontrola protilátok. Všetko bolo v poriadku. Pri takejto inkompabilite je riziko, že krv matky si bude tvoriť protilátky proti krvi dieťaťa - počas tehotenstva (pokiaľ dieťa zdedilo Rh faktor + po otcovi, pokiaľ má Rh- ako Ty, nehrozí nič), preto sa vlastne viackrát počas tehotenstva kontrolujú protilátky. K premiešaniu krví môže dôjsť počas pôrodu, preto tu vzniká isté riziko pre ďalšie tehotenstvo (prvé tehotenstvo a pôrod by mali byť bezproblémové), pokiaľ toto prvé dieťatko je Rh+. Práve pre tento prípad sa matke Rh- po pôrode dáva injekcia Rhega, ktorá tomuto riziku zabráni. Ja som Rh- a obidve moje deti zdedili Rh+ po manželovi. Nemali sme žiadne problémy. Synček mal akurát žltačku, ale nie kvôli tejto inkompabilite, ale kvôli syndrómu modrej masky (dnes už dokážu zistiť príčinu novorodeneckej žltačky - nám zisťovali).

dankaa78
12. apr 2015

Som Rh - a tato Rh + a sekcia bez problemov🙂

henrieta26
12. apr 2015

ahoj tiež som maal 2 sekcie,mam rh negat a manžel pozitiv a všetko bolo v poriadku

sissika
13. apr 2015

Tiez som Rh negat a manzel pozit, maly je pozit po otcovi a rodila som normalne, ziadne komplikacie ...

mircalla
13. apr 2015

som tento pripad a ziadny problem

helenanovakova
15. apr 2015

ja som B-, manžel 0+, dieťa je 0-. pomiešali sa mu naše skupiny. rodila som s.c. a všetko bolo v poriadku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli