K akej bolesti by ste prirovnali pôrodné bolesti?

18. sep 2021

Ahojte Mamičky chcela by som sa spýtať, k akej bolesti by ste prirovnali pôrodné bolesti ? Čakám svoje prvé bábätko a strašne sa bojím a neviem čo mám čakať

srferreira
18. sep 2021

Kazda zena ma bolest inu a aj inak ju preziva. To co neboli mna moze boliet teba. Ja som si po porode povedala, ze ked som dala porod tak uz ma nic boliet nebude. Neviem comu by som prirovnala. Porod je porod, ‘unique’. Drzim palce a hlavne bud pozitivna.

evaachesa
18. sep 2021

A toto ti nejako pomôže prekonať strach? 🤔

autor
18. sep 2021

@srferreira ďakujem krásne ❤️

autor
18. sep 2021

@evaachesa nevidím nič zle na tom, že chcem vedieť čo ma čaká a neminie

autor
18. sep 2021

@evaachesa A uz som si stihla prečítať všetko zle čo pri pôrode môže hroziť takze áno mám strach a rada by som počula o skúsenostiach iných

evaachesa
18. sep 2021

Len aby si sa až príliš nevystrašila a potom pri pôrode spanikáriš. 🙄 Ja to teda tiež neviem k ničomu prirovnať. Treba to len zažiť. Ja mám vysoký prah bolesti a dalo sa to v pohode zvládnuť.

belllinka
18. sep 2021

Je to ako poriadne bolestiva menstruacia krat tisic. Mozno este viac… Co ti budeme klamat 🙂 Najvacsia bolest v zivote

belllinka
18. sep 2021

Ved sa nemusis hrat na hrdinku, daj si epidural

autor
18. sep 2021

@evaachesa no myslím si že ja som vystrašená už až až od kedy som sa Dočítala že pri pôrode sa dá úplne pohode umrieť vykrvácať a podobne. Akože aj ja mám vysoký prah bolesti strašne ale od tohto neviem čo mám očakávať

autor
18. sep 2021

@belllinka menštruáciu chvála bohu som ja mala bezbolestnú. Akože kamarátka mi povedala že by to prirovnala k riadnej bolesti zubu (už ma dva pôrody za sebou). A vraj v našej nemocnici neni lekar na podanie epidural takze sa nepodava😆

nikiki29
18. sep 2021

Vôbec nás tým nepremýšľaj. Ja som sa strašne bála, ale nečítala som radšej nič. Nakoniec som to dala bez epi a horšie boli kontrakcie, teda tlaky tesne pred ako samotný pôrod.
Bude ako má byť… Vyber si pôrodnicu kde epi pichajú, aby si sa aj psychicky ukľudnila, že ak to nebudeš zvládať, je tam niekto kto ti to pichne a pomôže.

evaachesa
18. sep 2021

Aj ja mám úplne bezbolestnú ms našťastie. Epidural mi nevedeli napichnúť čiže mňa viac bolelo to šprtanie v chrbte cca 20min a nakoniec nič. Dalo sa to zvládnuť bez epi. Pôrod mi vyvolávali. Hneď ako mi pichli vyvolávačku v sekunde som mala riadne silné kontrakcie. Zvládneš to. Hlavne nečítaj katastrofické scenáre.

autor
18. sep 2021

@nikiki29 ďakujem krásne ❤️

nika3136
18. sep 2021

No u mna to nebolo vobec ako menstruacia, jedine, co bolo spolocne, bolest krizov.
Kontrakcie by som bolestou nevedela prirovnat nicomu, ale je to proste silne stiahnutie brucha. Mna ako prvorodicku prekvapilo, ze je to na zaciatku naozaj kazdych 5 minut na cca 30-60sek (uz ani neviem kolko presne trvala jedna) a pomedzi to zrazu nic 😃 cez tu pauzu nevies, ze rodis. Jasne, ze neskor sa to stupnuje a tam uz zalezi na roznych veciach, podla mna fakt kazda jedna ma ine bolesti. Ja som mala krizove....ta neskutocne, ze som skoro plakala, ze mi isto vylezie cez chrbat. Hlavicku mala nejako dozadu, nie pekne dole v porodnych cestach, tak ma aj roztrhla do jednej strany a dozadu...sposobilo mi to vyklenutie platniciek a velku bolest chrbta na dalsie roky. Kazdopadne v najhorsej faze som mala dojem, ze zomieram 🤣🤣 ze tu hlavu proste nemozem pretlacit von, bola to taka bolest.... dlho dlho som si vedela vybavit ten pocit, ked som citila, ze zachvilu tlacim. Uf. Ale samotne tlacenie je velka ulava a uz naozaj malina!!

autor
18. sep 2021

@evaachesa akože vraj strašne ešte boli nastrihnutie ale napríklad sú ženy čo to nepotrebovali tak dúfam že budem patriť medzi ne

autor
18. sep 2021

@nika3136 uf keď si čítam že takéto veci sa bežne deju to aby som už teraz plakať začala 😂 akože dúfam že prehovorim priateľa aby tam bol so mnou aspoň ako psychická podpora

nika3136
18. sep 2021

Mala som 16 stehov. Roztrhnutie + ma este trosku strihol... necitila som absolutne nic. Vobec. Mala som partnera pri porode, ten pocul len taky zvuk, vraj ako ked strihas viac papierov naraz 🤣🤣 sitie tiez nebolelo, unrtvili mi to, len ked mi daval posledny blizko konecnika tam to mierne stipalo, vraj to tam neslo umrtvit tak neviem. Neboj sa. Ja som si povedala, ze druhe nikdy v zivote. Zachvilu rodim dalsie 🤣

autor
18. sep 2021

@nika3136 no ja priateľa asi nedonutim lebo on nezvláda porezanie a odpadava čiže nevidím ro ružovo a sama tam byt ozaj nechcem bez nejakej podpory. A zas mám v rodine ženu čo rodila vyše 20 hodín a o dieťati už ani pocit nechce. Ale zas poznám mladú babu čo za 7 minút porodila. Takze dúfam že všetko pôjde hladko, že sa malicke dobre otočí a nebudú nejaké komplikácie.

ivangeline
18. sep 2021

Mala som 2 prirodzene. Pri prvom som sa pol dna neotvarala a len odtekala plodova voda.. ziadne bolesti.. museli dat vyvolavacku,potom neskutocne bolesti,od silnych mensteuacnych az po ako keby ma niekto trhal a bodal v podbrusku. Cela vycerpana po celom dni nejedenia a cakania... som pol hodinu pred koncom prosila o cisarsky. :D :D Nakoniec som porodila a horkotazko sa otvorila.
Druhy porod (2t dozadu)... menstruacne bolesti,slastna bolest,prijemna,prisla som na 7 cm otvorena na kontrolu,ze vsak vy zachvilu porodite! Este to trvalo 4h. Bolesti menstruacne. Posledna polhodina silnejsie ale zvladnutelne bolesti a tlacenie rovnake ako pri prvom. Sup,sup a bolo to.
Zistila som,ze chyba mi viac prirodzenosti..aby si asi zena mohla vybrat. Netvrdim,ze niekomu nevyhovuje ich metoda ale mne by vyhovovalo lezat v teple v posteli a otvarat sa prirodzene a nie v prievane,chlade,chodit hire dole alebo fitlopta a kazdych par min ukazovat,ako to tam dole vyzera zopar hlavam.. (preto to podla mna zrazu z "ochvilu porodite" boli 4h). Kazdy porod je iny. A aj kazda to preziva inac. 🙂

nika3136
18. sep 2021

Porod sa rata od prvych kontrakcii. Resp. od prvych takych pravidelnych. Hovori sa, ze prvorodicka sa kazdu hodinu otvori na 1 prst to znamena, ze by si mala porodit za 10 hodin cca. U niekoho to ide rychlejsie, u niekoho pomalsie. Ale ver mi, porod 7 minut netrval ziadnej 🙂 to iba samotne tlacenie a to je v reali pomerne rychle, toho sa nemusis bat. Ziadne telo sa neotvori za 7 minut. Moze byt pripad, ze ti odtecie voda a bolesti nenastanu...moja svagrina takto rodila a hovorila, ze to bola pre nu hracka, museli jej povedat, kedy ma tlacit 🙂 nikdy nevies co sa stane. Zbytocne stresujes. Dietatko musi ist von. Hlavne spolupracuj a mysli na to babo. Potrebuje, aby si zanho poslednykrat dychala ty. Nech ma dobre ozvy. Aj ono sa rodi skrz teba, je to prenho velka vec 🙂 tak mu pomahaj tym, ze budes spravne dychat a uvolnovat telo najviac ako to pojde. Najhorsi je stres a panika, stiahne ta celu do krcu.

matovicova
18. sep 2021

Zvladla som 2 porody bez epiduralu. Je to velka bolest, ale stoji za to. Ked uvidis to malicke klbko šťastia zabudnes 🙂 Vela šťastia ❤️❤️❤️🍀🍀🍀
Ps: povedz manzelovi, ze ho teraz naozaj potrebujes mat pri sebe, ved nech sa nepozera dole, ale tebe do tvare 😉

evaachesa
18. sep 2021

Nástrih som teda vôbec necítila a ani neviem kedy ma dr strihol. Čo ti ale môžem odporučiť viac ako čítanie príbehov, je poriadna príprava a to správneho dýchania a predýchavania (nájdeš na YouTube) a cvičenie s Anibalom. Budeš vedieť aspoň približne aké tlaky budeš cítiť a ako správne tlačiť a dýchať pri tlačení. Mne to veľmi pomohlo a bola som v tomto viac sebavedomá a nebola som až tak zaskočená. Držím palce, zvládneš to neboj. Potom keď budeš mať po, napíš k akej bolesti by si pôrod prirovnala...som zvedavá 😀🍀

amelie2017
19. sep 2021

Za mna je horsia bolest zuba ako porod. Je to strasna bolest, ale taka ina. Da sa predychat, najst poloha, v ktorej ti je lepsie..a hlavne, na jej konci je to najuzasnejsie, co sa ti v zivote stane. Uz nikdy nechcem mat zapaleny nerv v zube, ale rodit by som isla (uz neplanujem 😀).

miadi
19. sep 2021

Ja by som to prirovnala k bolesti ako ked si udries laket. Nie je to strasna bolest len taka neprijemna s dozvukami. Takze neboj . Hamilton ma bolel viac to bolo ako ked v stredoveku Ta priviazali kazdy hnat lanom o kona a 4kone tahali az Ta roztrhli. 😅ale kopec zien naopak neboli a pravdepodobne ti toto robit nebudu. Prvy porod bol masaker v tom ze trval 37h od zaciatku kontrakcii. Poslednych 5ux s epi Lebo som bola vystavena. Pomali sa otvaral cervix. Druhy porod trval 4.5h a tlacila som 9minut. Ta druha faza porodu to Uz ani nie je bolest len tlaky ani to roztrhnutie som nejak nevnimala. Sitie bolo trochu neprijemne akoze uz mi dajte tam dole pokoj. ( trvalo 40minut 2x) pri prvom pprode som tlacila 2h bola zaseknuta hlavicka a Mozno vdaka epiduralu som az tak necitila kde mam tlacit. Ono je to zvlastne ale tie krce kontrakcii ty stym nesmies bojovat zatinat zuby ty to musis prijat. Ako ked si prvy x u gyndy nervozna a scukne sa ti dierka strachom a dr ti vravi uvolnite sa! Chapes ? Ty sa musis nejak cez tu bolest uvolnit nechat ju nech Ta zaplavi a vtedy ti vravia tlac! ( neviem ci to dava zmysel) Ja som po prvom porode myslela ze uz nikdy viac toto nechcem zazit. A po tom dalsom by som rodila kludne hnet zas: kazdy porod je iny ale vsetko je fuk ked ti nakoniec daju zive zdrave babatko stoji to za vsetku bolest. S bolestou u zubara to Neviem porovnat Mne robil len plomby a to neboli. Trhali my stolicku raz ked som mala 9r asi mliecnu a tiez to moc nebolelo Aj ked mala hlboky koren. Moc sa nad tym netrap ked to pride budes mat aj Nejaky adrenalin a zvladnes to cele ok lebo musis.

miadi
19. sep 2021

Jo a ten druhy bol vyvolavany s oxytocinom Vraj boli viac prislo mi to viac menej to iste. Len mi ho dala midwife tak postupne ze tie kontrakcie som citila az poslednych par minut pred tlacenim alebo hodku len.,

marianna_peskova
19. sep 2021

Ja by som ti napríklad nevedela opísať ani tak pôrodné bolesti (lebo som mala extra rýchly pôrod), ako bolesti, ktoré som zažívala potom. Bola som nastrihnutá snáď až k ústam a samotné chodenie na záchod.... Nič pekné to nebolo. 🤣 Preto je dôležitá príprava, ženy, poučte sa z mojich (bolestivých) chýb. 🤣🤣🤣

alenka2101
19. sep 2021

Silna bolest zuba,alebo ucha je horsia..

via88
19. sep 2021

@nika3136 veru, presne 10 hod som rodila 😀
Na zaciatku ako pri menzese, ale vystupnuje sa to. Bola to sila, ale prezijes to a potom taka uuulava 🙂) a babatko 🙂

katka533
19. sep 2021

A možno je to dobre sa na to pripraviť, resp ja som sa vôbec nepripravovala a to bol taký šok z tých bolesti, že som sa skoro zložila. Tak je asi dobre sa psychicky pripraviť. To dýchanie, aby si nezačala panikáriť, ako ja. A pripraviť sa, ze to môže byť extrémna bolesť.. nie sa báť ,ale ako ostať bez paniky...

katka533
19. sep 2021

ale radšej sa pripraviť zvládať to, ked to bude zlé..lebo spoliehať sa na to, ze to pôjde rýchlo nie je dobré..lebo to je tak 50 na 50

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre