Kam volať, keď ma chytí pôrod?

asturia26
1. feb 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat, kam mam volat, ked mi zacnu bolesti? Mam volat zachranku alebo staci sanitka? Neviem, ci mam volat 155,112 ci by mi stacilo zavolat na dispecing zdrav. dopravy, nech mi poslu sanitku. Dakujem

xenicka13
1. feb 2013

ked sme nemali auto, ja som isla taxikom 🙂 , prvy porod vacsinou trva dlhsie

xlucia
1. feb 2013

@asturia26 155 nech sa zbytocne nezdrzujes

adrianai
1. feb 2013

ja mám informáciu, že odvoz si musíš zabezpečiť sama...sanitka iba pri akútnych a život ohrozujúcich stavoch 😉

zuzana76
1. feb 2013

@asturia26 tak u vacsiny zien porod trva dost dlho, teda okolo tych 8-15 hodin, takze da sa ist aj taxikom kludne na prijem. Ale ak by to bola fakt rychlovka, tak asi na 112 a oni potom uz usudia, co ti poslu. Ked som rodila ja, tak tam viezla jednu rodicku zachranka a to bola fakt rychlovka, dvojcata, rodilo sa priamo na chodbe jedno po druhom vysli asi v 3-minutovom intervale, ani ju nestacili supnut na salu. Takze v takom pripade fakt tu zachranku.

miskakyska
1. feb 2013

@xlucia nooooo,kym príde 155tka aj porodí.....tíí si dávajú načas 😠

domak2
1. feb 2013

ja som sla taxikom tiez 🙂 Vacsinou mas este kopec casu

dadushe
1. feb 2013

Kamarádka jela autobusem 😀 😀 a kolegyně si šlápla 3 km pěšky s taškou na zádech 😀 😀 😎 Ale teda to fakt extrém jenom tak pro zasmání🙂 Uvidíš jak se budeš cítit, pokud budou náhlé a velké bolesti, volej 155, pokud ti praskne voda a nic, klidně si zavolej taxík🙂 Vem to pocitově🙂

katy1979
1. feb 2013

Ak to nebude akutne a nehrozi ze uz aj rodis a dieta sa tlaci na svet tak si odvoz musis zabezpecit sama. Rodina sused taxik

sissy27
1. feb 2013

ja som volala kamoške, že tú kávu čo sme mali dohodnutú na 20.00 dáme už o 18.00 a rovno ma odveze do pôrodnice 😀
prvé bolesti ma chytili z pondelka na utorok v noci, kým mi docvaklo, čo sa deje, bol utorok obed (úplne slabé, asi ako pred menzesom a v 40min intervaloch), rýchlo som oprala, sušila a žehlila veci pre mimčo, lebo ma to chytilo o 3 týždne skôr, tak som nemala nič nachystané, o 18.00 sme išli s kamoškou na to kafe( to už sme boli asi na 6min intervaloch, ale v pôrodnici povedali, že skôr ako pri 4min netreba chodiť, ak nepraskne voda alebo nekrvácam) a na 20.00 do pôrodnice, malá sa narodila na druhý deň ráno 😎 a to som celú viac menej prespala, naozajstné bolesti trvali asi 3-4hodiny, takže žiadna panika, žiadne trápenie...

anieli_1
1. feb 2013

@asturia26 tak ja som pri malom dostala bolesti v 36+4 vecer a som cakala do pol noci kym neprejde a ked nepreslo tak sme volali zachranku ci mam utekat bo nemame auto a oni poslali hend sanitku bola tam do 5 min ani som sa obliect nestihla poriadne a este mi aj muza zobrali so sebou.......ale tak asi nemali robotu alebo co 😀

andrik78
1. feb 2013

Ja som si volala 112. Prišli raz-dva bez problémov.

iwesska
15. feb 2013

Pokial ti k tomu netreba hasicov a policajtov, tak kludne staci aj 155 😀

mamulienka2
25. dec 2013

MNe keď volal môj otec sanitku celý pôrod na mňa lekár nadával,aj sestričky či mi šlo o život a že asi umieram....Dosť trápne od nich.............Sanitári výborný odborníci ale Trnava schovaj sa

klarionela
24. mar 2014

no aco kdyz budu doma sama autobusy v noci nejezdi a taxi tu zadne neznam a ani sem tu zadne nevidela a jako prvorodicka urcite nebehnu do porodnice pri prvnim prdu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre