Kedy budem rodiť, ak som otvorená na jeden prst?

lucka127
10. nov 2011

Mate niekto skusenost, som uz z toho na prasky,pretoze mam aj bolesti, potom ustanu..uz faakt neviem ani sama 😀 mali ste niektora nieco podobne,ako dlho este? 😀..pri prvych dvoch to bolo celkom ine a tych som prenasala doktorka mi typla na vcera a ja stale nic:(

zdenka1984
12. dec 2011

ahojte baby vedeli by ste mi poradit mam bolesti v podrusku a mala sa mi tlaci na mechur az ma to boli nemozem ani spat som v31tt, termin mam v feuari siedmeho to je este dost daleko a ja sa velmi trapim s bolestami 😖

zdenka1984
12. dec 2011

@lucka127 ahoj ties mam bolesti v podbrusku nemozem ani spat tlaci sa mi mala namecchur kazdych 10minut chodim na wc to je hrozne som uz 31tt,,,,,

porodnik
27. dec 2011

poprosila by som vas o vyplnenie mojho dotaznika , ktory je sucastou mojej bakalrskej prace na temu spokojnost tehotnych zien s predporodnou pripravou. dotaznik je urceny pre zeny ktore predporodnu pripravu navstevovali. za venovany cas mojmu dotazniku vam vopred dakujem
dotaznik najdete tu
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

michaella282
13. jan 2012

Ahojte, som v 32tyzdni, vcera mi doktor odporucal neflakat sa a lezat, som otvorena na jeden palec. Mam skrateny krcok. Teraz neviem ci je to take vazne, ze mam 24hodin denne lezat, alebo ci sa mozem sem tam aj prejst..... Viete poradit?

toja
17. jan 2012

@michaella282 a kolko cm mas krcok? ja som mala 0,5 cm krcok a otvorena na prst od 33+ tt ...a teraz som v 37+ a uz mam krcok spotrebovany a otvorena som na 2cm...
lezala som nostop vyse troch tyzdnov....len wc a jedlo...

nika80
18. jan 2012

@michaella282 ja som bola v 36tt otvorená na 1cm a doktorka povedala, že do týždňa porodím a na druhý deň už bola malá na svete 🙂

zuzik311
21. feb 2013

no tak to by zaujímalo aj mňa.. dnes som bola v poradni otvorená na 1 prst. vpondelok som otvorená nebola.. teraz si len hodiť mincou kedy to bude..

lenkuliak
21. feb 2013

ja sa otvorila v 36tt na 1 cm, v poradni v 37tt som otvorena nebola (ani som nevedela, ze aj to sa da - zatvorit 🙂 ) a od 38tt som stale na 1 cm..odvtedy mi gyn. hovori, ze sa to moze spustit kedykolved, takze cakam a sledujem sa cely den..

lugkaemy
27. feb 2013

ja som bola otvorená na jeden prst cca od 37. týždňa a Miško sa narodil až na začiatku 42. týždňa 🙂
Držím palce 🙂

kusac
7. nov 2014

Ahojte baby,chcela by som sa spýtať,či bola niektorá z Vás otvorená v 32 tt na cm a musela ležať v nemocke,lebo ja lezim,ale rozmýšľam,že ak sa stabilizujem,tak podpisem revers...

moo
24. feb 2015

@erinka1911 neboj jeden prst je ok 😉 len sa telo pripravuje ja som bola na dva otovrená 8t potom na 3 dalšie dva týždne a na 4 som bola otvorená týžden kým som porodila 😉 to nič neznamená ale jeden dva su ok telo sa pomali pripraví a pôrod bude lahší 😉

madlei
24. feb 2015

ja som bola otvorená na 1prst tiež od 37 týždňa, malá sa narodila 40tt+5dní...
a už to odznelo trošku vyššie... záleží aký dlhý máš krčok a v akom "stave" lebo otvorený krčok, spotrebovaný, bránka vytvorená a naliehajúce dieťa sú 4 odlišné pojmy...

lusi24
24. feb 2015

Bože zlato keď rodis musíš byť otvorena na 10cm nie na jeden prst

lenka6309
22. okt 2015

@lusi24 úplna sprosť ja so odrodila otvorená na 3cm..,prirodzeý pôrod.takžieje pravda že sa musí rodiť na 10cm...totálna sprostosť

smokenakova
11. júl 2016

kto mi poradi mam v knizke napisany tyzden 33+5 a som otvorena na jeden prst a ked beham ma tam picha co to znamena dakujem kto mi poradi

smokenakova
11. júl 2016

@smokenakova poradi mi niekto

marseillka
11. júl 2016

@smokenakova ja som bola otvorena na 2,5cm od zaciatku 7mesiaca..mala som nariadeny skor kludovy rezim, malo namahy, odpocivat, nie dlhe prechadzky, tury..asi by ma nenapadlo vtedy ani behavat..

smokenakova
11. júl 2016

neporodim skor prosim vas

marseillka
11. júl 2016

@smokenakova neviem ci som pochopila spravne, ze chodite behavat...ak ano, tak uz by som to nerobila, predsa len je to uz pokrocilejsie tehotenstvo...ja som porodila normalne v 40 tt. ale dodrziavala som pokyny lekarov a nepremahala som sa. (aj tak som casto mala zavrate a nebolo mi celkovo dobre).

smokenakova
11. júl 2016

nebehavam ale boli ma ked kracam tlaci sa na spodok

marseillka
11. júl 2016

@smokenakova treba sa spytat na poradni..takto tazko radit...ja som si myslela, ze mam tvrdnutie brucha v tom 7 mesiaci tak casto...a na poradni ma vyviedla dr. z omylu ze slecna toto neni tvrdnutie ale ze mam kontrakcie a som uz otvorena..a ked Vas to picha tak treba minimalne zavolat svojmu gyn. lekarovi. a mozno to nic nie je, len je babo v brusko tak otocene, ze to momentalne viac tlaci.

smokenakova
11. júl 2016

@marseillka nebehavam ale boli ma ked kracam tlaci sa na spodok

smokenakova
11. júl 2016

@marseillka zajtra pojdem na pasy tak sa opitam dakujem

smokenakova
12. júl 2016

poradi mi niekto ci si mozem sadnut do vody ked som otvorena na jeden prst blizi sa porod ci co

smokenakova
12. júl 2016

@marseillka mozem si sadat do vody ked som otvorena poradite mi

sardinka335
12. júl 2016

@smokenakova a načo si teraz potrebuješ sadat do vody? Kupanie vo vani - ak máš to na mysli, sa celkovo velmi neodporuča, zvlášť ak si otvorena, je tam riziko infekcie. Si v 34tt tak ešte vydrž aspon 3 týzdne. 🙂 Ak nemáš pravidelne kontrakcie, neodteka ti plodova voda tak ziadny porod nehrozi, hlavne pokoj ved uz dieta mas nie? Na jeden prst mozes byt otvorena aj tyzdne, nič katastrofalne to nie je.

hekina1232
11. jan 2017

Poradte my som prvorodicka a som otvorena na 4cm je to u kqzdeho individulne ze mozem rodit za dvq dny ale aj za tyzden dakujem za odpovede

nika_17
11. jan 2017

Ja som asi 2-3 tyzdne pred porodom bola otvorena na 3 a porod som potom mala vyvolavany,nakolko som prenasala tyzden..tak asi tak

rena888
14. nov 2017

@adula3334 Ahoj viem ze je to stary prispevok ale mne dnes ties povedal gyn.ze som otvorena na jeden prst a mam bolesti som 37tt a bojim sa ci babetko nahodou nebude moset byt v inkubatory alebo nejake ine problemi😢

candii
14. nov 2017

@rena888 v 37tt je babatko donosene, nemusis sa bat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre