Kedy môžem rodiť?

3marhulka3
18. jún 2020

Baby dokedy udržiavajú lekári v nemocnici tehotenstvo v prípade začatia porodu(otváranie sa, skracovanie krcka, kontrakcie...) a odkladajú ho? Som 36tt+0 dnes(37tt), kedy by ma nechali rodiť keby to pride? Kamarátka hovorila ze ešte tak týždeň že aj ona to tak mala a potom ju nechali.... (už dlhšie sa otváram) mate skúsenosť?

veronikazoja
18. jún 2020

ja som bola otvorená od konca 5 mesiaca a rodila som 3 dni po termíne

ildiko36
18. jún 2020

@3marhulka3 ja som bola otvorená 6tyždňov pred pôrodom na 1cm a 2týždne pred pôrodom odišla časť hlienovej zátky..
Lekar povedal že kludne môžem porodiť v 38.týždny lebo malý už vtedy bol okolo 4kg a je dobre vyvinutý..ale jemu sa nechcelo🙃
Rodila som presne na termin😊

tomikejt
18. jún 2020

Ja som sa začala otvárať od 6 mesiaca a nakoniec až dva dni po termíne som rodila

tomikejt
18. jún 2020

Ja som sa začala otvárať od 6 mesiaca a nakoniec až dva dni po termíne som rodila

mogaa
18. jún 2020

@3marhulka3 no pokiaľ stále ležíš v nemocnici tak podľa tvojho stavu a stavu dieťaťa....ak nie sú nejaké ťažkosti tak sa čaká čo najdlhšie, samozrejme ak ležíš v nemocnici a dieťa má dobrú hmotnosť a je dovyvinuté(hlavne plúca)tak asi nebudú čakať na 40týždeň😉 neboj ak si v nemocnici tak to nebudú naťahovať na 40týždeň - hlavne ak je dieťa v poriadku a má dovyvinuté plúca....

bebotka
18. jún 2020

@3marhulka3 ono záleží s čím ležíš v nemocnici a ako dlho si už tam, ono určite by bolo lepšie, keby vydržíš aspon do toho ukončeného 37tt, ležala som s babou, čo mala silné kontrakcie už v 32 tt dávali jej magnezium a domov ked sa pýtala, tak že až po ukončenom 36tt skôr, že by ju nepustili, nakoniec tam ostala ešte o týžden dlhšie, odporučal jej to jej gynekolog, ktorý chodil na vizity, a sledoval si ju v nemocnici. nakoniec rodila tri dni pred termínom, nedávno som ju stretla, a že nelutuje, že určite by aj nabuduce bola radšej takto hoc dlho v nemocnici, ale hlavne neporodila predčastne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre